avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Dusted Wax Kingdom

 

       

http://dustedwax.org/index.html

 

Być może ktoś czytając moje propozycje muzyczne, nie znajduje w nich nic ciekawego, bowiem niezbyt przepada za jednostajnym łomotem elektronicznym, jak i "pomrukiwaniami wygłodniałych wielorybów" (jak to określił pewien mój kolega ;D) niosącymi się poprzez Dark Ambientowe kompozycje...

Dlatego też, tym razem, dzięki pewnej radosnej osobie (pozdrowienia dla Marty, która zagląda tu od czasu do czasu ;] ) przedstawiam Wam wyjątkowy netlabel, który spodobać się może każdemu, a z pewnością zadowoleni z niego będą miłośnicy hip-hopu obdarzeni otwartymi umysłami. ;)

 

Pierwsze co rzuca się po przesłuchaniu utworów z kilku pierwszych releasów, to klimat tej muzyki. I jest to bardzo miły w odbiorze "klimat". ;)

Doświadczonemu słuchaczowi, zapewne produkcje Dusted silnie skojarzą się z dokonaniami starego Ninja Tune. W poszczególnych utworach, wielokrotnie usłyszymy jazzujące brzmienia, tak charakterystyczne dla połamanych rytmów serwowanych przez Ninjasów, i choć być może nie jest to nic odkrywczego czy oryginalnego, to jednak wydawnictwa netlabela mają swój urok i całkiem przyjemnie się ich słucha.

 

Na chwilę obecną katalog jest dość obszerny, bo składa się z już 30 pozycji i łącznie zajmuje mi 1.52GB na dysku.

Nie ma zbytniego sensu polecać konkretnych wykonawców, bo praktycznie każda EP'ka czy LongPlay warte są uwagi i najlepiej ściągać wszystko jak leci. ;D

Osobiście mogę zapoznawczo polecić tę pozycję [DWK005] Prototype 68 - Lost Highway EP , która w znakomity sposób oddaje piękno muzyki skrywającej się w czeluściach Królestwa. :)

komentarzy: 110 grudnia 2008, 02:22

1 komentarz do tego wpisu:


deusER4 : 10 grudnia 2008, 04:21

Lost Highway.. czyżby nawiązanie do Lynch'a? ;)
..Ninja Tune poznałem dzięki wczesnym numerom pisma Machina, które miało niebagatelny wpływ na rozwój mojego muzycznego ducha.
..ostatnio siedzę raczej w mocno depresyjnych klimatach, ale z "zalecenia" skorzystam, taka muzyka, jak każda inna z pewnością wcześniej czy później znajdzie się u mnie w odtwarzaczu :)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl