avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt IV

                         BAD COMPANY UK - INSIDE THE MACHINE

       

 

Bad Company pojawiło się na scenie Drum 'n Bass całkowicie znienacka.

Na gruzach swojego poprzedniego projektu Future Forces wydającego dla słynnego Renegade Hardware, dwaj muzycy (Jason Maldini oraz Darren White) nie załamani tym faktem, a wręcz przeciwnie nabuzowani energią i pomysłami, powołali nowy projekt, który na stałe wpisał się w historię sceny Drum 'n Bass.

Wydany w ramach własnej wytwórni BC Recordings winyl "The Nine/The Bridge" dosłownie zamiótł całą sceną od Londynu, aż do Tokio, a wszystko za sprawą utworu "The Nine".

Nie bezpodstawnie utwór ten uważany jest utwór wszechczasów, jeśli chodzi o ten gatunek. To po prostu legenda, i pewien zwrot gatunku, ku coraz mocniejszym i drapieżniejszym produkcjom.

Po dołączeniu do zespołu kilku osób (między innymi zasłużonego obecnie dla całej sceny DJ Fresh'a), grupa dosłownie zwojowała scenę, nagrywając całą masę doskonałych produkcji w tym cztery albumy oraz grając przez kilka lat na całym świecie non stop.

Niestety batalia prawna o nazwę grupy (przegrana na korzyść Hard Rockowego zespołu z lat 70tych) oraz poróżnienie się charakterów członków grupy, spowodowało rozpad całego projektu na solowe kariery artystów.

 

Z pośród czterech wydanych albumów, osobiście najbardziej lubię "Inside The Machine" właśnie.

Pozostałe krążki też są wyśmienite, ale to właśnie "ItM" spowodował mój wybuch miłości :D do grupy.

Album jest wypełniony po brzegi mocarnym i drapieżnym bassem, którym można zabijać gołębie lub wrednych sąsiadów, gdy ma się dobry sprzęt do odsłuchu. ]:>

Praktycznie każdy utwór to prawdziwy majstersztyk i nie ma nawet co się sprzeciwiać, a gdy się to robi jest się zwyczajnym ignorantem w tym gatunku muzycznym. ;)

 

Z racji całkiem niedawnej (2007 rok) reedycji albumu, jego zdobycie nie powinno przysporzyć zbytnich problemów, a jeśli lubimy dostać od głośników czasami solidnego kopa między uszy, to album ten będzie zakupem wprost idealnym.  :]

komentarzy: 205 stycznia 2009, 14:39

2 komentarze do tego wpisu:


kerkas : 06 stycznia 2009, 10:48

W końcu "zrobiłem" sobie dźwięk w komputerze który mam podłączony do internetu. Przesłuchałem kilku utworów z twoich poprzednich wpisów i ta muzyka to jednak nie dla mnie zostanę przy filmowej i klasycznej.
odpowiedz

deusER4 : 12 stycznia 2009, 03:43

oh wellll oh welllll.. cieszę ryjka :]
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl