avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

49 Manekinów

 

          

http://49manekinow.net/

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj prezentuję siostrzany netlabel poprzednika, czyli uroczo brzmiące 49 Manekinów.

 

Label ten powstał w 2008 i miał na celu reprezentowanie krajowego undergroundu sceny ElectroClash.

W takich też klimatach utrzymana jest większość z 22 wydawnictw.

Oprócz różnych mniej lub bardziej szalonych odmian Electro, znajdziemy tez pewne eksperymentalia gatunkowe ale też i Drum 'n Bass chociażby.

Niewątpliwym rodzynkiem w cieście pośród wydawnictw jest już kultowych singiel "Chłopomania" artystów ukrywających się pod takim samym  aliasem, a którzy swoim bezkompromisowym albumem "Ludomania" (wydanym zresztą też w pewnym ciekawym, krajowym netlabelu, który niebawem doczeka się wpisu) zdobyli już pewne uznanie i renomę w internecie.

Także ostatni z releasów wydanych przez 49Manekinów, to zbiór remiksów utworu "Lodowisko" Chłopomanii.

 

Dodatkowo w ramach 49 Manekinów działa jeszcze jeden, wewnętrzny netlabel 49Animals, w którym wydawane są  wszelakie eksperymenty IDM oraz bardziej spokojne dźwięki, niż te serwowane przez rodzimy label.

 

Oprócz samej muzyki 49Manekinów zapewnia także trochę strawy dla oczu, wydawanymi teledyskami, których jak na razie pojawiło się kilka, w tym dla wspomnianego utworu "Chłopomania".

    

 

Polecam przetrzepanie katalogu tegoż zacnego netlabela, bowiem nie dość iż to rodacy, to na dodatek sporo fajnej i nietuzinkowej muzyki zawartych jest w ich wydawnictwach. ;]

 

komentarzy: 412 sierpnia 2009, 16:11

4 komentarze do tego wpisu:


mariowsad : 13 sierpnia 2009, 08:39

ooo boże...
odpowiedz

Witcher1990 : 13 sierpnia 2009, 10:33

Poprzednik dobrze to ujął;| Teledysk do techno hmm dziwne bo jeszcze nie spotkałem. I po tym co zobaczyłem może lepiej żebym nic nie widział xD
odpowiedz

meryphillia : 13 sierpnia 2009, 10:58

:D To nie Techno, a Chłopomania ma jeszcze jeden zajebisty teledysk do zajebistego utworu, który pojawi się przy opisywaniu netlabela w którym wydali album. ;]
odpowiedz

Witcher1990 : 15 sierpnia 2009, 10:21

Chłopomania... hmm dziwne:) Dobra to przy następnym wpisie daj ten teledysk. Podejdę do niego na większym luzie:]
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl