avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Metamorfrozen - Antarctica

[KEMn53] Metamorfrozen - Antarctica

http://www.archive.org/details/kemn53_Metamorfrozen_Antarctica

 

Tym razem będzie o na prawdę wyjątkowej muzyce...

Na płytę tą trafiłem czystym zupełnie przypadkiem, kiedy to przeszukując zasoby netlabeli zaintrygowały mnie opisy płyt wypuszczanych przez Polski netlabel Kaos ex Machina.

Sam netlabel opiszę bardziej (bo warto) innym razem, a teraz skupię się tylko na tym albumie, stale rozbrzmiewającym w moim Winampie od dwóch czy trzech miesięcy.

 

"Antarctica" to płyta mieszająca dwa gatunki; Ambient i Noise.

Jak już sam tytuł albumu (i pseudonim artysty zresztą też) wskazuje, spodziewać możemy się muzyki "zimnej", ale i przestrzennej.

A to co serwuje nam twórca, to nic innego jak genialny, melodyjny zapis wyprawy na Antarktydę właśnie. Pierwotnie miałem opisywać każdy utwór zawarty na płycie, ale zrezygnowałem z tego, bowiem myślę iż lepiej będzie jak każdy zainteresowany sam odbędzie podróż na ten mroźny kontynent i jego myśli nie będą skażone obcymi słowami. :)

To co ważne w odsłuchu tej pozycji, to fakt by nie słuchać jej fragmentami, a od początku do samego końca za jednym podejściem. Na prawdę uwierzcie mi, tak jest znacznie lepiej.

 

Muzyka jaka serwuje nam Metamorfrozen nie jest zbyt łatwa w odbiorze, szczególnie dla osób które nie przywykły do tego rodzaju dźwięków, ale myślę że ma racje spodobać się nawet i takim osobom z racji piękna poszczególnych melodii w danych utworach, jak "Diamond Dust" czy "Aurora Australis" .

Być może album ten na polu Ambientu nie jest czymś szczególnym, ale na szczęście nie jestem jeszcze aż tak osłuchany w tym gatunku, by wybrzydzać i osobiście uważam "Antarctic'ę" za jeden z najlepszych albumów jakie w ogóle kiedykolwiek słyszałem i mam nadzieję że komuś z Was również się spodoba i będziecie do niego wracać tak samo często, jak i ja. :)

 

komentarzy: 028 sierpnia 2008, 21:15

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl