avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Neovinyl

 

          

http://www.neovinyl.org/

 

Neovinyl, to kolejny przedstawiciel Hiszpańskiej, niezależnej wizji muzycznej.

Powstał w 2005 roku  wyniku potrzeby kilku znajomych, chcących opracować wspólną platformę do prezentacji swojej wizji muzyki.

Pierwsze releasy pojawiły się w połowie 2006 roku i trzeba przyznać, że od samych początków stały na bardzo wysokim poziomie.

 

Stylistycznie Neovinyl przemierza krainy niezwykle przyjemnych w odbiorze form Minimalu, House czy Electro.

W przeciągu trzech lat katalog urósł do 14 pozycji w tym takiego parkietowego wymiatacza jak  album "Supersonic Girls Can Not Dance" autorstwa Carlo, który to zresztą doczekał się wersji z remiksami nawet: "Supersonic Girls Can Not Dance Remixes"

Album ten jest jednym z kolejnych dowodów na to, jak niesamowitą muzykę można wydawać w ramach CC License i oczywiście polecam go do zassania jak cholera. ]:>

 

Większość twórców reprezentujących netlabel, to oczywiście Hiszpanie, ale znalazło się też kilku innych, głównie z okazji wydanie dużej kompilacji Neovinyl Experience.

 

Oprócz muzyki, Neovinyl począł tez nieśmiałe próby w twórczości video, czego rezultatem jest jak na razie jeden teledysk [NVV01] Fulano deTal - Nju, ale tak czy siak wart obejrzenia jak najbardziej. :)

Mam nadzieję że w przyszłości coś jeszcze na tym polu zostanie zaprezentowane.

 

komentarzy: 321 czerwca 2009, 06:56

3 komentarze do tego wpisu:


mr_chief : 06 lipca 2009, 15:27

Jeśli chodzi o nową erę hiszpańskiej muzyki, to ja ją omijam bardzo szerokim łukiem;) Jakis forumowicz na temacie nocnych marków dał link na YT z chiszpanską muzą. Koszmar:D

odpowiedz

meryphillia : 06 lipca 2009, 16:18

Nie nazwałbym tego koszmarem... no chyba że superanckim koszmarkiem ;]
http://w832.wrzuta.pl/audio/6MYvXJv7QbQ
http://w832.wrzuta.pl/audio/83Z1r1eOPMG
Chociażby tylko te dwa utwory z albumiku Carlo, udowadniają, jak niesamowicie smakowita potrafi być Hiszpańska muza. ]:>
odpowiedz

mr_chief : 08 lipca 2009, 09:51

Nia:) Ja hiszpaniskiej muzy nie mam zamiaru słuchać:]
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl