avatar

maggit Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/maggit

Coś ostatnio nam w kraju obrodziło w dobrą muzykę... Dobre bo polskie...? Cz.4

jazz, noise, post-metal, muzyka, muzyka polska

Merkabah

Jazz, noise i post-metal podany w bardzo strawnej mieszance. Do tego jeszcze szczypta psychodelii i mamy jeszcze jeden bardzo dobry zespół. Słyszałem ich jeszcze, gdy nie mieli w składzie saksofonu i już wtedy było widać w nich naprawdę duży potencjał - obecnie jest jeszcze lepiej.

Niektórym na myśl mogą przywoływać niesłusznie już zapomniany (w moim odczuciu) zespół Neuma, a szczególnie ich drugą płytę, ale to tylko złudzenie, choć przy jednej z rozmów z nimi można było odczuć nutkę fascynacji muzyką tego zespołu. Co nie znaczy, że grają do nich szczególnie podobnie.

Wydany w lipcu 2012 roku album 'A Lament for the Lamb' został całkiem nieźle przyjęty w kraju jak i za granicą. Recenzje z różnych blogów nakazują tak sądzić. Płyta jednak nie oddaje tego, co robią na żywo, bo grają głównie muzykę improwizowaną i to ich największy atut. Całość występów dopełniają równie psychodeliczne, co muzyka wizualizacje.

Potencjał drzemiący w zespole został dostrzeżony już przez organizatorów ważniejszych imprez muzycznych w kraju, bo zagrali w 2010 roku na Open'erze, a także na Off Festivalu w 2011.  Pozostaje Wam tylko posłuchać, podziwiać i czekać na kolejną płytę.

W dyskografii mają też EPkę nagraną na żywo, gdzie można choć częściowo odczuć spontaniczność ich gry, ale osobiście polecam odwiedzić ich kanał YT i sprawdzić jak wygląda ich gra na żywo. Mała próbka poniżej:

 

 

Link do bandcampa:

http://merkabahpl.bandcamp.com/music

komentarzy: 024 lutego 2013, 23:24

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl