avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Autoplate

 

           

http://www.thinner.cc/autoplate/

Autoplate, to dawny sublabel opisywanego już wcześniej znakomitego netlabela Thinner.

Powstały w 2001 roku sublabel miał za zadanie prezentować muzykę, która zbytnio nie pasowała do profilu muzycznego labela-matki, ale nadal była muzyka warta publikacji.

Przez siedem lat działalności Autoplate, wydano 50 wydawnictw, które stylistycznie określić można było z początku, głównie jako IDM.

Z czasem pojawiło się  kilka innych stylistyk, jak Ambient, Clicks 'n Cuts czy nawet Noise.

 

Oczywiście z racji iż muzyka podlegała takiej samej, ostrej selekcji co ta trafiająca do Thinnera, szybko wydawnictwa Autoplate zdobyły renomę, jak i sam netlabel zresztą.

Znaczna część z tych wydawnictw jest znakomita nawet i dzisiaj i wprost nie wypada nie polecić takich znakomitości muzycznych, jak [APL014] Off The Sky - Studies Of Lifeform In Transit , [APL018] Tlon - Acoustic Lazy Dolls , [APL028] Lomov - Holzwege czy [APL036] Emil Klotzsch - Tiefe Berge.

 

Przez dłuższy okres katalog Autoplate był niedostępny niestety, ale parę miesięcy temu wspaniałomyślnie przywrócono większą jego część dla każdego chętnego i szczerze polecam zapoznać się chociażby z polecanymi wyżej releasami, by zobaczyć jak znakomite dźwięki można w katalogu tym odnaleźć.

 

komentarzy: 006 października 2009, 17:34

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl