avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

B.R. Stylers

       

         

Ogólnie Reggae, jak i wokalizowany Dub nie są gatunkami, którymi zasłuchiwałbym się codziennie. Fakt faktem, gatunki te zawierają sporo doskonałej muzyki przy której można się pobujać leniwie tudzież czynić siakieś normalne, codzienne czynności i od czasu do czasu zapuszczam sobie nieco klasyki czy nowości.

No, ale jak to czasami bywa coś potrafi konkretnie też mną pozamiatać z racji genialności muzyki (tudzież wokalu).

Tak właśnie było z  Włoskim przedstawicielem niezależnej sceny Dubowo-Reggae'owej, czyli B.R. Stylers...

 

Po raz pierwszy natknąłem się na ichniejsze nagrania jakieś dwa tygodnie temu podczas przesłuchiwania releasów zacnego netlabela AQuietBump z Włoch.

Od razu było to kopnięcie między oczy, bowiem zawarty na jednej ze składanek utwór "Jah Plan" po prostu rozłożył mnie na łopatki swoim niezaprzeczalnym urokiem, na który jak to zwykle bywa w moim przypadku, wpłynął niezwykle milutki i oryginalny głos wokalistki. :D

   

W utworze tym zawarta była taka magia, że postanowiłem pogrzebać nieco głębiej by poznać wykonawców tego cudeńka i okazało się, że nie dość, że są już dość popularni (wcale się nie dziwię ;]), to na dodatek na swojej stronie oferują cały dorobek artystyczny za free!

Grupa ma na koncie już dwa albumy oraz dwie EP'ki i cały ten materiał zapełniony jest na prawdę wyśmienitą muzyką i płynąca z niej energią.

Z video dostępnych na youtube można też zobaczyć, że na żywo grupa radzi sobie wprost wyśmienicie i już wiem pod jakie wydarzenie będę planował przyszłoroczną, kilkudniową wizytę w Italii i mam nadzieję, że na jakiś koncert trafię. ]:>

 

Szczególnej uwadze polecam tegoroczny album "Indubstria" na którym znajdziemy oprócz wspomnianego, genialnego "Jah Plan" takie perełki, jak "As One" czy "No Liar".

http://www.brstylers.com/

komentarzy: 624 listopada 2009, 23:16

4 komentarze do tego wpisu:


Witcher1990 : 25 listopada 2009, 08:21

hell yeah Dżamajka xD W czewie jest jakiś koncert reggae tylko zapomniałem kto gra... No i tytuł przeczytałem jako slayers;]
odpowiedz

meryphillia : 25 listopada 2009, 16:06

Ano i to są prawdziwi "Zabójcy". ]:>
Pozytywni Zabójcy, zgniatający czerepy energią prosto od samego Jah. :D
odpowiedz

Miklak : 26 listopada 2009, 21:33

W reggae i jego odmiany pewnie zacznę się wkręcać dopiero za jakieś półtora roku. Póki co, to muzyka, która nie znajduje się w kręgu moich zainteresowań, choć darzę ją szacunkiem i sympatią. Kawałek przedni. Indubstrię sobie obczaję.
odpowiedz

Witcher1990 : 03 grudnia 2009, 08:56

A właśnie to rege w czewie to Maleo rege rockers:)
odpowiedz

NintendoPassion : 04 grudnia 2009, 04:41

Zawsze lubiłem reggae... wiesz, mam coś u siebie z każdego prawie gatunku muzyki.
Coś nawet z 'dubb in fire' mam, tylko nie wiem czy to gatunek, styl, czy coś znowu innego.

Pozdrawiam.
odpowiedz

meryphillia : 10 grudnia 2009, 01:34

IMO nie trzeba lubić nawet reggae czy dubu, ale na serio B.R. Stylers wpadają i bez tego w ucho, że posłużę się chamska reklamą, ale wydaje mi się, że w stosunku do takich właśnie wykonawców to nie jest żadna "chamska reklama", tylko jak najbardziej trafiona, bowiem na rozgłos to oni jak najbardziej potrzebują. ]:>
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl