avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

1Bit Wonder

 

                 

http://www.1bit-wonder.com/

Powstały w 2005 roku z inicjatywy dwóch artystów (Mirsch, znany jako "Latex Distortion" oraz Benne, znany jako "Stalker") netlabel 1Bit Wonder miał być platformą prezentującą zarówno ich muzyczne twory i jednocześnie miejscem gdzie mogliby reklamować imprezy ze swoim udziałem.

Od samego początku, wydawane produkcje zdobywały miano wyśmienitych, a sam netlabel dość szybko uplasował się na wysokiej pozycji pośród najbardziej popularnych netlabeli.

 

Paleta wydawnictw proponowanych przez 1Bit Wonder, to znakomita dawka wszelakich brzmień klubowych (choć nie koniecznie tylko takich) od chaotycznego IDM, poprzez wyśmienite TechHouse i na doskonałych Clicks 'n Cuts skończywszy.

W katalogu znajduje się nieco releasów uznanych już artystów na niezależnej scenie, jak Markus Masuhr czy Igor O. Vlasov, których polecać znawcom raczej nie trzeba dwa razy. :)

Cały natomiast netlbel wprost zapchany jest wieloma niesamowitymi produkcjami, jak chociażby ta poniższa:

Stalker - Introducing Savya (Kultobjekt encore)

 

Niestety po trzech latach działalności, z początkiem 2008 roku netlabel zakończył działalność, ale na szczęście wspaniałomyślnie (przeciwnie do wielu innych znakomitych netlabeli), twórcy zdecydowali utrzymać serwer i domenę, by każdy mógł zapoznać się z ich dawną działalnością i jej wspaniałymi wynikami, nawet i dzisiaj, co oczywiście polecam uczynić jak najbardziej.

 

komentarzy: 108 października 2009, 14:53

1 komentarz do tego wpisu:


mariowsad : 09 października 2009, 20:54

ciekawa historia... i pozytywne zakończenie :)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl