avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

MindSaw Recordings

 

        

http://www.mindsawrecordings.com/

MindSaw, to pierwotnie label komercyjny, choć mocno podziemny.Założyciel Dominic Sardina, był już w momencie powstania labelu (2006 rok) dość uznanym przedstawicielem podziemnej sceny Drum 'n Bass na wschodnim wybrzeżu USA. Próbował z powodzeniem swoich sił już wcześniej jako zdolny DJ i producent oraz współorganizator wielu imprez.

W głównym zamyśle MindSaw Recordings miał promować zarówno  mroczną odmianę DNB na terenie Stanów Zjednoczonych, wypromować nowych artystów, ale też i oczywiście zdobyć uznanie na całej scenie.

W dużej mierze wszystkie cele zostały zrealizowane, a katalog labelu pękał w szwach od wielu dobrych i z czasem uznanych na scenie pozycji, wydano także dość spora liczbę winylowych krążków w ostatnich latach działalności skupiając się jednak na wydaniach cyfrowych.

W 2010 roku zawieszono działalność, a prawie cały katalog postanowiono udostępnić  na licencji CC.

 

Obszerny katalog zainteresuje na pewno miłośników nieskrępowanej agresji połamanych bitów. Większość produkcji to mocarne galopady pełne chorych dźwięków, ciężkich linii basu i łomoczącego beatu.

Kilka artystów prezentujących swoje nagrania, to już uznane marki, jak chociażby Broken Note, Gasmask 71 czy Forbidden Society.

Cały dostępny na stronie materiał nie licząc setów zajmuje zaledwie 2,7GB więc tym bardziej polecam miłośnikom tych klimatów.

komentarzy: 412 czerwca 2011, 09:18

3 komentarze do tego wpisu:


Barkup : 12 czerwca 2011, 13:48

Gasmask 71? Nie po to wchodzę na kilka różnych netlabeli, by spotykać tych samych wykonawców ;/.
odpowiedz

Assassin93 : 12 czerwca 2011, 23:13

Tak wszedłem z ciekawości na główną stronę, i gdy do moich uszu dotarł całkiem mocny beat, od razu rzuciłem się do ściągania. :> Do tego mix wykonany przez Broken Note, miodzio.
odpowiedz

meryphillia : 13 czerwca 2011, 03:03

No konkretne niektóre wałczesony. Z dotychczas przesłuchanych najlepsze wrażenie zrobił na mnie Hallucinator - Unholy, pewnie dlatego że mocno stylistycznie przypomina produkcje Bad Company. ]:>
odpowiedz

Cascad : 14 czerwca 2011, 17:25

dobrze, jest dobrze, wchodzę na gram i widzę info o mindsaw. ciesze sie
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl