avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Czołgiem towarzysze!

Jak nie Minecraft, to zawsze znajdzie się jakiś nowy diabeł. ;]

 

World Of Tanks znane mi było już od paru miesięcy, ale jako ortodoks stawiający na realizm pancernych starć do których przyzwyczaiła mnie seria prześwietnych strategii Combat Mission (jak dla mnie najlepsze gry jakie kiedykolwiek powstały na komputer ]:>), uważałem te sieciowa strzelaninę za crapa niesamowitego.

                        

Znudzony jednak dwa czy trzy tygodnie temu, zassałem klienta tej gry znajdującej się obecnie w fazie beta i zacząłem pocinać poprzez dołączone do gry mapy w jakimś śmiesznym traktorze.

O dziwo, nie dość że ów traktor  pancerny rozbawił mnie przednio, to i sama rozgrywka także, choć początki w tej grze są cholernie frustrujące. ;]

Z czasem do początkowego traktorka zaczęły dołączać inne maszyny, a moja gęba rozjaśniała się coraz szerszym uśmiechem.

                         

World Of Tanks okazał się całkiem przyjemną strzelaniną, o ile właśnie za taka grę ja weźmiemy.

Gra szumnie nazywana MMO z czołgami jest zwyczajną pancerna strzelaniną TPP/FPP bez krzty silenia się na realizm zarówno starć czy prezentowanego sprzętu wojskowego. Jako typowa gra dająca chwilę zabawy w rozgniataniu przeciwnika, którym jest ktoś inny "po drugiej stronie kabelka", sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście pasjonat sprzętu pancernego oceni tę grę znacznie wyżej, niż przęcietny CoD-wannabe, ale militarni puryści nie mają czego szukać w tej grze.

 

Na obecną chwilę gra jest w fazie beta, co odczuwa się dobitnie, nie zbalansowanymi rozgrywkami, gdy jakimś karłami trafiamy do bitew behemotów pancernych w których niezbyt wiele możemy zdziałać prócz popełnienia samobójczej szarży lub chowania się po licznych krzaczorach.

Gra irytuje znikającymi i pojawiającymi się znienacka pojazdami przeciwnika czy artylerią naprowadzaną satelitarnie z kosmosu. Jednak gdy dojdziemy już do pojazdów tieru V i wyżej, gdzie już możemy skubać behemoty i rozłupywać jednym, dwoma strzałami mikrusów, przyjemność z gry płynie dość spora.

                           

Co istotne, po rychłym (styczeń/luty 2011)  zatwierdzeniu gry jako pełnoprawnej, nadal będziemy grac za darmo, a za pieniądze kupować opcję premium oraz jednostkę monetarną gry, czyli złoto, które służyć będzie do wykupywania pewnych części ekwipunku, pojazdów premium czy najlepszego rodzaju amunicji. Bonusy te (a w szczególności premium, które podwaja ilość zdobywanego doświadczenia i kredytów potrzebnych na naprawy czy zakup niezbędnych modyfikacji dla pojazdów) pozwolą na efektywniejszą grę, ale gracze nie lubiący płacić pewnie też będą bawić się nadal dobrze, szczególnie, że płacących nie będzie zapewne zbyt dużo.

 

Czy opłaca się przetestować grę obecnie?

Oczywiście! W końcu możemy zobaczyć czy gra zadowala nas czy interesuje w ogóle. Ja na pewno będę bawił się dalej, a i zapowiedzi płatnego Sturmtigera, powodują że i pewnie wysupłam na grę nieco realnego grosza. ;]

komentarzy: 1118 grudnia 2010, 05:05

3 komentarze do tego wpisu:


NintendoPassion : 18 grudnia 2010, 09:45

Właśnie pobrałem tą grę (nie pamiętam kto polecił, chyba Radosiewka). Brakuje pługu i bron, ale da się grać. Niektóre traktorki są cholernie powolne, ale to miły zabijacz czasu. Miałem coś skrobnąć, aleś mnie uprzedził, więc nie ma sensu. Nie jestem znawcą gier wojennych, ale za darmo to całkiem całkiem. Początki są cholerne. Brak treningu offline też trochę denerwuje. Zbyt długo czeka się na rozghrywkę.
odpowiedz

meryphillia : 18 grudnia 2010, 10:00

W małych kaszalotach faktycznie wcześnie rano czasu polskiego trudno załapać się na walkę, ale od południa czeka się parę sekund, góra paręnaście. tak czy inaczej startując teraz masz farta, bo takimi karzełkami spotyka się teraz co najwyżej tier IV chyba. Trzy tygodnie temu, miałem parę walk Loltraktorem, gdzie były Tygrysy i inne takie. :D Z małych, to dobrze pójśc w rosyjskie BT-2/7 - A-20. Fajnie się nimi pomyka i irytuje przeciwnika, gdy nie może trafić nawet z włączonym autocelowaniem. :D
odpowiedz

NintendoPassion : 19 grudnia 2010, 14:07

Wezmę sobie Twoją poradę, co do BT-2/7. Muszę napykać kilka punktów aby ulepszyć traktorka. Fajnie się gra na dużym monitorze. Mam tylko problemy z określeniem odległości do strzału i nie zawsze wiem kiedy trafiłem.

Z inne j bajki: Dużo biegam. Potrzebuję krwawych kawałków, coś w nastroju 120bpm do "podniecenia" mózgu podczas biegania. Mam kilka kawałków, ale pewnie masz lepsze rozeznanie, nawet jak taka muzyka nie jest w kręgu Twoich zainteresowań. Pobieram darmowego PodRunner, ale wolałbym pojedyncze, krótsze kawałki. Masz coś?
odpowiedz

meryphillia : 19 grudnia 2010, 15:20

Jak trafiasz w cel, to pojawia się dźwięk dingnięcia, jak dzwonek do drzwi. ;]
Co do muzyczki szybkiej do biegania, to nie mam pojęcia... Może dramenbejsy jakieś, choć pewnie przy tym można sobie nogi połamać w biegu :D http://www.youtube.com/watch?v=qFrJ8t36Fqc http://www.youtube.com/watch?v=EuOx6U009VI http://www.youtube.com/watch?v=dBo5v0gGbB0 http://www.youtube.com/watch?v=DQyQ8w1DZx0 Ja jakbym już biegał, to i tak bym pędził na przełaj przy dźwiękach Lorda Moszika :D
odpowiedz

NintendoPassion : 20 grudnia 2010, 07:41

Z traktorami sobie poradziłem. Gra mozolna, ale kupowanie za prawdziwą kasę to nie dla mnie. Odbiera przyjemność grania. Jeden czołg mam już kompletnie uposażony i kupiłem następny.
Rozgrywka jest świetna, a grafa całkiem całkiem. Jedyne co mnie rozwala to oczekiwanie na rozgrywkę.

Co do muzy, to pomogłeś mi bardziej niż mogłeś przypuszczać. Dzięki. Wiesz, to dosyć przyjemne uczucie otrzymać poradę/pomoc od całkiem nieznanej osoby a potem ją wcielać w życie. Zatem, dzięki wielkie.
odpowiedz

NintendoPassion : 25 grudnia 2010, 15:19

Dziękuję Ci bardzo za te muzyczki! Wszystkie się przydadzą!

Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia przesyła Mario!
odpowiedz

Barkup : 30 grudnia 2010, 00:10

Miałem w sumie pisać o World of Tanks, ale nie grałem (zresztą po WoW-ie mam alergię na gry online-only, do tego zrealizowane na zasadzie MMO/z expieniem), natomiast zahaczyliście o temat d'n'b... Zrobiłem swój własny kawałek ostatnio :<.
odpowiedz

meryphillia : 03 stycznia 2011, 22:08

Podrzuć linkacza do wałczesona, ocenimy. ;]
odpowiedz

kuba9876543210 : 02 stycznia 2011, 20:44

Sprobowalbym.. ale..czasssssu bral :x
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl