avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Kalpamantra

 

         

http://kalpamantra.bandcamp.com/

Jeden z niedawno odkrytych netlabeli, o którego istnieniu nawet nie miałem nawet pojęcia, a na który trafiłem całkiem przypadkiem, przeglądając profil jednego z artystów na last.fm.

Niestety zbyt wielu informacji o tym zacnym netlabelu nie udało mi się pozyskać bez kontaktu z twórcą, więc ze znalezionych fragmentów układanki, mogę tylko powiedzieć, że choć sama idea narodziła się w głowie brytyjskiego twórcy już w 2008 roku, to dopiero od 2010 roku zaczęły pojawiać się muzyczne wydawnictwa.

Z początku były to aż cztery obszerne kompilacje, do których dołączyło  wspólne z innym labelem wydawnictwo na... kasecie magnetofonowej. Obecnie katalog zamyka się jeszcze jedną kompilacją i dwoma mini-albumami. Łącznie do pozyskania z internetu jest w tej chwili siedem pozycji, z których uwadze polecam w szczególności, wspomnianym kompilacjom.

Materiał zawarty na kompilacjach jest niesamowicie obszerny i rozstrzelony jest pomiędzy Noise, a Dark Ambientem i Drone. Pośród wykonawców można znaleźć parę znanych marek, jak Northaunt, Permafrost czy Subheim ale większość projektów stanowią twórcy znani z innych netlabeli oraz całe mrowie całkowicie dla mnie nie znanych projektów.

Niestety jedynym problemem może być pozyskanie tych wspaniałości, gdyż platforma bandcamp do zbyt szybkich nie należy i trzeba wykazać się cierpliwością podczas ściągania. Tak czy inaczej polecam, gdyż większość materiału na pewno będzie zacnym odsłuchem dla miłośnika takich klimatów. ;]

komentarzy: 122 marca 2011, 12:55

1 komentarz do tego wpisu:


Barkup : 05 czerwca 2011, 10:22

Widzam ładne rzeczy
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl