avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Pueblo Nuevo

 

       

http://www.pueblonuevo.cl/

Jedną z olbrzymich zalet netlabeli jest nie tylko fakt całkiem legalnego pozyskiwania muzyki na doskonałym często poziomie, ale też możliwość poznania twórczości muzycznej mieszkańców totalnie egzotycznych krain pod tym względem.

 

Pueblo Nuevo powstał pięć lat temu za sprawą dwóch muzyków z całkowicie egzotycznej dla nas krainy znajdującej się w dalekiej Ameryce Południowej, a konkretnie z Chile, o którym za pewne większość z nas ma dość niewielkie pojęcie, pewnie ograniczające się tylko do ogólnej znajomości na jakim kontynencie ów państwo się znajduje i jakie miasto ma za stolicę.

Jako autorskie dzieło zapaleńców tworzących muzykę netlabel ten, jak wiele jemu podobnych, w pierwotnym zamierzeniu miał prezentować twórczość jego twórców, ale z czasem, także jak wiele jemu podobnych, stał się prawdziwą platformą prezentującą dorobek muzyczny wielu artystów i to nie tylko z rodzinnych stron twórców.

Autorzy dzieła obecnie z przyjemnością powołują się na swoją animację twórczości zarówno mieszkańców innych państw kuli ziemskiej (znalazł się w katalogu netlabela nawet ktoś z Polski ;) ), ale z niekłamaną i chyba największą przyjemnością prezentują często twórczość artystów z Chile.

 

Obecny katalog wydawniczy liczy sobie 58 pozycji plus dwie dodatkowe w licencji CC oraz sześć wydanych płyt CD, jedną pozycję DVD plus współpracę przy wydaniu fizycznej kompilacji nagrań producentów muzyki elektronicznej z Chile.

Stylistycznie, choć początki tkwią w bardziej elektronicznych rytmach, netlabel prezentuje się znakomicie, bowiem znajdziemy tutaj zarówno eksperymentalną elektronikę z kręgów IDM, skoczne mniej lub bardziej rytmy z gatunków Minimal, Deep House, Tech House, itp, ale także trafi się coś z Chilijskiego Hip Hopu ( m.in: [pn032] 2sentidos - Animales ), ale też zapiski tradycyjnej muzyki pierwotnych kultur indiańskich z Chile (wspaniałe nagrania! , jak ta pozycja: [pn017] Jose Perez De Arce - Son Ido).

W katalogu tego znamienitego netlabela praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie, no i dodatkowo właśnie miło chyba poznać coś z całkiem odległego zakątka ziemi, czyż nie? :)

komentarzy: 210 lipca 2010, 10:01

1 komentarz do tego wpisu:


NintendoPassion : 17 lipca 2010, 12:25

Czytam blog Twój regularnie. Ten album, choć oryginalny sam w sobie nie podoba mi się. Za bardzo kojarzy mi się z meksykańskimi gangami w Chicago. Może nieprzyjemne wspomnienia z lat dzieciństwa przeważają. Nie potrafię docenić? Może nie chcę?
odpowiedz

meryphillia : 21 lipca 2010, 17:57

Doceniać, to może i nie ma czego, tym bardziej gdy nie rozumie się warstwy lirycznej... Dla mnie to taka swoista egzotyka przez co właśnie staje się ciekawą i interesującą, już nawet nie patrząc na moje negatywne nastawienie do całego hiphoperskiego gatunku muzycznego. ;]
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl