avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Dark Winter / Endless Ascent

 

       

http://www.darkwinter.com/

 

      

http://www.endlessascent.com/

 

Dark Winter, to bardzo ciekawy netlabel, założony w 2002 roku przez Amerykańskiego muzyka Nathana Larsona.

Label ten powstał niejako na "gruzach"  wcześniejszego projektu wydawniczego, nazywającego się Green House Music, a w którym Nathan,  wydawał muzykę podlegającą normalnej, fizycznej dystrybucji.

Po upadku tamtego labelu, artysta postanowił prezentować swoje produkcje już w ramach ideii Common License, a z czasem w ten sam sposób prezentował muzykę innych twórców w ramach swojego netlabelu.

 

Dark Winter z pewnością zainteresować może większe grono z Was, bowiem  muzyka tego netlabelu, to głównie Dark Ambient, który zdecydowanie łatwiejszy jest do przyswojenia dla ludzi, którzy niezaspecjalnie przepadają za miarową "łupanką" w rytmie 4/4. ;)

 

Katalog labelu jest juz dość obszerny i zawiera 49 pozycji na dzień dzisiejszy plus kilka składanek - wydawnictw specjalnych.

Pośród artystów, znajdziemy między innymi uznane już na scenie Dark Ambient/Noise "nazwiska", jak ANGELswing, Mystified czy Aegri Somnia.

Jest też oczywiście kilka produkcji samego stworzyciela netlabelu, jak i inne ciekawe pozycje mniej znanych artystów.

 

Endless Ascent, to natomiast najnowsze "dziecko" Nathana, będące platformą dla mniej drapieżnej i obcej muzyki, czyli klasycznego Ambientu i spokojnej elektroniki.

Na razie w katalogu znajdziemy tylko jedna pozycję, a mianowicie całkiem miły w odbiorze album "Jamais Vu" autorstwa Exuviae, który był współtworzycielem Green House Music.

komentarzy: 224 września 2008, 22:07

2 komentarze do tego wpisu:


kerkas : 24 września 2008, 22:42

Chciałbym umieć pisać tak jak Ty piszesz o muzyce elektronicznej pisać o muzyce
filmowej.
odpowiedz

meryphillia : 25 września 2008, 00:41

Przecież nie udaję drugiego Sienkiewicza. ;)
Piszę najprościej, jak się da by nie zanudzić potencjalnych czytaczy. IMO każdy powinien w taki sposób potrafić pisać, bo chyba tego Was nadal w szkołach uczą, nie? ;)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl