avatar

JayL Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/JayL

Pure - recenzja.

Pure, GIEROmaniak, gra, Insomnium

Black Rock Studio zrobiło się ostatnio bardzo popularne za sprawą ich najnowszego dzieła – Split/Second: Velocity. Jest to już drugie dzieło programistów. Pierwszym był recenzowany tutaj Pure – produkcja bardzo dobra, jednak szybko zapomniana. Powodem takiego stanu rzeczy jest jej niszowość – ścigamy się bowiem tylko i wyłącznie quadami.

Muszę przyznać, iż perspektywa śmigania na tych maszynach nie była dla mnie szczególnie pasjonująca. Kupiłem tę produkcję jako ciekawostkę, która może nada się na ciekawy, bo dość oryginalny, odstresowywacz. Po spędzeniu przy niej kilku godzin mogę bez zastanowienia powiedzieć, iż nie żałuję. Na pewno Pure nie zalicza się do najwyższej półki okupowanej przez wysokobudżetowe hity, jednakże miło spędza się przy niej czas. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim ogromna dynamika gry, dzięki której wzbudza ona niemałe emocje i przywołuje na twarz szeroki uśmiech. Rozgrywka jest po prostu szalona!

Już na samym początku pozytywnie zaskakuje. Zabawę zaczynamy od stworzenia naszego pojazdu, do czego posłuży nam – wg producentów – 65 000 części! Przyznaję, nie liczyłem, ale wierzę na słowo, gdyż komponentów jest naprawdę mnóstwo. Dodatkowo ich specyfikacja sprawia, iż nie stworzymy quada nadającego się do wszystkiego. Niestety, rajem tym będą zachwyceni jedynie prawdziwi maniacy, zaś dla graczy chcących się zwyczajnie pościgać stanowi to wyłącznie przeszkodę. Na szczęście twórcy pomyśleli o takiej ewentualności i oddali nam możliwość stworzenia quada, z wykorzystaniem zaledwie jednego klawisza. Proces ten nie zachodzi jednak natychmiastowo, dlatego dowolną część możemy wybrać sami. Ma to znaczenie, ponieważ prócz „wnętrzności” pełnej customizacji ulega także wygląd: zmienić możemy wszystko - od koloru nadwozia, aż po manetki na kierownicy. Za to plus dla ludzi z Black Rock Studio, gdyż niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie i stworzy wóz, który mu się spodoba.

Całość do przeczytania w serwisie GIEROmaniak - zapraszam!

0

------------------------------------------------------------

 

Tekst może będzie później. Teraz mi google siadły...

------------------------------------------------------------

Tekst napisany jeszcze dziś. :P Mam również recenzję DAO, ale musi odleżeć, bo coś mi w niej nie pasuje. Niedługo dostanę też dwie gry do recenzji, więc będę miał niezły hardcore [muszę oddać teksty w tydzień]. Jedna to Sniper: Ghost Warrior, druga to Chapter III Runes of Magic.

Czytam obecnie Duszę Ognia, piąty tom Miecza Prawdy. Niezły, ale nie porywa póki co, z - jak mi się zdaje - głupim zabiegiem "on coś wie, ale my mu nie uwierzymy, bo to głupie, potem wszystko się  pokomplikuje i on wyjdzie na mądrego, a my na durniów". Ale zobaczy się, może jestem w błędzie...

Pozdrawiam.

komentarzy: 523 czerwca 2010, 20:21

4 komentarze do tego wpisu:


gitarka : 24 czerwca 2010, 09:07

Split/Second jest ciekawszy niż Pure. Większa radość :)
odpowiedz

JayL : 24 czerwca 2010, 11:56

Może dorwę za bezcen na Giermaszu. ;)
odpowiedz

Kaleka_Mentalny : 24 czerwca 2010, 11:37

W Pure grałem chwilę, ale mi się znudziło.
odpowiedz

Paratus : 25 czerwca 2010, 17:26

Zupełnie nie moje growe klimaty... chyba że mowa o ziemniakach :>
odpowiedz

Kirabaxior : 25 czerwca 2010, 22:18

Pure, grałem tylko w demko, ale wtedy mi się po prostu cholernie podobało. Mam ogromną smykałkę do wszystkiego co związane z motoryzacją, a gier o Quadach na PC zbyt wiele nie ma. P
IMO gra jest nawet lepsza od Split/Second, czyli drugiej gry studia. Mówię to po zagraniu w demo Pure i kilkunastu godzinach gry w Splita.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl