avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt XXV

                           Combichrist - Everybody Hates You

        

Muzyka EBM stała się jednym z moich ulubionych gatunków już w 1991 roku, gdy po raz pierwszy usłyszałem jednych z praszczurów gatunku, czyli genialna formację Front 242. Przez wiele następnych lat, choć do mojej kolekcji dołączali inni artyści, to jednak nigdy nie znalazłem wystarczająco czasu by zainteresować się gatunkiem bardziej.

Sytuacja zmieniła się gdy najpierw trafiłem na materiał firmowany przez VNV Nation, a w dwa lata później wszedłem w posiadanie ogromnej kolekcji płyt z tego gatunku i pośrednich jemu (a jest ich nieco).

 

Jednym z artystów który zrobił na mnie ogromne wrażenie był właśnie Combichrist ze swoim dynamicznym materiałem. Nie dziwne, że zespół prowadzony przez charyzmatycznego Andy'ego LaPlegua uważany jest za najważniejszego przedstawiciela gatunku w obecnej chwili, bowiem nie dość że praktycznie każda ich płyta, to niesamowita energia i dynamika, to dodatkowo działalność koncertowa potwierdza ich znakomite wyczucie klimatu.

Wydany w 2005 roku album "Everybody Hates You" uważam za najdoskonalsze na obecna chwile dokonanie grupy, bowiem ilość znakomitych utworów przewyższa materiał na pozostałych czterech albumach.

Swoistym rodzynkiem, który spotęgował tylko moje chyba już dozgonne uwielbienie dla grupy, stanowi utwór "Blut Royale".  Utwór jest niesamowicie energetyczny w swojej agresywności i po prostu nie sposób go nie polubić. ;]

    

Oczywiście krążek wypełniony jest wieloma innymi smakowitościami, jak "Enjoy Abuse", "Today I Woke To The Rain Of Blood", "God Bless", "This Is My Rifle", "Like To Thank My Buddies", "Lying Sack Of Shit" czy "Without Emotions". Płyta wypełniona jest po prostu po brzegi samymi smakowitościami, a do tego trzeba jeszcze dorzucić drugi krążek z instrumentalnymi utworami, dobrymi, acz trzeba przyznać że niezbyt wybitnymi.

     

Zainteresowanym polecam zapoznać się z pozostałymi krążkami wykonawcy, bowiem sporo na nich także doskonałego materiału, choć jak dla mnie wyraźnie ustępującym  polecanemu krążkowi. 

komentarzy: 931 marca 2011, 23:43

4 komentarze do tego wpisu:


Witcher1990 : 01 kwietnia 2011, 00:51

Eeee to nie Slejer, Kiedy będzie Slejer?
odpowiedz

meryphillia : 09 kwietnia 2011, 20:58

Raczej nie będzie. W moim mniemaniu nie maja żadnego albumu, który zachwycałby w całości. ]:> Jakieś inne szarpidruty na pewno trafią kiedyś, bo jest nieco płyt, które śmiało wyginają moje ciało przy potępieńczych jazgotach pożeraczy kotów. ;]
odpowiedz

RazorBMW : 01 kwietnia 2011, 19:44

Fani mnie zabiją, ale prócz Sent to Destroy, ostatniej epki i ostatniego albumu z zeszłego roku... to NIC od nich Mi nie podchodzi, znaczy się wydaje się to nudne i schematyczne :<
PS, jak tam nowy album Mosznego?
odpowiedz

meryphillia : 09 kwietnia 2011, 21:00

Ostatni album Combichrist mocno średni moim zdaniem. Starsze znacznie smaczniejsze w odbiorze. A nowego Mosznego nie kupiłem jeszcze nawet. Mam inne wydatki. ;]
odpowiedz

NintendoPassion : 08 kwietnia 2011, 09:16

Przesłuchałem to. Jakoś nie w moim klimacie. Chyba już się starzeję.
odpowiedz

meryphillia : 09 kwietnia 2011, 21:01

No muzyka nie dla każdego... Ja tam sporo zacnych tjunów w tych klimatach znajduję i lubię: http://www.youtube.com/watch?v=AUftu_wh9jE \m/
odpowiedz

NintendoPassion : 12 kwietnia 2011, 18:51

Co nie znaczy, że dzięki Twoim wpisom nie łyknąłem jakiegoś kawałka tu czy tam. Komentarze typu "fajny utwór" raczej zbędne z mojej strony. Zatem dzięki ponownie.

A to znasz?
http://www.youtube.com/watch?v=Ir-mqCYUEyA
odpowiedz

meryphillia : 16 kwietnia 2011, 20:03

Nah. Pierwsze słyszę, a nawet sympatyczne. ;]
odpowiedz

Barkup : 02 czerwca 2011, 23:04

Co to za jakaś nazistowska muzyka i pajace wymalowani jak pedały z Mushroomhead [obvious troll mode off]
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl