avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Awangardą chama po uszach!

     

[ca200] VA - Clinical Jazz

http://clinicalarchives.blogspot.com/2008/12/ca200-various-clinical-jazz.html

http://www.archive.org/details/ca200_cjazz

 

Dwusetne wydawnictwo w katalogu opisywanego wcześniej netlabelu Clinical Archives pozamiatało konkretnie niezależną sceną internetową, jak i w ogóle sceną muzyki niezależnej.

 

Składanka ta powala nie tylko swoim ogromem (9 woluminów, 94 utwory, ponad 10 godzin muzyki oraz  prawie 1,5GB plików .mp3 w jakości 320kbps), ale też miodnością kryjących się za nią dźwięków.

Co prawda niewielka część zawartej tam muzyki, średnio pasuje mi do Jazzu, ale tak czy inaczej całość jest świetnym przykładem na to, jak różnorodny, ciekawy i doskonały potrafi być Jazz, szczególnie gdy zabiera sie za niego tak zróźnicowane towarzystwo.

 

Na kompilacji tej znajdziemy zarówno smętne utwory z fortepianem w tle i śpiewającym siakimś bardem, jak i czysty awangardowy chaos multi-instrumentalny ledwo co zdatny do ogarnięcia.

Jest tu zarówno miejsce dla prawie że klasycznego brzmienia Jazzu, jak i dla setek jego awangardowych interpretacji z jazgotem gitar, syntezatorów czy cholera wie czego. :)

W końcu to ponad dziesięć godzin muzyki i tylko szaleniec strzelałby sobie w stopę, wypuszczając jednorodny stylistycznie materiał o takiej objętości.

 

Nie jestem jakimś wielkim fanem Jazzu...

Ba! Powiedziałbym nawet, że jestem typowym "niedzielnym słuchaczem" tego gatunku i tak ograniczającym się głównie do AcidJazzu czy Latin i klimatów, łączących Jazz z House.

Jednakże ta kompilacja udowodniła mi (tak, przesłuchałem całą :D), że szczególnie awangarda Jazzu warta jest uwagi, bowiem kryje w sobie cły ogrom wspaniałej muzyki.

 

Oczywiście nie oczekujcie po tym wydawnictwie jakichs sław jazzowych...

Materiał ten, to niejako hołd tym wszystkim mało znanym, prawie że anonimowym twórcom, działającym w małych klubikach, gdzieś na pograniczu establishmentu komercyjnej sceny...

Mimo wszystko, to wspaniała kolekcja bez jakiejkolwiek amatorszczyzny. :)

komentarzy: 620 kwietnia 2009, 13:19

6 komentarzy do tego wpisu:


deusER4 : 20 kwietnia 2009, 16:54

awangardą niektórzy żyją ;> ..świetnie, zapiszę sobie adres i obczaję w miarę wolnego czasu.. narazie doszły do mnie zamówione płyty i będę je trochę katować.. więc przyjdzie pora i na Clinical ..bo jazzik w każdej postaci to ja po prostu uwielbiam :]

dwa wpisy jednego dnia, hoho... czuję MOC ]:>
odpowiedz

meryphillia : 20 kwietnia 2009, 21:40

Rilejs kozak. Zresztą ogólnie co do Clinical Archives, to w pytę tam takich kozackich pozycji. ;] A co do wpisów, to jeszcze nie koniec na dzisiaj. :D
odpowiedz

kerkas : 21 kwietnia 2009, 06:42

Z jazzem spotkałem się przy okazji czarnych kryminałów.
I spodobał mi się ten rodzaj muzyki.
odpowiedz

Witcher1990 : 21 kwietnia 2009, 10:05

No dobra tylko powiedz mi ile takie coś kosztuje czy to jest za free bo nie ogarniam;/
Gdzie ten poradnik??;>
odpowiedz

meryphillia : 21 kwietnia 2009, 16:30

Witcher1990 >>> Masz przecież podane linki. ;]
Poradnik? ... Jaki poradnik? ]:>
odpowiedz

Witcher1990 : 22 kwietnia 2009, 18:05

aaaa no racja;>
Hehe jaki jaki:) Do warzone;p
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl