avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Meatronic

 

            

http://meatronic.com/home

Czas na nieco nieokiełznanego jazgotu. ;]

 

Noise to cholernie ciężki gatunek w odbiorze więc z pewnością nie każdemu się spodoba i tylko nieliczni odkryją w tej muzyce coś ciekawego.

Osobiście wyszukuje dość sporo ciekawych produkcji w tymże gatunku i potrafię jeszcze go słuchać, ale zdaję sobie sprawę iż ogół populacji nazwie ten rodzaj muzyki prawdziwym "gównem". =]

Tak czy inaczej warto i coś takiego polecać, szczególnie potencjalnym miłośnikom gatunku, a którzy ewentualnie nie znają takich projektów.

 

Meatronic być może nie jest jakimś wybitnym netlabelem w kręgach Noise/Experimental i być może muzyka wykonawców wydających w netlabelu nie jest jakoś specjalnie wybijająca się na tle innych produkcji, ale Noise/Experimental to dość specyficzne gatunki, by mówić tutaj w ogóle że coś jest lepsze od czegoś tam innego.

Meatronic zasługuje na opis, bowiem jest jednym z pierwszych netlabeli którego badałem, gdy zainteresowałem się tego rodzaju muzyką.

 

Na chwile obecną katalog netlabelu liczy sobie 17 pozycji, z czego na początek osobom niezorientowanym w tym klimacie poleciłbym tego o to releasa Robot Ears, bowiem  w niezbyt agresywny sposób daje poznać Noise/Experimental dla niewprawionych uszu. :)

 

komentarzy: 421 maja 2009, 21:29

4 komentarze do tego wpisu:


Miklak : 24 maja 2009, 19:27

Z noise to ja tylko Sonic Youth i Butthole Surfers... dobra, dobra, żartowałem ;) Teraz na serio: kojarzę takiego artystę jak Murzbow - to pierwsze co mi przyszło do głowy gdy przeczytałem "noise" (pomijając noise rock, ale to przecież kompletnie inna muzyka). Słyszałem kilka jego dzieł i pamiętam, że wrażenia miałem mieszane, ale pozytywne. Choć nie aż tak, żeby do niego wracać... Wiem, że jest w trakcie wydawania "13 Japanese Birds", chyba z 5 części się pojawiło już w tym roku. Myślałem nad, którymś z tych ptaszków, ale nie wiem czego się spodziewać.
odpowiedz

meryphillia : 24 maja 2009, 21:38

Dokładniej to chodzi o Merzbow'a. ;]
O jego twórczości niech świadczy dyskografia: http://www.discogs.com/artist/Merzbow ]:>
Ale tak czy siak jest to w większości przypadków dość trudny twórca w odbiorze, pozostając jednakże niejako głównym symbolem sprawczym gatunku Noise.
Z pewnością przed zakupem, jakiejkolwiek jego płyty (szczególnie gdy Noise nie jest czymś w czym zasłuchujemy się na co dzień czy nawet od święta) lepiej znaleźć sobie coś w sieci i posłuchać (a raczej próbować posłuchać :D), by później nie pluć sobie w brodę, że wyrzuciło się pieniądze w błoto. ;]
odpowiedz

Miklak : 24 maja 2009, 23:12

Ehh, te literówki :P
Przed zakupem zawsze sprawdzam co nieco w necie, ale ostatnio mam tak mało czasu, że cenię go wyżej nawet od gotówki ;] A czasu ani sprawdzić, ani cofnąć nie mogę. Z tego co słyszałem z gatunku Noise, a przyznaję - nie jest tego dużo, Merzbow najbardziej mi przypadł do gustu, więc są duże szanse na akceptację :P Tak czy siak postanawiam sobie spróbować jakiejś płytki Merzbow'a. W czerwcu jak czas zwolni, to przesłucham któregoś z "japońskich ptaszków", by urozmaicić trochę moje podsumowanie miesiąca :D
odpowiedz

meryphillia : 25 maja 2009, 01:10

Dobrze, że i tak w ogóle chce się Tobie poznawać ten rodzaj muzyki.
To chyba jest najistotniejsze. ;]
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl