avatar

maggit Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/maggit

Coś ostatnio nam w kraju obrodziło w dobrą muzykę... Dobre bo polskie...?

muzyka, psychodelia, Rock, Polska Muzyka

Muzyka, której raczej nie usłyszycie w radio, a jeśli tak, to po 22... albo w Dzień Dobry TVN (nie, nie żartuję).

Muzyka bardzo wartościowa, bo oryginalna i poszukująca, taka, którą sam bym chciał robić i bym robił, gdybym miał więcej umiejętności. ;) Rozpiętość klimatów dosyć różna, choć ogólnie można powiedzieć, że jest to muzyka raczej cięższa... w odbiorze.

Niestety, nie odkryję Ameryki mówiąc, że by znaleźć coś dobrego trzeba szukać samemu, bo nikt nam tego nie podsunie, ale to ogólnie smutne, że tyle dobrej muzyki siedzi pochowanej gdzieś w zakamarkach internetu podczas gdy w radio wciąż grają te same kawałki sprzed 10 lat, a nawet jak ktoś wyda coś nowego, to zamiast promować NOWEJ płyty, puszcza sie coś z poprzedniego albumu...

 

1926 - 1926


Na pierwszy ogień zespół o dosyć charakterystycznej nazwie - 1926. O samym zespole wiem niewiele, poza tym, że pochodzą z Trómiasta i że to ich pierwsza długogrająca płyta.

Co muzycznie sobą reprezentuje zespół? Jest to bardzo przyjemna w odbiorze instrumentalna psychodela, która po prostu płynie powoli aż do końca. Na sam zespół natknąłem się przypadkiem, ale bardzo się cieszę, że to zrobiłem, bo słucha się ich na tyle dobrze, że warto zastanowić się nad kupnem krążka (albo chociaż mp3, nie jest drogo).

Polecam posłuchać ich jeśli chcecie odpłynąć lub odbyć podróż w przeszłość (dlaczego w przeszłośc, to już musicie przesłuchać całą płytę), ale zwyczajnie warto, ponieważ ta grupa ma w sobie pewnego rodzaju charyzmę i nawet jeśli jakiś motyw powtarza się po raz n-ty, to wiemy dlaczego, a także że jest to zamierzone... i do tego, że to tam po prostu pasuje. Nie trzeba niczego popalać, ani popijac by poczuć ten 'klimat', wystarczy zamknąć oczy*.

Na samym krążku znajdują się cztery utwory, podzielone na dwa audio tracki, z czego drugi, to kawałek z EPki 'I don't want to be with U'.

Miłego słuchania.

 

 

Aby posłuchać i/lub kupić płytę: 1926band.bandcamp.com

 

 

Następny wpis niedługo.

 

PS. Jeśli macie jakieś rekomendacje, piszcie. Chętnie zapoznaję się z nową muzyką.

 

*Nie namawiam do ani nie odradzam popalania/popijania.

komentarzy: 228 stycznia 2013, 21:26

2 komentarze do tego wpisu:


LESZ3u : 02 lutego 2013, 19:23

Nie polskie, ale w podobnych klimatach:
(prawdopodobnie dość znane)
http://www.youtube.com/watch?v=IEsdiiYkhT8
(i trochę mniej znane)
http://www.youtube.com/watch?v=6CktwQNpwNU
odpowiedz

maggit : 02 lutego 2013, 19:28

GY!BE to klasyk. :) Ale to drugie dla mnie nowe. :)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl