avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt II

                          JUNO REACTOR - BIBLE OF DREAMS

                      

 

Juno Reactor był bez wątpienia jednym z  najgenialniejszych twórców współczesnej muzyki elektronicznej.

Był, bowiem choć formalnie pod szyldem tym nadal ukazuje się muzyka, to jednak nie jest już grupą, a wyłącznym projektem jednego człowieka, co zresztą doskonale słychać po albumie "Gods & Monsters", wydanym w bieżącym roku.

 

Od samych poczatków swego istnienia Juno Reactor było uznawane za grupę o wyjątkowym brzmieniu. Choć muzykę zespołu mozna było okreslić jako Psychedelic Trance i jest w tym bardzo duzo prawdy, to sami twórcy odżegnywali się od jakiegokolwiek szufladkowania ich muzyki.

Pod szyldem Juno Reactor, od 1993 roku ukazało się siedem albumów, ale to niewątpliwie "Bible Of Dreams" jest najdoskonalszym dziełem w całej dyskografii.

Album ten jest wyjatkowy ze względu na widoczną w nim progresję muzyczną jaka dokonała się w zespole i choć nadal stylistyka Psychedelic Trance jest silna w tym wydawnictwie, to słychać w nim też pierwsze oznaki multigatunkowości brzmienia, które zawładneły późniejszymi dokonaniami grupy.

 

"Bible Of Dreams" jest wyjatkowym albumem, dlatego że przeplatają się w nim rózne brzmienia podane dodatkowo w niezwykle barwny i profesjonalny sposób. Na krążku znajdziemy zarówno hipnotyczne, transowe rytmy, jak i orientalne, atmosferyczne pejzaże dźwiękowe.

Album ten wprost emanuje kopalnią doskonałych i pomysłowo dobranych brzmień, co spowodowało iz zespół dostrzeżony został po tym albumie przez ludzi, którzy niezbyt przepadali za typowo imprezową muzyką. Zresztą potwierdzeniem tego są liczne kontrakty na muzykę do filmów, jakie spłyneły na Juno Reactor po wydaniu "Bible Of Dreams", czego znowu zwieńczeniem był udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do drugiej części Matrixa.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie zapoznać się z innymi płytami tego zespołu ( w szczególności z świetnym "Beyond The Infinite"), ale to "Bible Of Dreams" wydaje mi się najbardziej przyswajalnym krążkiem w dorobku zespołu i sam bardzo często wracam do tej płyty.

komentarzy: 312 października 2008, 17:42

3 komentarze do tego wpisu:


Holenderskie : 03 stycznia 2009, 02:23

IMO Labyrinth to lepszy album. Z tej płyty najbardziej podoba mi się God is God.
odpowiedz

Merovingian : 15 czerwca 2009, 12:58

Chłopaki z JR stworzyli kilka kawałków także do Matriksa Rewolucje. Skądinąd jednocześnie pracowali nad oboma filmami. : )
odpowiedz

RazorBMW : 05 sierpnia 2009, 00:52

Ooo tak, OST z Matriksów był świetny. No i lubię też kilka remiksów Juno Reactor
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl