avatar

maggit Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/maggit

Coś ostatnio nam w kraju obrodziło w dobrą muzykę... Dobre bo polskie...? Cz.2

moja adrenalina, semantik punk, muzyka polska, muzyka

Moja Adrenalina Semantik Punk - abcdefghijklmnoprstuwxyz

W kolejnej odsłonie piszę króciutko o zespole Moja Adrenalina, który w 2012 roku się rozpadł... by powstać z martwych jako Semantik Punk i wydał płytę pod tytułem 'abcdefghijklmnoprstuwxyz.

Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej oryginalnych ekstremalnych, a zarazem eklektycznych zespołów na naszej lokalnej scenie. Znajdziemy tu chodzący w typowy dla jazzu bas, przemieszany z szaleńczą noise'ową grą gitary i ciężkimi do ogarnięcia podziałami rytmicznymi. Wielki szacunek dla perkusisty (i dla reszty też). Wszystko to dopełnia agresywny i pourywany wokal, który wykrzykuje hasła będące grą słowną, w założeniu bez sensu, a jednak przywołujące w głowie jakieś obrazy.

Utwory zazwyczaj są krótkie i oparte na niewielu mocno skomplikowanych motywach. Dla niektórych może to być atut, gdyż w przypadku tak mocnej muzyki, słuchacz może poczuć się nieco zmęczony i zagubiony.  Na koniec, dla kontrastu, rozluźnienia i przypuszczalnie by nie powtórzyć 'błędu' poprzedniego wcielenia i jego krótkiej debiutanckiej płyty trwającej ledwie dwadzieścia kilka minut, chłopaki postanowili dodać trochę przestrzeni i drone'ów. Problem w tym, że chyba osobiście bym wolał jakieś bardziej równomiernie ich rozłożenie. Z drugiej strony bardziej 'adrenalinowe' kawałki przeplatane wolnymi partiami mogłyby doprowadzić do zakłócenia... "impetowości" (określenie płynność w tym przypadku mało pasuje, musiałem się więc posłużyć neologizmem) albumu, a chyba o 'uderzenie' tu przede wszystkim chodzi... Mimo to ostatni kawałek na płycie jednakże troszeczkę przynudza... mógł być nawet o 10 minut krótszy i płyta nie straciłaby na tym nic. Niemniej, polecam się zapoznać z zespołem i jego twórczością.

 

Warto dodać, że muzykę zespołu, jeszcze pod szyldem Moja Adrenalina można było usłyszeć w filmie "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego. Odpowiadali też za oprawę muzyczną do głośnej sztuki "III Furie" (jak będą powtarzać na TVP Kultura, to polecam obejrzeć)... Zaliczyli też występ w... Dzień Dobry TVN... Niestety, nagrania nie znalazłem na YT, ale wciąż znajduje się w internetowych archiwach TVN.

http://dziendobry.tvn.pl/video/moja-adrenalina-w-essential-killing,105,best,8770.html

Słyszałem też, że są niesamowicie żywiołowi na żywo - bieganie, skakanie i niszczenie sprzętu (własnego) to normalka. Może być warto się na nich wybrać, gdy zawitają do Waszego miasta.

 

Pełna płyta do posłuchania na: http://soundcloud.com/semantikpunk/sets

Aby kupić kliknij tu: http://sklep.ladoabc.com/pl/album/semantik-punk-abcdefghijklmnoprstuwxyz

 

komentarzy: 030 stycznia 2013, 03:49

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl