avatar

JayL Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/JayL

Jak się przejechałem na sklepie gramu.

Relacja, In Flames, Assassin's Creed, sklep gram.pl

 

Szczęście w nieszczęściu, jak to się mówi. Nie masz pomysłu na wpis? Życie go dostarczy, nie bój się. Nie będzie to nic głębokiego, filozoficznego, żadnych rozmyślań i tym podobnych. Napiszę po prostu "jak się przejechałem na sklepie gramu".

Na początek krótkie wyjaśnienie. Kto wchodzi tu od jakiegoś czasu na pewno wie, że jestem materialistą. Szczególnego fioła mam na punkcie gier i wszystkiego, co z nimi związane. Ale cóż, jako że bogaczem nie jestem, nie mam kasy na kupowanie przeróżnych gadżetów, jak choćby koszulki, na aukcjach itp. Jeśli za to jest okazja coś takiego zdobyć - nie przepuszczę. Właśnie dlatego złożyłem zamówienie na ACII w sklepie gramu. Dodawali koszulkę. Do wyboru rozmiar L bądź XL - spoko, nie będzie problemu. Myliłem się.

"Witam,

Może opiszę całą sytuację z koszulkami od początku.

Na początek zostaliśmy poinformowani przez polski oddział firmy UBISoft, że do zamówień na grę Assassin’s Creed II będziemy mogli dokładać bonusową koszulkę z motywem gry. Mieliśmy otrzymać koszulki w dwóch rozmiarach (L i XL) w stosunku 1 do 1.

Na dwa tygodnie przed premierą gry otrzymaliśmy połowę koszulek, wszystkie w rozmiarze „L”. Następnie na tydzień przed premierą gry zostaliśmy poinformowani, iż w wyniku problemów produkcyjnych druga partia koszulek zostanie dostarczona do nas z opóźnieniem (około tygodniowym) oraz, że otrzymamy wyłącznie koszulki w rozmiarze „L”. Otrzymawszy tę informację poinformowaliśmy klientów, iż nie będzie istniała możliwość wyboru rozmiaru koszulki oraz, że część klientów otrzyma koszulki z opóźnieniem. Wszystkie koszulki w rozmiarze „L” zostały wysłane do klientów, którzy jako pierwsi złożyli zamówienie w naszym sklepie. Klienci, którzy złożyli zamówienie później zostali poinformowani, iż koszulki zostaną do nich dosłane. Druga partia koszulek została dostarczona do nas 2 tygodnie po premierze (trochę później niż zapewniała nas firma UBISoft), a dodatkowo otrzymaliśmy koszuli wyłącznie w rozmiarze XL. Takie koszulki zostały wysłane do klientów, którzy oczekiwali na dosłanie bonusowego gadżetu.

W związku z tym, że wszystkie koszulki w rozmiarze „L” zostały już wysłane do klientów wraz z premierą gry nie mamy możliwości wymiany otrzymanej przez Pana koszulki „XL” na mniejszą.

Pozdrawiam"

Do tej pory wszystko się zgadza. Jak można się domyślić, sam dostałem XL, wysyłając maila z zapytaniem, czy nie można aby koszulki wymienić. Potem upewniłem się, czy aby na pewno wzięto pod uwagę pierwotną datę zamówienia [aby wiedzieć na przyszłość, czy mogę spokojnie rozdzielać]. Bowiem na miesiąc po zamówieniu w jednej paczce Conviction i ACII, postanowiłem podzielić zamówienie na dwie części - i tak brat odbiera w Warszawie, przejdzie się dwa razy najwyżej. Zostałem zapewniony, że absolutnie NIE wpłynie to na bonusy dodawane do gry.

Wpłynęło. Skąd to wiem? Dzięki Kirabaxowi. Na śmierć zapomniałem, że też zamawiał pre-ordera ACII, z koszulką. Napisał o tym na GS'ie. Pytam więc, kiedy zamawiał, dowiaduję się, że 18 stycznia. 10 dni po mnie. Jaki dostał rozmiar? L. A mi w żywe oczy kłamano, że wzięto pod uwagę pierwotną datę złożenia zamówienia, że rozdzielenie nie miało absolutnie żadnego wpływu.

Stratę przeboleję. Trudno się mówi, a choć koszulki nosić nie mogę, zawsze ją mam. I tak nie mogę wymienić, chyba że kupię nową, za 40zł na allegro. Ale, jak wspominałem, nie stać mnie na takie wydatki, jeśli chcę też kupować gry, książki i płyty. Najgorsze jest to, że oszukano mnie, nikt nie przyznał się do błędu. Zawiodłem się na ludziach. Gdy wyżaliłem się na forum, akne jedynie przeprosiła mnie "za zamieszanie". Nie za pomyłkę.

Pewnie większości z Was wpis ten wyda się zwyczajnie głupi i szczeniacki. Ale jestem kolekcjonerem. Początkującym, ale jednak. A gry i wszystkie te gadżety mają dla mnie ogromną wartość. W życiu nic nie sprzedam, ani nie zamienię. Każda ryska na płycie, czy lekko pęknięte pudełko mi przeszkadza, obchodzę się z tym jak z jajkiem. Musiałem to napisać. Przy okazji inni, którym zależy na podobny stuffie będą wiedzieć, że z zamówieniami, w których skład wchodzą limitowane bonusy, lepiej uważać i ich nie ruszać.

 

Następny wpis będzie recenzją książki zapewne. Nie za duże, ale znów odstępstwo od normy. A potem lecimy z grami, bo trochę tego jest - zapki Alpha Protocol, Split/Second, recka SupComa 2.

Pozdrawiam

PS: Oficjalna relacja z CDP Conference Spring 2010. Moja.

EDIT:

Za pomocą Allegro wymieniłem się na koszulki z RamiroPL. We wtorek wysyłamy, w razie czego mam "ubezpieczenie" na 40zł. :P

komentarzy: 1402 kwietnia 2010, 15:48

8 komentarzy do tego wpisu:


Danio237 : 03 kwietnia 2010, 09:45

Ja tam mam gdzieś edycje kolekcjonerskie nie potrzebne mi to, chyba że będzie ona gry której jestem fanem. No i czekam na tę reckę książki. A czemu wpisu nie widać na głównej? Coś ostatnio zauważyłem problemy z gramsajtami. Czemu jako jedyny (bo jak na razie nie zauważyłem innych głosów niż mój że jest coś nie tak)?
odpowiedz

JayL : 03 kwietnia 2010, 11:03

Wpisu nie było widać, bo ustawiłem czas publikacji na dziś o 12. :)
odpowiedz

FireStorm95 : 03 kwietnia 2010, 12:36

No, nie fajnie-fakt. Ja z ACII dostałem bluzę z kapturem:D( z konkursu CDA. Pierwszy raz coś wygrałem :)). Lubię też kolekcjonować rzeczy, oj bardzo(choć raz się z Kirabaxem wymieniłem. Ale kurde, musiałem miec Diablo II:D). Moja kolekcja jest mała i to bardzo, przez to iż kiedyś kradłem(tj. piraciłem, dla ścisłości). Jednak uwielbiam patrzeć jak się kurzą i jak ładnie wyglądają. No cóż...co zrobić. Spróbuj się może z kimś na forum wymienić koszulkami?
odpowiedz

JayL : 03 kwietnia 2010, 15:05

Też kiedyś piraciłem, jednak na szczęście wtedy jeszcze dość mało grałem. A teraz wszystko już wyrzucone i only oryginały. I dzięki za pomysł, w ogóle o tym nie pomyślałem. :P
odpowiedz

Kirabaxior : 04 kwietnia 2010, 20:07

Któż nie piracił w młodości? I ja się z... niedumą do tego przyznaję. Czegoż się wstydzić? Bolesna prawda, która już nie boli, bo piratów starych się pozbyłem, o.
odpowiedz

JayL : 04 kwietnia 2010, 20:19

Ale skaza pozostała. Niewiedza i brak doświadczenia nie tłumaczą.
odpowiedz

Enslav3dEagle : 04 kwietnia 2010, 19:26

Nieufność wobec firm FTW...
Sam osobiście nie kupuję w sklepach internetowych, jestem stałym "klientem" Allegro - kolekcjonerki tam także można znaleźć (tak, domyślam się, że wiesz :P) i to niekiedy za niższą cenę. A te wPLN-y na Gram przestały (dla mnie) mieć już jakąkolwiek wartość...
Widzę, że jesteś fanem Fahrenheit. Ja też jestem. Jest u mnie na drugim miejscu pod względem przywiązania do fabuły i wyrazistości postaci... Na pierwszym miejscu jest FF7.
odpowiedz

JayL : 04 kwietnia 2010, 20:24

Teraz nie ma wPLN'ów, a CDPunkty. Za nie dostajesz gry z GoGa. IMO to świetny system. :P
odpowiedz

Kirabaxior : 04 kwietnia 2010, 20:05

Na początek: w końcu coś innego niż recenzje :) A z tym, żeś materialista to się zgadzam - ponad 100 gier z nieba się nie wzięło? :P
Co do grameru... powiem tak. Po części ich nie rozumiem, ale po części - rozumiem. Bo tak, jak zamówiłeś z koszulką L, to powinieneś taką dostać, a nie XL. Ale kiedy zrezygnowałeś z zamówienia i ponownie zamówiłes obie gry, tyle że oddzielnie - koszulka L przeszła na kolejną, ostatnią przed tobą osobę zamawiającą preordera, a ty zostałes odebrany jako ten, który "zamawiał ostatni", dlatego też dostałeś XL. IMO, jak się z nimi dogadałeś to powinni ci tą koszulkę dać, jednak duży sklep rządzi się swoimi prawami, nie są w stanie spamiętać komu jaką to koszulkę dać. Dlatego ciesz się, że w ogóle masz koszulkę i że nie dopisali "a może frytki do tego?" :)
odpowiedz

JayL : 04 kwietnia 2010, 20:23

Nie, nie, nie. Źle zrozumiałeś. :P Nie anulowałem zamówienia - rozdzieliłem je. Niczego nie zamawiałem ponownie, z niczego nie rezygnowałem. Pytałem się dokładnie, czy nie stracę miejsca w kolejce po bonusy jeszcze przed rozdzieleniem, powiedziano mi, że nie. I sorry, ale nie będę się cieszył z tego, że mnie "lekko" wyrolowali, skoro mogli mnie, za przeproszeniem, wyruchać. O wszystko się dopytałem, a oni mieli mnie w dupie. Już na początku dziwiła mnie ta data złożenia drugiego zamówienia, ale pomyślałem, że nie będę się narzucał, bo mnie uznają za natręta, a taka opinia wśród personelu sklepu dobrze nie wróży.
odpowiedz

PierwszaLiga : 05 kwietnia 2010, 08:32

Nie za przyjemna sytuacja. Ja ze sklepu gram.pl kiedyś zamawiałem gry na PC i było dobrze, teraz tylko ultima.pl
Mnie też nieprzyjemne sytuacje się zdarzały, ale ze sklepami z prawdziwego zdarzenia nie.
odpowiedz

Kaleka_Mentalny : 05 kwietnia 2010, 14:53

Jeaaah! W końcu nie-recenzja i nie-zapowiedź. W końcu chciało mi się przeczytać w całości. Oby to nie był tylko świąteczny wyjątek. ;)
Sklep gram.pl jest do dupy, po prostu. Nigdy nic u nich nie zamawiałem. Jeżeli przez sieć to nie wybierać sklepu gramu, GOLa czy czegokolwiek podobnego. Allegro, ultima itd. Chociaż, jeśli jest możliwość, dobrą opcją jest iść do sklepu. ;)
odpowiedz

JayL : 05 kwietnia 2010, 15:46

Ja zawsze zamawiam w 3kropkach bądź wirtusie. Szalenie tanio, a z tym pierwszym i problemów nie ma. O Wirtusie tego nie powiem, ale ceny czasem tak kuszą... BTW - przemyśleń to ja trochę mam, ale zazwyczaj albo nie zdążę ich spisać, albo w ogóle zapominam, co to mi po głowie chodziło.
odpowiedz

Czarek188 : 06 kwietnia 2010, 18:43

Ja nie kupuję w sklepie gram.pl i nie mam problemów. Na allegro też były pre-ordery AC II z koszulką. I miałem do wyboru L albo XL. Ale z oferty nie skorzystałem bo kasy nie było. Teraz zamówię sobie AC II. I podpisuję się pod Kirabaxa. W końcu coś innego! Ciągle pisać o grach to przesada. Od tak trochę prawdy nie zaszkodzi. Czekam na twoje zapowiedzi gier.
Pozdro. :]
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl