avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt XXVI (Techno edyszyn)

                               Cristian Vogel - Body Mapping

          

Wraz z początkiem 1996 roku (konkretnie w lutym) Cristian Vogel wydaje dla Tresora swój drugi album "Body Mapping". 

Nie jest może to krążek aż tak wybitny i znaczący dla całego gatunku, ale ukazał nieco inne podejście do tegoż gatunku, no i był zwiastunem drogi Vogel'a w stronę bardziej eksperymentalnej formy gatunku.

Nowy krążek, był wynikiem eksperymentów z brzmieniem, które twórca zapoczątkował już na wcześniej wydanych dwunastocalówkach w swoim labelu (wspódzielonym z Si Begg'iem) Mosquito.

Utwory są znacznie lżejsze w porównaniu, zarówno z dominującym ówcześnie trendem "mocno, twardo, bez litości", jak i chociażby wcześniejszym krążkiem artysty dla Tresora. Produkcje nie są zbytnio nośnymi, parkietowymi sztosami, a bardziej właśnie eksperymentalną formą, która łatwo dość można podstawić pod dokonania Detroit.

Mimo wszystko muzyka ta pokazuje, że Techno, to nie tylko utwory o mocnej linii rytmicznej z gęstym bassem, by  maniacy wpadali w trans na parkietach, ale to także muzyka szukająca swojej drogi na wielu płaszczyznach.

       

komentarzy: 030 czerwca 2011, 23:07

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl