avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Archipel

 

         

http://contemplation.archipel.cc/

 

Archipel to Kanadyjski netlabel wydający muzykę nieprzerwanie od 2005 roku ( aby być dokładniejszym, to konkretnie od połowy grudnia 2004, gdy pojawiło się pierwsze wydawnictwo).

Od tamtego czasu netlabel stał się zasłużonym propagatorem doskonałych brzmień minimal, dubtechno, techhouse oraz ambient, ale także i ogólnie pojętego IDM. Większość wydawnictw była na tyle dobra, że szybko znalazła uznanie u DJ'ów, w tym też i tych bardziej znanych, a sam netlabel zdobył zasłużoną renomę.

Netlabel działa w specyficzny sposób, bowiem wszystkie obecnie wydawane releasy w formie mp.3 najpierw trafiają odpłatnie na beatport i podobne systemy dystrybucji, a po paru miesiącach od wydania (zazwyczaj 2-3 miesiące) trafiają w darmowej formie na stronę netlabelu. Jest to bardzo dobry pomysł promocji, bowiem i artysta jest syty, a i miłośnicy darmowej muzyki nie muszą narzekać. :)

Oprócz wydawnictw czysto cyfrowych, Archipel od lat promuje swoich artystów wydając ich materiał na płytach CD oraz winylach.

Dodatkowo od 2007 roku otworzono sublabel Kalimari Musique z tylko komercyjnymi wydawnictwami cyfrowymi, które pozyskać można z serwisu beatport.

 

Dla miłośników technicznych dźwięków w elektronice Archipel jest przysłowiowym "must have" i to w odniesieniu do wszystkich dostępnych obecnie 57 darmowych pozycji.Łącznie jest ich już 69 plus 6 wydanych jako CD oraz 19 na winylach.

 

komentarzy: 028 lutego 2010, 23:05

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl