avatar

DJUDEK Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/DJUDEK

WYCIĄGNIĘTE Z SZUFLADY: $uperKonkurs #2

"Wyciągnięte z szuflady", Konkurs, Cenega Poland, Super$eller, "Odjechany konkurs"

I jak, te ponad pół roku pozwoliło Wam ochłonąć po moich opublikowanych pracach konkursowych? :D Mam nadzieję, że tak. Dlatego zapraszam do obejrzenia i komentowania kolejnych, już ostatnich. (Spokojnie, są już lepszej jakości).

 

2

 

Powyższa grafika została wykonana w Paincie (jak reszta) 28 września 2007 w ciągu 20 minut. Co ciekawe, mój pomysł został skopiowany! (ale o tym później). Przejdźmy do kolejnej pracy.

 

0

 

Odniesienia do polityki i nadchodzące wybory parlamentarne były jednym z najczęstszych (jeśli nie najczęstszym) wykorzystywanym tematem rysunków zgłaszanych do konkursów. Również i ja się w końcu poddałem temu trendowi, bo nad w/w zestawieniem zacząłem pracować 4 dni przed końcem terminu wysyłania prac, a więc 27.10. Początkowo miałem problem ze znalezieniem odpowiedniej fotografii – na szczęście w końcu Google wyświetlił mi najlepszą (pro)pozycję i równo o północy 30 października zapisałem finalną wersję. (Przy okazji zwróćcie uwagę na napis nad śp. Lepperem, będący aluzją do słynnej wówczas reklamy pewnego leku).

Został nam jeszcze jeden obrazek, który, moim zdaniem (jeśli w ogóle mogę być ”sędzią we własnej sprawie”), wyszedł nawet nieźle (czy chociaż znośnie). Jest to moje pierwsze (i zarazem ostatnie) "dzieło" specjalnie wykonane na potrzeby Odjechanego Konkursu. Praca nad nim zajęła mi najwięcej czasu* – zacząłem niedługo po przeczytaniu informacji prasowej Cenegi (a więc 18 września o 20:55), a na efekty moich prac trzeba było czekać niemal całe dwie doby. A przedstawiają się one tak:

 

0

"Nie popełniaj tego samego błędu co oni, bo będziesz miał do czynienia z Maksem Payne'm."


Komiks wydawał się ciekawą koncepcją – bo, z tego co pamiętam, nikt inny nie pokusił się o zrobienie takiego rodzaju historyjki. Zresztą nie tylko ze względu na "oryginalność" [na tle pozostałych prac] zdecydowałem się na formę komiksową, ale również dlatego, że Max Payne (chodzi o część pierwszą, choć pozostałe też lubię) jest jedną z moich ulubionych gier, a na dodatek obecność Antologii z nowojorskim gliniarzem w Super$ellerze oraz same "cut-komiksy" w serii dobrze się odnoszą do tej pracy. Komiks doczekał się dwóch wersji: "reżyserskiej" i skróconej. Tą drugą umieściłem na stronie w ostatnim dniu konkursu (to ta, którą widzicie wyżej).

Teraz pewnie Was zastanawia, czy wygrałem. Otóż… niestety nie. :( Moje obrazki nie cieszyły się popularnością (tylko Lepper i Max Payne mogli się pochwalić wynikami oscylującymi o średniej 3,5-4 na 5 gwiazdek). Na szczęście nie wyszedłem z tego z pustymi rękoma, ponieważ organizator, w związku z opóźnionym ogłoszeniem wyników o trzy dni (przesuniętym na poniedziałek 26-tego), zdecydował się nie tylko na zestaw koszulka + gra (wcześniej tylko ”albo to, albo tamto”), ale również nagrody pocieszenia miały powędrować do wszystkich uczestników, a nie pierwszych dwu tysięcy, jak wcześniej zakładano. Paczka przyszła do mnie dopiero 17 grudnia, wraz z pismem KOMPAN nr 01/07. Z gry dostała mi się Złota Edycja Rise of Nations, z czego nie byłem do końca zadowolony, bo za RTS-ami jakoś nie przepadam (niestety mojego egzemplarza już nie posiadam, ale to już inna historia). Natomiast koszulka przypadła mi do gustu: w czarnym kolorze; na przodzie widnieje Lara Croft z Rico Rodriguezem, a z tyłu Tobias Rieper, logo SUPER$ELLERA oraz napis "WEJDŹ DO GRY!"; rozmiar XL – do dziś ją noszę! Co najśmieszniejsze, dopiero po kilku latach się dowiedziałem, że każdy otrzymał (X)L-kę oraz RoN z Super$ellera. :/

A co jeśli chodzi o samych zwycięzców? Niestety tu się nie rozpiszę, bo nie pamiętam, kto i jaka jego/jej praca zdobyli uznanie internautów. Wiem tylko, że zwyciężył jeden z filmów, na który oddano ok. 9 tys. głosów (!!!), przez co otrzymał ocenę o średniej 4.23. O tyle dobrze, że większość prac, które walczyły o głosy, się zachowała. Zaraz, jak to zachowała!? Tak, wiem coś na ten temat, ale na dalsze info musicie poczekać do trzeciej części artykułu. :)

A w oczekiwaniu na kolejną partię, zapraszam do przeczytania o historii konkursu w części #1. Ponadto wszystkie moje prace możecie obejrzeć i pobrać (w oryginalnych rozdzielczościach i w możliwie najwyższej jakości) z mojego Google Drive. Na gramsajcie też wstawiłem ankietę, w której macie możliwość wybrać najlepszy z moich obrazków (komentarze do wpisu też są mile widziane).

PS. Przy okazji chciałbym nieśmiało napisać, że dzisiaj właśnie mija okrągłe 10 lat od momentu, kiedy to wymyśliłem swoją ksywkę: DJUDEK.

*Co prawda, rysunek z Badziewnymi Reedycjami posiada większą różnicę dni między rozpoczęciem a zakończeniem prac (równe dwa tygodnie), ale faktyczna ilość roboczominut jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku komiksu z Maksem.

komentarzy: 029 kwietnia 2013, 08:57

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl