avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt XI

                         Minimalistic Sweden - Standard Klickmusik

                

Genialna płyta. Po prostu. :)

Clics 'n Cuts, który wywodzi się z Minimalu nie jest łatwą muzyką w odbiorze nawet dla miłośników samego, dawnego Minimalu.

Przestrzenne brzmienie podkreślane ambientowymi padami oraz dziwnymi trzaskami i zgrzytami często pozbawione określonej linii rytmicznej faktycznie może zainteresować tylko tych, którym eksperymentalizm w muzyce nie jest nie tylko obcy, ale i słuchany jest ze szczerą przyjemnością.

 

Opisywana pozycja, wydana w 2003 roku przez uznany lecz niestety już nie istniejący Szwedzki label Mitek, to jak dla mnie kwintesencja Clicks 'n Cuts.

Album składa się z dziesięciu niezatytułowanych kompozycji, które płynnie nakładają się na siebie i słuchanie owego albumu fragmentami jest pozbawione całkowitego sensu. Trzeba zacząć odsłuch na pierwszym utworze i zakończyć go po 56 minutach trwania albumu. Przez ten czas odbędziemy wspaniałą podróż poprzez głębokie odmęty minimalistycznego oceanu. Materiał jest idealnie dopasowany do siebie, a pozornie minimalistyczna muzyka składa się tak na prawdę z całej gamy dźwięków i brzmień i nie można zarzucić, że jest monotonna, tak jak w przypadku sporej ilości minimalistycznego materiału, które dane mi było poznać.

Warto także zaznaczyć, że do odsłuchu tegoż materiału najbardziej przydałby się porządny sprzęt, który będzie potrafił w pełni oddać brzmienie.

 

Jedynym problemem może być niestety zdobycie owej pozycji, gdyż Mitek miał bardzo małe nakłady swoich pozycji, i choć większość materiału jest do zdobycia chociażby za sprawą serwisu Discogs, tak opisywany krążek gości tam dosyć rzadko.

komentarzy: 720 lutego 2010, 18:42

1 komentarz do tego wpisu:


Revanchist : 21 lutego 2010, 22:25

Ja tak nawiązuję jeszcze do Smell the Stench - znasz może netlabela Far From Showbiz?
odpowiedz

meryphillia : 21 lutego 2010, 23:03

Znam, jestem w trakcie zasysania ichniejszego katalogu, bo miałem pojedyncze releasy. Dużo dobrego staffu, nie tylko noise'owego. Netlabel na pewno zostanie któregoś dnia dodany do listy. ;)
odpowiedz

Revanchist : 22 lutego 2010, 17:30

Mi to kiedyś znajomy podesłał, rzucając solowym projektem Glacy.
odpowiedz

meryphillia : 24 lutego 2010, 16:19

To jest tam coś Glacy? Tego Glacy ze Sweetnoise? Patrz nawet nie wiedziałem. ;]
odpowiedz

Revanchist : 24 lutego 2010, 22:06

Z tego, co pamiętam, to było. A ten jego projekt ujdzie, przynajmniej wg słów znajomego. Bo ja specjalnym fanem noise nie jestem :P.
odpowiedz

Revanchist : 24 lutego 2010, 22:08

Szukaj The Clean Cut Blade Noise Inc.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl