avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Kaos ex Machina

 

      

http://www.kaos-ex-machina.blogspot.com/

 

O netlabelu tym wspominałem przy okazji wpisu na temat albumu Metamorfrozen - Antarctica.

 

Kaos ex Machina, to nie dość że Polski netlabel, to na dodatek prezentujący niezwykłą muzykę, choć trzeba przyznać, że dosyć trudną w odbiorze. 

Co zdumiewa bardzo to fakt, że całe 90 pozycji w katalogu ukazało się na przestrzeni ostatnich osiemnastu miesięcy.  Co prawda wiele z tych pozycji stworzonych było znacznie wcześniej przed ich wydaniem, ale i tak dowodzi to tylko wielkiej chęci promocji tej niesamowitej muzyki przez ludzi odpowiedzialnych za netlabel.

 

A co znajdziemy pośród wydawnictw?

Głównie jest to wysoko-eksperymentalna muzyka, która z pewnością nie trafi do każdego, a tylko do miłośników takich brzmień, jak i do ludzi szukających nowych brzmień.

Przedział stylistyczny netlabelu, to różne formy Dark Ambient, Noise, Power-Electronics, Martial Industrial czy NeoFolk.

Z artystów, których należałoby z całkowitą pewnością polecić, wypada napisać o doskonałym Nois'owo-NeoFolk'owym projekcie Front Sonore z Francji. Równie ciekawymi produkcjami cechuje się Roberto Maldoror Manfredini, którego muzyka to istny, wrzący tygiel najrózniejszych form dźwiekowych. Nie można zapomniec także o utalentowanym Białoruskim Buben'ie (tutaj uwadze polecam wyśmienity album "Inch"; miłośnikom dawnego Atari Teenage Riot z pewnością przypadnie do gustu). 

Oczywiście według mnie, każda z pozycji w tym netlabelu warta jest poznania i jest nie mniej interesująca od pozostałych, dlatego też miłośnik takich dźwięków spędzi za pewne długaśne godziny w przeczesywaniu zasobów labelu.

 

Obok samego wydawnictwa, funkcjonuje jest internetowy "magazyn" zajmujący się recenzowaniem muzyki bliskiej pozycjom z katalogu, prezentacjami koncertów czy wywiadami z artystami.

Co prawda magazyn ten jest drugoplanowym tworem dlatego też niezbyt często podlega aktualizacjom, ale tak czy inaczej warto zaglądać tam czasami.

 

Polecam mocno ten netlabel, gdyż zaiste muzyka którą w nim znajdziemy potrafi zachwycić swym pięknem. :)

 

komentarzy: 004 października 2008, 03:17

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl