avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mroźne dźwięki mroku...

 

Dzisiaj nie będzie o żadnym konkretnym netlabelu, ale za to nadal będzie o darmowej muzyce, jak i artyście o którym już pisałem wcześniej. :)

 

Vampiir Of The North, to tajemniczy osobnik odpowiedzialny za genialny album Metamorfrozen - Antarctica.

Jakież było moje zdziwienie, gdy odsłuchałem po raz kolejny ściągniętych wcześniej (również darmowych) albumów wykonawcy Tomb Of Insomnia i wiedziony przeświadczeniem sprawdziłem kto stoi za owym projektem, bowiem muzyka była tak bliska tej z albumu "Antarctica"...

Okazało się oczywiście, że za tymi dwoma projektami stoi ta sama osoba, czyli Vampiir Of The North. Moje przypuszczenia potwierdził człowiek z natlabelu Kaos ex Machina, przy okazji zapowiadając rychłe wydanie w kolejnego projektu artysty. :)

Aby dopełnić piękno ;D całej sprawy, dosłownie godzinę temu znalazłem... kolejny genialny projekt artysty, czyli Narcotic Noise. :)

 

Tak więc dzielę się z wami tymi zasobami, bowiem tak jak i w przypadku albumu "Antarctica", inne projekty tegoż artysty są po prostu niesamowite.

Aż ciężko uwierzyć iż osoba obdarzona takim niezwykłym talentem, nie dość, że całkowicie bezinteresownie daje możliwość przesłuchania swoich prac, to na dodatek nie szuka zbytniego rozgłosu, a moim zdaniem zdecydowanie należy mu się chwała i sława ;D za swoje dokonania. 

 

Tomb Of Insomnia

Ten projekt jest  dość drapieżny w warstwie muzycznej, wykorzystując głównie gatunek Noise. Mimo wszystko, choć materiał nie koniecznie przypadnie każdemu do gustu, to jednak nie jest to typowy "jazgotliwy" Noise, a obdarzony uroczą melodyka, tak charakterystyczną dla tego artysty.

Szczególnie polecam album "The Path Towards Inhumanity", który jako całość jest po prostu niesamowity, a ostatni utwór "Terminal Reality Collapse", to przysłowiowa "wisienka na szczycie tortu". :)

Poniżej linki do poszczególnych albumów:

Tomb of Insomnia - The Path Towards Inhumanity

Tomb of Insomnia - Silent Bane

Tomb of Insomnia - Plains Undreamed

Tomb of Insomnia - Necrocosmos

 

Narcotic Noise

Ten projekt dopiero poznaję (akurat słucham albumu "Abstract Forms In Accumulated Darkness"), więc jeszcze nie mogę napisać nic konkretnego, ale już po odsłuchanych sześciu utworach, mogę stwierdzić, że jest to równie niesamowita muzyka, jak pozostałe dokonania artysty. :)

Nazwa projektu chyba jest nieco myląca, bo przesłuchiwany album zawiera mało Noise, a zamiast tego, wysokoenergetyczną dawkę Dark Ambientu.

Poniżej linki do poszczególnych wydawnictw:

Narcotic Noise - Abstract Forms In Accumulated Darkness

Narcotic Noise - Neverending Nightmare

Narcotic Noise - Sarcophagus Symphony

 

Polecam tą muzykę każdemu, głodnemu niesamowitych brzmień Dark Ambientu i okolic. To na prawdę jest kawał, doskonałej twórczości i niezwykłego talentu. :)

komentarzy: 117 października 2008, 12:54

1 komentarz do tego wpisu:


kerkas : 17 października 2008, 15:23

Wpis ciekawy ale "mroczną" muzykę omijam szerokim łukiem.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl