avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Earth Mantra

 

          

http://www.earthmantra.com/index.php

Spośród dotychczas zaprezentowanych netlabeli, choć osobiście uważam że każdy z nich kryje całe pokłady niesamowitej i co najważniejsze doskonale wyprodukowanej muzyki, to jednak tylko kilka z nich uważam za coś fenomenalnego i na prawdę żałowałbym, gdyby nie dane było mi ich poznać.

Dlatego też za każdym razem gdy odkryję taki niesamowity netlabel, ciesze się jak dziecko można powiedzieć.

 

Założony w 2007 roku przez Darrella Burgana netlabel Earth Mantra, napotkałem całkiem przypadkiem dwa tygodnie temu, klikając na odnośniki pewnego artykułu o Ambiencie.

Oczywiście ucieszyłem się, że znalazłem kolejny netlabel i to o dość bogatym dorobku, i zacząłem powoli ściągać pierwsze wydawnictwa autorstwa samego założyciel, ukrywającego się pod aliasem Palancar.

Cieszyło mnie, że według wszelakich informacji na stronie netlabel skupia się głównie na klasycznym brzmieniu Ambientu, ale nie słuchałem żadnych ściągniętych utworów, gdyż z racji ich długości trzeba by było poświęcić im dużo czasu, którego wtedy nie miałem.

Gdy w końcu zabrałem się za odsłuch... oniemiałem...

 

Jeśli jesteś drogi czytelniku miłośnikiem kosmicznych brzmień Ambientu, trafiłeś właśnie do raju... ;D

Już wydawnictwa samego założyciela, wydane w serii "Ambient Train Wreck Back Catalog", na która składa się obecnie 12 części, to zbiór niesamowitych sesji, które z pewnością oczarują każdego wytrawnego miłośnika ambientowych pejzaży, a oprócz nich w katalogu netlabela znajdziemy jeszcze kilkadziesiąt innych wydawnictw, oczywiście równie niesamowitych i doskonałych.

W katalogu znalazło się nawet miejsce dla jednej płyty DVD, na której Kit Watkins obdarzył swoje produkcje z albumu "This Time And Space", przyjemnymi dla oka wizualizacjami.

 

To co jedynie może przerazić zainteresowanych, to wielkość większości wydawnictw, bowiem jak wiadomo kompozycje ambientowe potrafią być dość długie, na co przekłada się wielkość pliku, najczęściej idąca w kilkadziesiąt megabajtów na poszczególny utwór z albumu; nierzadko jest to znacznie więcej.

Na obecną chwilę, cały katalog zajmuje 18.1GB, ale jak widać nie trudno to ściągnąć skoro mi się udało, co i polecam uczynić zresztą każdemu. ;]

 

komentarzy: 918 sierpnia 2009, 13:14

9 komentarzy do tego wpisu:


Phobeus : 18 sierpnia 2009, 16:43

Przesłuchałem część utworów z "Ambient Train Wreck Back Catalog Collection One". Póki co brzmi ciekawie, następne wydawnictwa czekają w kolejce do ściągnięcia ;]
odpowiedz

Witcher1990 : 18 sierpnia 2009, 21:11

Przecież masz dobry net to o co chodzi z tym ściąganiem? ;] No dobra 18gb to w chuj xD A muzyka nie dla mnie (mamy inne gusta/gusty?) Zresztą jak chyba wszystko o czym piszesz:)

odpowiedz

metallica : 23 sierpnia 2009, 18:54

"This Time and Space" znudziło by się niektórym po kilki (kilkunastu?) sekundach słuchania.
odpowiedz

meryphillia : 23 sierpnia 2009, 19:35

Czy znudziłoby? No niekoniecznie moim zdaniem, bo to nie jest w pełni klasyczny Ambient, a raczej coś w stylu Vangelisa. No ale tak czy inaczej fakt, że Ambient to muzyka dość trudna w odbiorze dla "szarego zjadacza chleba". ;]
odpowiedz

dulak : 23 sierpnia 2009, 20:14

w ogóle nie kojarzę o czym ty chłopie piszesz :)
odpowiedz

meryphillia : 23 sierpnia 2009, 20:25

Znaczy masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego? ;] Tej przydatnej sztuki chyba jednak nadal w szkołach uczą, tak myślę... ;)
A na serio, to polecam kliknąć w link, wybrać sobie któryś z releasów, zassać na dysk albo nawet i nie, bo archive.org pozwala odsłuchać wybranego utworu na stronce. ;]
odpowiedz

Phobeus : 24 sierpnia 2009, 10:32

Dwie doby ściągania, 15.6 GB empetrójek. Słucha się przyjemnie, zwłaszcza, że teraz jestem w domu sam i mogę bez skrępowania dosłownie napełnić mieszkanie muzyką. Polecam netlabel wszystkim fascynatom ambientu.
odpowiedz

RazorBMW : 07 września 2009, 17:16

Chyba przez Ciebie zacznę ściągać takie relase'y. Niedobry Ty, i tak już nie mam miejsca na partycji z muzyką :<
odpowiedz

meryphillia : 08 września 2009, 03:43

:D A tam... Trzeba zatem wyrzucić jakąś podłą muzykę, bo to co wydaje Earth Mantra na serio warto zachować ku potomnym... =]
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl