avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Monotonik

 

        

http://www.mono211.com/content/news.html

Monotonik, to kolejny z netlabeli będących podwalinami dla całego ruchu muzycznego opartego na licencji CC.

Założony w 1996 roku przez Austriackich miłośników elektronicznej muzyki początkowo skupiał się na wydawaniu muzyki w postaci pojedynczych utworów, na dodatek w trackerowym formacie .mod. Zwyczajnie takie czasy, gdy ściągnięcie jednej kilkumegowej empetrójki potrafiło trwać kilkadziesiąt minut, więc logicznym krokiem były publikacje znacznie mniejszych plików.

Publikowana początkowo muzyka, to głównie klimaty mocno klubowe. Wszelkie odmiany Techno i House, ale i nieco czillujących dźwięków czy tych z ogólnej półeczki zwanej IDM.

Pod koniec lat 90tych wraz z zwiększeniem prędkości internetu, Monotonik zaczął publikować wydawnictwa pod postacią plików .mp3, z czasem pozwolił ów rozwój internetu na wydawanie większych wydawnictw, jak EPki i albumy.

Z czasem także wydawana muzyka nieco "ostygła" i sążniste, typowo parkietowo-klubowe nagrania ustąpiły wobec fali coraz bardziej popularnego IDM i Chilloutu.

 

W obszernym katalogu samych wydawnictw mp3 znajdziemy całą masę znakomitych produkcji, że wspomnę choćby tylko wychwalane już wcześniej na blogasku Sleepy Town Manufacture, które to w Monotoniku wydało większość swojej dyskografii. Oprócz nich w katalogu znajdziemy też produkcje tak znakomitych artystów, jak Muhr, Coax czy Sonmi451.

Istnieje też możliwość ściągnięcia pierwszych wydawnictw w plikach .mod wśród których można znaleźć nawet dwa nagrania naszego słynnego rodaka Bogdana Raczyńskiego wydającego dla Aphexowego Rephlexa. ;]

 

Oprócz głównego katalogu, Monotonik posiada jeszcze dwa sublabele; brejkowy Mono 211 oraz rejwowy Mono-Rave-Ik, których katalogi oczywiście też są dostępne.

 

Niestety od dwóch lat label zawiesił działalność i już niczego nie wydaje.

Polecam tym bardziej zatem zainteresować się katalogiem, bowiem kto wie czy aby za jakiś czas nie zniknie on z sieci na stałe...

komentarzy: 018 lipca 2011, 21:22

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl