avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Green Field Recordings

 

       

http://greenfieldrecordings.yolasite.com/

 

Prezentowany tym razem netlabel, to specyficzny twór ukierunkowany na dość specyficzny rodzaj twórczości muzycznej.

Idea Field Recordingu jest dość stara i bierze swój początek wraz z pierwszymi eksperymentami muzyków eksperymentujących na polach tzw. avant-garde czy musique concrete jeszcze w latach 30 i 40 poprzedniego stulecia. Cały zamysł produkcji tkwi na wykorzystaniu... natury i cywilizacji ludzkiej. Zwyczajnie nagrań dokonuje się nie w studio, a jak sama nazwa wskazuje "w polu", czyli albo nagrywa się dźwięki natury w najróżniejszych zakątkach świata,ale także dźwięki życia codziennego poszczególnych kultur społecznych. Produkowany materiał można poddawać edycji, choć najlepiej bez użycia dodatkowego instrumentarium, bo wtedy uzyskujemy już po prostu Experimental.

Na świecie istnieje nadal kilka specjalizujących się wydawców tego rodzaju twórczości, że o masowo rzucanych do supermarketów składaków w stylu "Głos Delfinów" nie wspomnę.

 

Green Field Recordings, to netlabel portugalski, powstały chyba w 2008 lub 2009 roku i mogący się pochwalić jak na razie szesnastoma wydawnictwami z kręgu właśnie omawianego "polowego nagrywania". Normalnie netlabel pewnie odnalazłbym przypadkiem kiedyś tam, gdyby nie fakt, że informacje o nim dostałem od last'owego znajomego Muhmood'a, który to nagrał na swojej Syberii materiał właśnie dla tego netlabela i nie omieszkał się tym pochwalić. :)

Przyznaje, że nie przesłuchałem wszystkiego, a tylko właśnie ten album oraz dwa inne, ale szczerze polecam zapoznanie się z materiałem, gdy nie boimy się słuchać czegoś innego niż wszyscy w około i jednocześnie nie mamy skrzywionej już psychiki na polu "jedynie słuszna muzyka, to...".

komentarzy: 106 stycznia 2011, 15:40

1 komentarz do tego wpisu:


deusER4 : 11 stycznia 2011, 04:42

"..chuj wie co" :D ..walić konwenanse, idea szwajcarskiego Cabaret Voltaire żyje i żyć będzie. Klikam w lejbel już niedłutgo.. widziałem wpis Muhmood'a, ale zapomniałem o sprawie.. dzieki za wpis :)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl