avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt VI

                                  VNV NATION - FUTUREPERFECT

                        
 

Klimaty EBM znane mi są od  prawie samych początków mego zainteresowania muzyka elektroniczną, bowiem już w 1990 czy 91 poznałem Front242 za sprawą albumu "Tragedy >For You<" na pirackiej kasecie magnetofonowej, którą zresztą posiadam do dzisiaj. :D

Przez ostatnie 15 lat poznałem kilku dalszych wykonawców, bawiłem wielokrotnie na gotyckich imprezach gdzie grane było też i EBM i podobne klimaty, ale mimo wszystko muzyka ta zawsze była gdzieś na uboczu.

 

Ostatnie kilka miesięcy, upłynęło mi na spadku odsłuchów nawet samego Boga -  Mosznego ]:> , a wszystkiemu winne jest właśnie EBM...

 

VNV Nation, był mi znany już jakiś czas temu, głównie za sprawą genialnego utworu "Standing".

Zespół jest po prostu genialny, głównie za sprawą niesamowitego głosu wokalisty i animatora zespołu, czyli Ronana Harrisa.

Oczywiście głos to nie zawsze powód do pełnego sukcesu (chociaż w przypadku Ronana, wystarczyłby sam wokal , by w zupełności ucieszyć moje uszy, albowiem śpiewak z niego niesamowity ;]), no a za VNV Nation stoi też i zdecydowanie świetna oprawa dźwiękowa.

Co prawda wykonawca ten niezbyt podpada pod metkę EBM, bowiem jest to dość specyficzna muzyka o nieco bliższym komercyjności profilu, ale tak czy siak jest wspaniale.

 

Album "Futureperfect" jest dopełnieniem genialności grupy.

Oczywiście wszystko co wydane zostało pod szyldem VNV Nation jest równie dobre, ale to ten album właśnie podoba mi się najbardziej.

Pośród dwunastu kompozycji, znajdziemy zarówno takie by sobie westchnąć nostalgicznie :D, jak i oczywiście takie by mocno tupnąć nóżką w ekstatycznym rytmie. ]:>

"Liebestod", "Holding On", "Carbon", "Genesis" czy "Beloved", to jedne z najlepszych utworów w całej historii zespołu, a pozostałe z tego albumu też raczej kiepskie nie są.

Album - majstersztyk po prostu. :)

 

Polecam oczywiście uwadze także i pozostałe wydawnictwa, żeby nie było. ;]

 

komentarzy: 412 marca 2009, 17:16

4 komentarze do tego wpisu:


Holenderskie : 12 marca 2009, 23:43

Jeden z moich ulubionych albumów! I nadal uważam, że ma wiele wspólnego z industrialem.
odpowiedz

meryphillia : 13 marca 2009, 18:07

No przyznaję, że się nieco niefortunnie wypowiedziałem, bo VNV czerpie całymi garściami z EBM, ale tak czy siak traktowany jest nieco inaczej, podobnie jak Wolfsheim czy inne bandy lawirujące bardzo blisko popowym klimatom. ;] No ale to wcale nie znaczy, że zespoły te są jakieś kiepskie, a wręcz przeciwnie. ;]
odpowiedz

Witcher1990 : 05 kwietnia 2009, 14:00

No no jaki nick:)
odpowiedz

meryphillia : 05 kwietnia 2009, 20:04

W końcu taki, jakim powinien być od samego początku. ]:>
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl