avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt XXVII (Techno edyszyn)

                     Neil Landstrumm - Understanding Disinformation

          

Szkot Neil, choć swój debiut muzyczny miał już za sobą w 1995 roku pod postacią dwóch winyli i albumu dla szanowanego Peacefrog Records, to dopiero sławę zyskał za sprawą wydanego dla Tresora w 1996 roku opisywanego albumu.

     

"Understanding Disinformation", to prawdziwa jazda bez trzymanki, choć nie jest typowym rytmicznym parkietowym stacatto  mającym za cel jedynie wprowadzić w trans tańczących. znakomita część utworów pełna jest na wpół industrialnych sampli, zgrzytów, pisków mocno eksperymentujących z gatunkiem.

Pomimo jednak tej sonicznej, eksperymentalnej petardy, albumu słucha się z prawdziwą przyjemnością, odkrywając co raz jakieś smaczki (genialny wibrujący bass chociażby w "The Glasvegas Experience"). 

    

Album zrobił ogromne wrażenie na ówczesnej scenie, słusznie zapewniając renomę dla artysty i jednocześnie potwierdzając słuszną drogę gatunku w stronę nie tylko rozbudowywanej rytmiki, ale właśnie dźwiękowym eksperymentom, by nie można było tak łatwo wystawić tak popularnej szczególnie dzisiaj metki: "techno to tylko proste łupu-cupu"...

komentarzy: 430 czerwca 2011, 23:28

2 komentarze do tego wpisu:


Barkup : 04 lipca 2011, 23:37

Będę miał chwilę wolnego czasu, to obczaję, bo opis zachęca do sprawdzenia.
odpowiedz

meryphillia : 11 lipca 2011, 15:52

Dobre klasyczne Techno zawsze w cenie. ;]
odpowiedz

Barkup : 13 lipca 2011, 10:32

Przesłuchałem. Choć w sumie EP-ka jak EP-ka (techno to nie moje klimaty, chociaż z minimalu lubię Markusa Masuhra), to jednak otwierający ją utwór jest ciekawy :>.
odpowiedz

meryphillia : 13 lipca 2011, 16:55

To nie EP'ka, to LP. ;] Masuhr, to głównie House; Tech, Deep i Minimal, a nie rasowe Minimal Techno, tym bardziej nawiązujące do takiej klasyki, jak Tresor
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl