avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Sklepsajt - Apel o usunięcie z listy GramSajtów

 


 

"Pieniądz mocniejszy od Słowa"

Szanowny zespole Gram.pl,

Ja, niżej tu podpisany, właściciel owego GramSajtu, składam oficjalny apel do Was (Gram.pl) o usunięcie Sklepsajtu z listy gramsajtów oraz listy Top 50!

Dzięki platformie Gram.pl zbliżyliście do siebie graczy z całej Polski oraz wielu regionów świata (sam jestem tego przykładem). Utworzenie GramSajtów pozwoliło stworzyć wolną społeczność sieciową zgromadzoną wokół kultury gier wideo, nie zważając zbytnio na pochodzenie, stan majątkowy, jakość pc lub ilości posiadanych konsol i gier. Dzięki GramSajtom Gracze potrafią skoncentrować wokół siebie bliskich, znajomych fanów i wrogów, którzy wszyscy mają wolność wyrażania swoich opinii.

Umieszczając Sklepsajt, który nie jest osobą fizyczną a jedynie bezosobową instytucją handlową, odbieracie Nam siłę i potęgę Wolnego Słowa! Sklepsajt niebłagalnie utrzymuje się na pierwszymi miejscu z czysto informacyjnych i marketingowych powodów, które i tak powinny być dostępne na głównej stronie sklepu. Odbiera to możliwość zajęcia pierwszej pozycji osobom które rzeczywiście mają coś interesującego do powiedzenia! Bycie na topie powinno być odzwierciedleniem popularności osoby prowadzącej dany sajt.

Jeżeli przyjmiemy że w marketingu zwrot inwestycji wynosi w przybliżeniu 1% to nie trudno policzyć po ilości wizyt ile sprzedaży Gram.pl zyskuje z umieszczenia Sklepsajtu jako blogu Nr 1. Strona informacyjna powinna być umieszczona na oficjalnej stronie sklepu, a nie gramsajtów.

Dla wielu graczy jest dużym wyróżnieniem znaleźć się w Top 50, lub Top 5 pośród tylu tysięcy użytkowników. Popularność strony powinna zostać osiągnięta drogą intelektualną, a nie marketingową.

Proszę Was, Graczy do przyłączenia się ze mną do apelu a także wyrażenia swojej opinii.

Szanowny zespole Gram.pl, dziękujemy Wam za udostępnienie Nam tej platformy i prosimy o uczciwą konkurencję! Proszę Was o usunięcie Sklepsajtu z Top 50.

 

Z poważaniem,

Mario aka. NintendoPassion

 

komentarzy: 15031 sierpnia 2008, 03:29

150 komentarzy do tego wpisu:

początek poprzednie 1 - 20 z 151 następne koniec

JayL : 31 sierpnia 2008, 04:11

Podpisuję się pod tym apelem. Nie zaglądam tam często, ale z tego co widzę większość wiadomości zbiega się z newsletterem, którego większość z nas dostaje na maila. Racja, sajt jest częściej aktualizowany, jednak klasyfikowanie go w TOP 50 jest na pewno nie na miejscu. Czemu? Tego mówić nie muszę, napisałeś właściwie wszystko. Ot, zwykłe ogłoszenia/informacje nt. promocji sklepowych.
PS: Przydałoby się to umieścić na też na forum.
odpowiedz

Sephirath : 31 sierpnia 2008, 07:47

Pomysł w sumie staruteńki jak świat. Ale niezły ;)
odpowiedz

NintendoPassion : 31 sierpnia 2008, 09:15

Wiesz, nie wiem....
odpowiedz

AssaxoN : 31 sierpnia 2008, 09:55

No niezły pomysł ^^
odpowiedz

Daviochlebak : 31 sierpnia 2008, 09:56

W sumie to ważny temat poruszasz, dlatego podpisuję się pod apelem. Tylko dużo ludzi musi zagłosować, żeby cokolwiek osiągnąć.
odpowiedz

Bracio : 31 sierpnia 2008, 10:50

Super pomysł... Podpisuje się pod nim...
odpowiedz

AdZero : 31 sierpnia 2008, 11:03

Yuuhu, 100% racji - w ankiecie odpowiedziałem oczywiście na "tak", tutaj też to zaznaczam - sklepsajt powinien zostać usunięty z listy.
odpowiedz

Smileyer : 31 sierpnia 2008, 11:10

Ciekaw jestem jak zareaguje ekipa na twój apel. Oczywiście pod nim się podpisuje życząc zarazem powodzenia.
odpowiedz

Dawid_Taal : 31 sierpnia 2008, 11:27

Podpisujem się obiema ręcami :P I chocby nas mieli zbanować na wieki to nie-osobowym tworom sajtowym mówimy stanowcze: SPIEPRZAJ DZIADU!!!!!!!
odpowiedz

Kaleka_Mentalny : 31 sierpnia 2008, 11:48

No cóż, pozostaje mi mieć nadzieję, że jakiś konsul tu zajrzy i to przeczyta... Oby.
Podpisuję się moimi obiema rękami, a także prawą ręką młodszej siostry ;D. W ankiecie zagłosowałem na "Tak". Sklepsajt nie jest osobą fizyczną, więc konkurencja jest nierówna! Z jakiej racji czystko marketingowy gramsajt ma konkurować z nami, normalnymi graczami?

odpowiedz

Thompson : 31 sierpnia 2008, 12:02

Też się pod tym podpisuję... ale obawiam się, że zostaniemy najprawdopodobniej olani. :\
odpowiedz

DireWolf : 31 sierpnia 2008, 12:09

jestem za
odpowiedz

Zimek1990 : 31 sierpnia 2008, 13:07

Bardzo odważny ruch, po przeczytaniu Twoich słów zdałem sobie sprawę że ten sklepsajt rzeczywiście krzywdzi gramowiczów... z tego co widzę to ciągle jest na pierwszym miejscu, a nic ciekawego nie pisze! Tak jak piszesz, jakby pierwsze miejsce było dozwolone dla GS-ów gramowiczów, byłoby o wiele ciekawiej, no i to samo wyróżnienie w postaci pierwszego miejsca mówi samo za siebie.
Jestem za!
odpowiedz

Divii : 31 sierpnia 2008, 14:15

Święta racja. Sklepsajt zajmuje tylko miejsce w TOP50, a mógłby się na jego miejscu ktoś zmieścić...
odpowiedz

Szafir4 : 31 sierpnia 2008, 14:31

Uhm, to zaden pomysl, tylko podchwycona idea, ale musze ci powiedziec, ze ty to napisales najbardziej rzeczowo i przekonujaco ;]
Wiesz, jak dla mnie, to nie mam pojęcia, po co zrobili z niego gramsajta, to bez sensu. Powinien być specjalny dział w sklepie na takie informacje...
odpowiedz

Vojtas : 31 sierpnia 2008, 14:34

Zgadzam się. I myślę, że Sklepowcy też byliby skłonni się z tym zgodzić, gdyby nie fakt, że nie mają technicznych możliwości (sic!), by wyłączyć Sklepsajt z klasyfikowania w rankingu. Przypuszczam, że przy projektowaniu nikt tego nie przewidział, a programistom zapewne się nie będzie chciało nad tym pracować. A szkoda, bo faktycznie jest, tak jak piszesz. Poza tym reklamę Sklepsajtu mogliby umieścić osobno w dziale "Gramsajty specjalne" (albo coś w ten deseń). Wtedy wilk byłby syty i owca cała. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że masa gramsajtów w TOP50, to strony "konsularne", a więc również uprzywilejowane...
---
Mógłbyś włączyć opcję wyświetlania dwóch wpisów na jednej stronie? Chodzi mi tylko o to, byś zauważał nadchodzące komentarze do poprzednich wpisów. ;) Rzuciłem na forum propozycję modernizacji GS-ów poprzez dodanie opcji zawiadomień o nadchodzących wpisach, komentarzach i odpowiedziach na komentarze - w formie systemu prywatnych wiadomości. PM-y to tylko jedna z wielu opcji, której tu brakuje, a które na innych blogach są w standardzie...
odpowiedz

LittleBigLegend : 31 sierpnia 2008, 15:05

Podpisuje się.Nie lubię tego sklepsajta a jak by usunęli go to bym był 1 xD.Świetna inicjatywa.Popieram jeszcze raz :)
odpowiedz

tuna : 31 sierpnia 2008, 15:06

jestem ZA!
Ale nie tylko ten sajt powinien zniknąć z TOPu :) pracowników CD-P też... żadko są, ale się zdarzają
odpowiedz

jojok21 : 31 sierpnia 2008, 15:07

NIe dość, ze ciągle zajmuje 1 miejsce w topie, nie dość, że to po protu reklama sklepu, to jeszcze miejsce TOP 1 jest pewnie z góry ustalone. Dziękuję za uwagę.
Usunąć to dziadostwo w cholerę.
odpowiedz

Osiol : 31 sierpnia 2008, 15:32

Ciekawostka: a mój blogasek raz jakimś cudem prześcignął ten syfiasty sklepsajt ;D i teraz sobie uświadamiam, że to był faktycznie chyba jakiś cud. No oczywiście było tak, a nie inaczej, bo dostałem raz tego Gramsajta of the week...naturalnie tyle mi dał, że tydzień, czy może trochę więcej dni później, znów wyleciałem z pierwszej top 50 ;). Ale kij...wolę być mniej popularny i pisać wszystko od sobie niż robić wszystko pod publikę, aby nikogo przypadkiem nie urazić....
W każdym razie co do tematu...jestem za wywaleniem tego blogaska, bo seriously, czy fakt, że mają już ten swój wielki sklep internetowy oraz portal, w którym na bieżąco informują o promocjach w swoim sklepie nie wystarcza im? Tylko jeszcze musieli palnąć blog, który będzie okupował pierwsze miejsce. Podobnie zresztą jest ze wszystkimi konsulami. Po prostu to jest głupie, gram.pl założyło dla siebie gramsajty? Czy dla graczy? Bo jak na razie już mnóstwo razy udowodniono, że to pierwsze. Zresztą...i tak coś mi się wydaje, że cała administracja oleje sobie tą petycje i dalej będzie tak samo.
odpowiedz

początek poprzednie 1 - 20 z 151 następne koniec

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl