avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt V

                     SHPONGLE - TALES OF THE INEXPRESSIBLE

       

Muzyczny romans dwóch tuzów sceny Psychedelic Trance, czyli Simona Posforda (Hallucinogen) i Raja Ram (1200 Micrograms, The Infinity Project) znany jako Shpongle, nie tylko przyczynił się do niepochamowanego wybuchu radości pośród sajkotransowych freak'ów, ale co chyba ważniejsze, przyczynił się do napędzenia temu gatunkowi rzeszy nowych fanatyków.

 

Co prawda muzyka autorstwa Shpongle, to nie jest Psychedelic Trance, ale ich wersja muzyki Downtempo/Chill/PsyDub jest nierozerwalnie połączona z kulturą Psychedelic Trance, zarówno samymi twórcami, jak i całą psychodeliczną otoczką wokół muzyki i jej prezentacji.

 

Dotychczas grupa wydała trzy świetne albumy plus jeden album z remiksami i zaiste ciężko jet wybrać ten "najlepszy" bowiem każdy z nich jest wspaniałym dziełem.

Mimo wszystko najczęściej w swoich odsłuchach powracam do "Tales Of The Inexpressible", który wprost powala zawartymi nań utworami. :)

 

To co można uznać na ogromny plus, jeśli chodzi o muzykę Shpongle, to fakt iż z pewnością jest bardziej przystępna do ogarnięcia dla przeciętnego miłośnika elektronicznych dźwięków.

Dzięki temu, często po zapoznaniu się z płytami tej grupy, dany osobnik zaczyna drążyć gatunek PsyDub, jak i ogólnie PsyTrance, szukając podobnych smakowitości, a to już przecież niewielki krok dzieli od uznania muzyki PsyTrance za równie dobrą, a nie jak powszechnie się sądzi , czyli "zbyt popieprzoną by jej słuchać". :D

komentarzy: 116 stycznia 2009, 03:37

1 komentarz do tego wpisu:


kerkas : 30 stycznia 2009, 23:57

Zapomniałem wspomnieć o miesięczniku Taktyka i strategia o grach paragrafowych i RPG dodam osobny wpis.
Tak brzmiało to zdanie.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl