avatar

DJUDEK Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/DJUDEK

WYCIĄGNIĘTE Z SZUFLADY: $uperKonkurs #1

"Wyciągnięte z szuflady", Konkurs, Cenega Poland, Super$eller, "Odjechany konkurs"

Konkursy są fajne. Kto ich nie lubi? Zwłaszcza te z grami. A premierom najnowszych tytułów często one towarzyszą, dzięki czemu mamy okazję - w różny sposób - dowieść, czemu to nam należy się (główna) nagroda. Tak było również z nowym rzutem do Super$ellera i "Odjechanym konkursem" Cenegi z IV kwartału 2007, który faktycznie był dosłownie odjechany. Jeśli chcecie wiedzieć czemu, przeczytajcie ten atykuł napisany z okazji piątej rocznicy tego wydarzenia.

Może Cenega niezawsze cieszyła się popularnością wśród graczy, ale powiedzmy sobie szczerze: to był* jedyny godny konkurent CD Projektu; również w kwestii serii wydawniczych i reedycji. Kolekcja Klasyki kusiła liczbą tytułów i ładną poligrafią okładek, a gierki z Przykręconej Ceny można było dostać za grosze. Skupmy się jednak na jednej z pierwszych, a zarazem już "rzuconej w kąt" serii od firmy z logo Drogi Mlecznej - Super$ellerze.

Od 2005 roku sporo produkcji się w niej przewinęło: m.in. Far Cry, Operation Flashpoint: Edycja Platynowa, Brothers in Arms: Road to Hill 30, Deus Ex: Invisible War, Max Payne 2 czy GTA Vice City. 14 września 2007, w piątek, kolekcja została wzbogacona o 7 nowych tytułów, a były to: DMC 3 ES, GRAW, Hitman: Krwawa Forsa, Just Cause, Prey, Race Złota Edycja oraz Tajne Akta: Tunguska. Dlatego z tej okazji Cenega wystartowała z "Odjechanym konkursem". Jak mogliśmy przeczytać w oficjalnej notce prasowej:

 

Cenega Poland ma przyjemność poinformować, iż w dniu dzisiejszym seria Super$eller wzbogaciła się o 7 nowych rewelacyjnych gier. [...] W dniu dzisiejszym ruszył również „ODJECHANY KONKURS” przygotowany wraz z firmą Creative®, gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody! Po więcej informacji odnośnie tytułów i konkursu zapraszamy na oficjalną stronę serii Super$eller - www.superseller.pl

Seria Super$eller to:
- Największe i najlepiej sprzedające się bestsellery z katalogu Cenega Poland
- Super atrakcyjna cena - 49.90 PLN

[...]


0Grafika promocyjna konkursu

 

Po wejściu na stronę serii, dowiadywaliśmy się, że cała zabawa polega na tym, aby stworzyć obrazek/video lub zrobić zdjęcie/nakręcić filmik zachęcający do kupowania gier z Super$ellera, a następnie wrzucić swoje dzieło na ich serwer. Jedynymi ograniczeniami były nasza wyobraźnia oraz czas - termin uploadowania prac konkursowych upływał 31 października. Inicjatywa od razu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, i to większym od poprzedniego ich konkursu z sierpnia (w którym, co ciekawe, odgadywało się tytuły gier z tej serii, właśnie wydanych wraz z Odjechanym Konkursem, na podstawie dźwięków). Było to spodowane zwłaszcza korzyściami - z głównych nagród był to przeróżny sprzęt od firmy Creative (od empetrójek po karty dźwiękowe, głośniki i wiele innych, wszystko o łącznej wartości ponad 20 000 PLN), a w ramach pocieszenia, koszulka lub jedna losowa wybrana gra S$ dla pierwszych 2 tysięcy autorów. Najlepsze prace wyłaniało nie jury, a sami gracze - każdy mógł wejść na stronę i ocenić w 5-stopniowej skali wybraną pracę. Niestety, niosło to za sobą problemy. Przede wszystkim wkurzającym był fakt, że po ocenie grafiki/filmu strona się odświeżała. Ponadto, prace były wyświetlane od najnowszej do najstarszej, a głosować można było wiele razy na na te same, co powodało też błędy w ocenach. Problemy te (z wyjątkiem trybu głosowania), na szczęście - choć późno, zniknęły, m.in. za sprawą Qrpiecha z Markolfa (po jego i innych osób interwencjach Cenega zdecydowała się na losowe wyświetlanie obrazków i filmików, dzięki czemu każdy miał szansę na oglądalność). 

Przez pierwsze dwa tygodnie listopada internauci wreszcie mogli zdecydować, które stworzone dzieła są najlepsze. Wyniki miały być podane 23.11, jednak ze względu na dużą liczbę prac i głosów, przełożono ogłoszenie TOP-dziesiątki 3 dni później. A było ich blisko pół tysiąca, z czego niecałe 10 % stanowiły filmy; na same prace oddano łącznie co najmniej kilkanaście tys. głosów (!).

A co można powiedzieć o samych pracach konkursowych? Te, niestety, nie były najlepszej jakości (ale to tylko moja opinia). Co prawda, były też takie, przy których autorzy się postarali i stworzyli coś naprawdę świetnego, jednak nie można tego powiedzieć o większości. To samo dotyczy moich prac. :) Tak, też chętnie i aktywnie wziąłem udział w konkursie Cenegi, a owocem mojej pracy było pięć prostych rysunków. Przedstawię Wam je wszystkie teraz, zaczynając od najgorszych. Oto one:

 

2

 

Tę grafikę zacząłem robić 12 października 2007, a skończyłem 26 zaraz przed godz. 18. Wszystko wykonałem za pomocą Painta, tylko logo "Badziewnych Reedycji" to WordArt z MS Worda. Cóż, sam obrazek jest badziewny (nie wspominając o tych "badziewnych" grach, bo niektórzy by się nie zgodzili ze mną w tej sprawie).

 

2

 

To natomiast zrobiłem w ciągu paru minut 30 października. Jeśli dobrze pamiętacie, to nie było zwyczaju "jechania" po innych markach, co ja akurat zrobiłem. Zresztą żarty z aluzją do reklamy Rutinoscorbin i znanego powiedzenia są wzięte... z dupy. Resztę komentarza zostawiam Wam.

A to już dzisiaj na tyle! Z drugą częścią wracam za jakiś czas, żebyście mieli czas na ochłonięcie z wrażeń po moich obrazkach. :P

*Był, dlatego że CDP stracił ostatnio sporo partnerów wydawniczych i skupia się teraz głównie na developingu oraz swoim GOG-u.

komentarzy: 025 września 2012, 16:23

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl