avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Bedroom Research

 

         

http://www.bedroomresearch.com/

Netlabel ten nie znalazł się tutaj z tego powodu, że jest jakimś wyjątkowym, a muzyka przezeń proponowana czymś wybitnym, ale tylko i wyłącznie dlatego, że być może to ostatnie chwile by poznać muzykę, jaką proponuje.

 

Założony w 2002 roku przez trzech francuskich artystów, Bedroom Research stał się poletkiem głównie dla muzyki tworzonej przez twórców netlabelu oraz miejscem w którym mogli reklamować także imprezy ze swoim udziałem.

W ciągu sześciu lat działalności ekipa wydała 23 pozycje, z czego pierwsza była wydawnictwem komercyjnym (nadal do kupienia). Chłopaki zorganizowali także całe mnóstwo eventów, głównie we Francji lecz niestety z rokiem 2008 zaprzestali działalności i nic nie wskazuje na to, by powrócili do dawnej aktywności.

 

Muzyka, jaka oferuje katalog netlabelu, to różne formy elektronicznych eksperymentów od 8bit/chiptunes, breakcore po szalejące dźwięki bliżej nie określonego IDM.

Być może większość tych produkcji jest niezrozumiała nawet dla niewybrednego miłośnika elektronicznych dźwięków, ale warto zapoznać się chociażby z oferowanymi składankami.

 

Jako, że niestety nie jest tradycją zbyt długie utrzymywanie domen i serwerów (Bedroom Research nie korzysta z serwerów archive.org), to warto poświęcić trochę czasu na ściągnięcie releasów, które pewnie za jakiś czas kompletnie znikną z sieci, bo być może jednak znajdziecie pośród wydawnictw, coś co Wam się spodoba.

komentarzy: 421 grudnia 2009, 04:37

3 komentarze do tego wpisu:


RazorBMW : 21 grudnia 2009, 18:55

Jako że uwielbiam 8bitówki, to obiecuję, że jak będę w Kuszynie, to zajrzę ;>
Btw. lubisz może właśnie taka muzyczkę w stylu chiptune?
odpowiedz

meryphillia : 21 grudnia 2009, 23:55

Oczywiście, że lubię. ;] Może nie łykam wszystkiego, jak leci, ale sporo pozytywnych dźwięków tam znajduje. Zaraz zresztą poleci nowy wpis z netlabelem akurat konkretnie w klimatach 8bit/chiptunes. ;]
odpowiedz

Witcher1990 : 21 grudnia 2009, 22:06

Nie da się korzystać z opcji play a transfer downloadu wynosi 7kbps;/ Zresztą pewnie i tak by mi się nie spodobało bo nie moje klimaty;p poradnik rób

odpowiedz

Witcher1990 : 22 grudnia 2009, 18:59

Orange zebre ;o chłopie nie do mnie z taką muzyką xD
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl