avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Comatronic

 

      

http://www.comatronic.net/

Założony w 2004 przez Austryjaka Joachima Kolla Comatronic, to obecnie nieaktywny już netlabel, jednakże warty uwagi jak najbardziej.

 

Sam twórca, to uznana w europejskim światku clubbingowym osobistość, która przeleciała przez wiele ambitniejszych odmian klubowych dźwięków, zaczynając muzykowanie  od brzmień Hip Hopowych by ostatecznie osiąść w klimatach bardziej elektronicznych, czyli Miniaml Techno/House czy nawet Breakbeat.

 

Comatronic miał być platformą do prezentowania zarówno swoich produkcji (jako Joko13 oraz Kuba Connect), ale też i muzyki innych producentów.

Dodatkowo netlabel zajmował się także dość mocna promocją ruchu niezależnej promocji muzyki na prawach CC, wydając poświęcone temu zagadnieniu broszury oraz organizując imprezy.

Koniec końców, twórca zdecydował się na komercyjną działalność (jako Just Banks), ale całym szczęściem nie zlikwidował zasobów samego netlabela (a niestety tak czyni spora ilość wydawców, nie wiedzieć czemu) i dzieki temu możemy zapoznać się z nagraniami i dzisiaj.

 

Szesnaście wydawnictw dostępnych w katalogu, to nagrania zarówno Minimal Techno, Minimal House czy DubTechno, choć znajdzie się i kilka wydawnictw odstających od tej normy.

Nie znajdziemy tu tej drapieżniejszej formy Minimalu, a raczej stonowane dźwięki, co może być dodatkowym plusem dla zainteresowanych, którzy to nie cierpią zbytniej "łupanki". ;)

 

Muzyka godna polecenia zaiste, tym bardziej dla ludzi zainteresowanych takimi klimatami, szczególnie iż nie wiadmo, czy któregos dnia ostatecznie zasoby nie przepadną bez wieści...

komentarzy: 018 lutego 2009, 23:42

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl