avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Zimmer

       

        

http://www.zimmer-records.org/

 

Pozostajemy jeszcze chwilę na Niemieckiej scenie netlabelowej i tym razem zagłębimy się w dźwięki serwowane przez zacny netlabel Zimmer Records.             

 

Produkcje tego netlebela są o tyle ciekawe, bowiem w dużej mierze nie gonią za popularnością pośród prezentowania nowoczesnych trendów, a skupiają się raczej na "starej szkole" Minimal Techno. Oprócz Minimalu znajdziemy tu też kilka innych stylistycznie produkcji, zagłębiających się w Dub Techno, Experimental czy Ambient.

 

Katalog obejmuje na obecną chwilę 35 pozycji, pośród których znajdziemy między innymi nagrania kilku uznanych już twórców, jak Kazooo czy Igor O. Vlasov. 

Szczególnej uwadze polecam między innymi EP'kę [Zimmer028] John Lagora - WTC EP , będącą kolejnym artystycznym impulsem w obliczu tragedii 11.09.2001. Choć artysta drażni się w komentarzu, teorią spisku, to trzeba przyznać iż muzycznie, sześć utworów wchodzących w skład EP'ki, brzmi po prostu niesamowicie. 

 

Oprócz działalności netlabelu, Zimmer wydaje także komercyjnie utwory oraz sety oparte na muzyce z netlabeli, z czego te ostatnie możemy oczywiście ściągnąć sobie za darmo. 

komentarzy: 422 listopada 2008, 22:48

4 komentarze do tego wpisu:


deusER4 : 26 listopada 2008, 08:27

Metamorfrozen - Antarctica przez Ciebie polecana leci w moich słuchawkach.. i tak po krótce co mogę o tej płycie powiedzieć to.. po prostu rozpływam się :)
odpowiedz

deusER4 : 26 listopada 2008, 12:31

płynę dalej ;) ..przypomina mi się twórczość Klausa Schulze'a grającego na analogowych syntezatorach Moog'a.. no i oczywiście płytka "En Attendant Cousteau" Jarre'a.. jest między innymi jeszcze Aphex Twin oraz Autechre które dałbym sobie rękę uciąć niemal słyszę w kawałku "Polar Plateau" :)
odpowiedz

deusER4 : 26 listopada 2008, 12:54

..a żeby tylko w "Polar Plateau"..Metamorfrozen całe jest przesiąknięte Autechre'm.. i dobrze :)
...
sorry za trzy wpisy pod rząd ;)
odpowiedz

meryphillia : 27 listopada 2008, 23:32

A nie pisałem, że doskonała płyta? ;D
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl