avatar

JayL Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/JayL

Assassin's Creed II - recenzja

Assassin's Creed, recenzja, gra, GIEROmaniak, Jesper Kyd

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia od czego zacząć. Najnowsze dzieło Ubisoftu to bez wątpienia gra świetna, sequel prawie idealny. O ile pierwszy AC wzbudzał dość skrajne opinie, "dwójka" podoba się wszystkim bez wyjątku. Nie ma ani grama schematyczności, która tak nie podobała się grającym w część pierwszą. Bohater nie jest aż tak cichy i egoistyczny, jak pomimo tego uwielbiany Altair. Czasy są co najmniej równie ciekawe. A grywalność...

 

Z początku trochę obawiałem się, czy aby gra mi się nie znudzi. Nic z tych rzeczy – przez 15 do 20h niezbędnych na ukończenie wątku głównego, ani razu nie odczuwałem znużenia. Ba, jest to jedna z niewielu gier, w którą grałem dla samego faktu obcowania z produkcją. W ogóle nie myślałem o jej skończeniu, po prostu wykonywałem kolejne zadania fabularne, wciągając się coraz bardziej, co chwilę zachwycając możliwościami, jakie daje twór francuzów. Ta gra jest wielka. Może nie doskonała, do tego jej trochę brakuje. Ale to i tak jedna z najlepszych produkcji roku 2009, zaraz obok Modern Warfare 2, czy Uncharted 2.

Całość do przeczytania w serwisie GIEROmaniak - zapraszam!

0

-----------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------

Boskie. Zarówno utwór Jespera Kyda, jak i gra. Gdy obejrzałem cały film Obiektu 16... Aby w pełni poznać tę produkcję, należy odkryć wszelkie jej smaczki. Wtedy się ją pokocha. Może nie jest idealna, ale genialna - owszem.

Pozdrawiam.

komentarzy: 517 marca 2010, 22:33

3 komentarze do tego wpisu:


gitarka : 18 marca 2010, 13:56

Gra jest świetna i potrafi wciągnąć
odpowiedz

Kaleka_Mentalny : 18 marca 2010, 16:04

W dwójeczkę zagrać muszę, ale w bliżej niesprecyzowanej przeszłości. Cóż, oceny dostaje bardzo dobre, a już jedynka bardzo mi się podobała, więc pewnie będę zachwycony.
odpowiedz

JayL : 19 marca 2010, 19:22

Mogę zapewnić. ;) Ale jeśli chcesz poznać fabularną głębię, to zachęcam do zbierania wspomnianych nagrań. Efekt końcowy daje do myślenia.
odpowiedz

Kirabaxior : 21 marca 2010, 13:55

Słit foten... ee recenzja :P Dobra, do rzeczy - wszystko ok, ale stwierdzenie, że grafika jest piękna jest trochę przesadzona. Polecam wyłączyć bloora(rozmazanie)w opcjach. Grafika będzie wtedy wyglądać gorzej niż w pierwszym AC, bo cienie, o dziwo, przestaną być dynamiczne :P
odpowiedz

JayL : 21 marca 2010, 21:04

Ale bloor jest, więc nie widzę problemu. :P Poza tym są różne gusta, a i ja specjalnie wymagający nie jestem. Nie musi być dobrze technicznie, aby było ładnie. ^^
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl