avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Takie tam: Dlaczego gram.pl? - szort od Mario

Szort, gram.pl, MyGramy, gramsajty, mario

2

Witam Was Gramcarze i Gramcarki!

Oż kurdeż, tudzież w mordeż! Z jakimż entuzjazmem i szczękościskiem emocjonalistycznym przybywam do dzisiejszego tematu, który jest odpowiedzią na wpis zamieszczony przez Prosiaqa na MyGramy pt. "Dlaczego gram.pl? - szort od Prosiaqa".

Może od początku.

Pomyślałem sobie, że w tym Chicago siedziałem już lat ładnych parę, graczem i chorym zbieraczem pudełek jestem od lat wielu, to może podzielił bym się moimi bzdurami z kimś innym. Kąta jakoś jednak znaleźć sobie nie mogłem. A że klocki LEGO dobrze się składa to się złożyło, że koledzy z kraju prosili mnie od czasu do czasu o wysyłanie gier trudno dostępnych. I jakimś dziwnym trafem nawiązałem kontakt z Kulem  ja.gram.pl/kul. Coś gdzieś tam na jakimś polskim portalu założyłem ale one polecił mi właśnie gram.pl. Że tam niby powinienem się skierować. Dyrektywa jak recepta, od lekarza który właściwie chorobę zdiagnozował. SKS.

No i tak się zaczęło. Początki były śmieszne i czasem pewnie żenujące (jak sobie wspomnę stare wpisy) ale pociesza mnie to, że są dalej śmieszne, dalej mogą być żenujące i bez se[n/k]su, bo taki już jestem i taki mam styl (o ile mam). Z czasem zacząłem poznawać osobistości gramu i mniej więcej orientować się kto jest kto. Z upływem czasu tak się dobrze zaczęło kręcić jak we Frani, że poznałem Prosiaqa i Krwawą Mary. Osobiście dodam. Prosiaq zagościł w naszych starych progach kilka razy i pomimo dużej różnicy wieku bardzo dobrze nam się rozmawiało. Żonę (PrincessPeach) poznał, która jak mam nadzieję wielokrotnie pozytywnie na niego wpłynęła.

Prosiaq! Ty świnko! Masz się zameldować na naszych nowych włościach co byś mi kurz z półek posprzątał! To rozkaz waszmościu i Was muszę u siebie ugościć! I to w tym jeszcze roku!

Z KrwawąMary też się kilka razy widzieliśmy i bardzo miło wspominam nasze spotkania i pogawędki. Również jej zdjęcia, bo kobita ma takie "cuś" że proste zdjęcia na kadrze potrafi pokazać w miły dla oczodołów sposób.

Przy jakiejś gadce z Cascadem ja.gram.pl/Cascad okazało się, żeźwa z tych samych stron, że jakimś trafem coś tam oboje wspólnego mamy i udało się nam spotkać na rynku w Poznaniu. Spotkanie o tyle dziwne, bo w dwa oblicza przyodziane. Pierwsze oblicze to sam fakt poznania owego obcego człowieka z neta, z którym się przyjemnie czas przy piwie spędziło, a drugie oblicze, które jest powodem pierwszego (nie ta kolejność chyba?), była moja wizyta w szpitalu na onkologii, w którym leżała ciężko chora koleżanka, a właściwie platoniczna miłość z lat młodzieńczych, która niestety umarła jakiś czas później. I tak przy koziołkach przystałem zadumany przez chwilę. Z jednej strony Cascad, rozmowa, piwo, różne tematy, ciekawość poznania, a z drugiej świadomość nadchodzącej śmierci dziewczyny, o której nie mówiłem, a ja i ona wiedzieliśmy że niedługo i nieubłaganie nadejdzie, gdyż żadne leczenie nie przynosiło rezultatu.

Obie te osoby jednak miały coś ze sobą wspólnego. Obie nosiły uśmiech na twarzy. Abstrahując, tylko najodważniejsi na świecie potrafią twarzą w twarz (w bardzo młodym wieku dodam), pomimo cielesnego bólu stanąć śmierci oko w oko z uśmiechem! I to też w jakiś dziwny sposób dzięki gram.pl się stało.

Jakież moje zdziwienie było, kiedy to użytkownik Xbary (nie ma gramsajtu) od czasu do czasu komentarz wrzucił, a który jest moim bardzo dobrym przyjacielem z dzieciństwa, graczem, utalentowanym elektronikiem i amatorem programistą. Ile razy zdarza Wam się logować na x-serwisie, żeby zostawić kilka komentarzy? Zakładam, że jest Was znikoma ilość. Tym bardziej, że mógł wylać krótkiego maila lub rzucić kawałkiem rozmowy telefonicznej. (Xbary, jeżeli coś pomyliłem, to walnij erratę, co bym mógł errora wyerrorować).

No i WY. NuuGGet, theZoSo, Muradin_07, Joorg, Cedric, Meryphillia (co fajnie o muzyce piszę, a o WoT porady udziela), zadymek, Thompson, Tom_pl, Osioł, Arande (też u mnie była na starej chacie, fajna i miła WoW-owa dziewczyna), Kirabaxior, LESZ3u (co zawsze ma genialnie dopracowane avatary), Luigius, gto65, Kraju, trenth, Whiteman (jego styl pisanie jest mistrzostwem dla mnie), Master Matrox (którego do powrotu na gram.pl przekonać nie potrafię), TitusCruz, Gorgonek, Prosiaq (Ty świnko :D sorry, nie mogłem się powstrzymać!)... i może już przestanę, bo naprawdę wszystkich wymienić nie sposób.

I bardzo proszę nie gniewajta się, żem kogoś nie wspomniał, bo wielu z Was odwiedzam i od czasu do czasu puszczę jakiś komentarz, jak w tym czasie bąka nie puszczam. (A co, zdarza się czasem w aucie zamiast radio bąka puścić).

Może dodam, że MartivaR i Vilmar zasługują na ogromną pochwałę, bo toż oni w dużej części winowajcami tego małego bałaganu są.

Gram.pl zrobił sobie taki twór, jak te gie-esy (a może pe-gie-ery) i chyba nawet nie przypuszczali jak to będzie owocować. Żaden inny portal nie ma takiej społeczności, gdzie ludzie piszą o grach, kupują je i dzielą się swoimi przemyśleniami w tym samym miejscu. A większość forumowiczów nie ma jakiejś-tam byle-wizytówki profilu, tylko zintegrowaną (no, nie idealnie) platformę która fajnie to wszystko w sobie łączy. Z pewnością nie jest to altruizm z ich strony, tylko mądry-niepewny-ciekawe-co-z-tego-będzie ruch marketingowy ale udowodnili, że można taki produkt stworzyć. Teraz mają pewnie mały z nami problem, bo jest nas wielu i już roszczenia co do serwisu mamy. He he. Ale jak to się mówi, chciałeś pieska to się nim teraz zajmuj. Gram.pl nie jest idealny, bo NIKT z nas nie jest (no może mój Kota jest) jednakże żaden inny portal śmiem twierdzić, tak nie trzyma w kupie jak ten (albo i w rydzach).

Daltegoż siedzę na gram.pl. Z Wami. Siedzę od 2007 roku i pomimo tego, że portali wyrasta mnogość jak grzybów po deszczu, to WY tutaj jesteście. Gracie, piszecie i dzielicie się różnorodnymi przemyśleniami. A od czasu do czasu ktoś wklei zdjęcie kupy w toalecie (bo gdzieś to na sajcie widziałem!).

No, raz walnąłem gafę i mordę na wideło pokazałem jak postanowiłem odejść z gramu (z powodów osobistych).

Teraz jednak mam inne podejście. Jak nie mam z czym się podzielić to zwyczajnie robię przerwę od gramu. Odchodzić planować zamiaru nie mam...

Jak Prosiaq napisał, również i ja poznałem kilka osób i lubię czytać co Wy macie na myśli. Czasem poważnie, a czasem nie. Reasumując, jeżeli jesteś graczem i szukasz ciekawego miejsca to jest nim ja.gram.pl.

 

 

PS - A Kul to kto to? A Kul proszę państwa to zacna osoba odpowiedzialna za obecny portal mgs.gram.pl. Człowiek, którego darzę ogromnym szacunkiem, podziwiam za niezgłębioną wiedzę merytoryczne bajki jaką jest MGS, i osobę którą miałem wielką przyjemność raz jeden poznać osobiście.

No to tyle na dzisiaj. Właściwie nie wiem jaki miał cel ten wpis i co chciałem powiedzieć. :/

0

komentarzy: 7229 stycznia 2013, 12:37

26 komentarzy do tego wpisu:

początek poprzednie 1 - 57 z 73 następne koniec

PrincessPeach : 29 stycznia 2013, 19:34

No i ? Kochanie :)
odpowiedz

NintendoPassion : 29 stycznia 2013, 19:35

Nie wiem, Ty to wiesz jak mnie skasować :/
odpowiedz

PrincessPeach : 29 stycznia 2013, 19:48

Hi hi :) Jak to kiedyś powiedziałeś...inaczej to byś się zanudził :p
odpowiedz

Tom_pl : 29 stycznia 2013, 19:42

Wzajemnie miło mi jest że Ciebie znam NintendoPassion :) Mam nadzieję że kiedyś przyjadę do Krekowa na zwiedzanie miasta z Rodzinką i jak się tylko ulokujemy w jakimś hotelku to uda nam się spotkać :)
odpowiedz

NintendoPassion : 30 stycznia 2013, 07:52

Jak nie jak tak :D
odpowiedz

zadymek : 29 stycznia 2013, 20:48

To ja będę "orgynalny"
No masz ci los: Mario wspomniał mnie ...a ja taki nieprzygotowany:(
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:28

To trza się kurde być mieć na baczność gotowym! :P
odpowiedz

Joorg : 29 stycznia 2013, 21:13

No i trzeba będzie walnąć własną odpowiedź w formie wpisu... ;)

odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:28

Dawaj!
odpowiedz

lampard11 : 29 stycznia 2013, 21:59

Co to za bryka na zdjęciu ? ;d
odpowiedz

NintendoPassion : 30 stycznia 2013, 07:51

'69 Dodge Dart
odpowiedz

lampard11 : 30 stycznia 2013, 18:33

Fajny, lubię takie starsze samochody.
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:29

Jak nie jak tak. Znajomy w kraju ma takie coś zwane Ford Taunus. Też fajny...
http://www.taunus.pl/?alias=galeria&id=885
odpowiedz

lampard11 : 03 lutego 2013, 17:52

Mi podoba się żółty Fiat 125p którym jeździł Jacek w "Zmiennikach".
http://www.ursynow.org.pl/Galeria19...Lanciego.jpg
odpowiedz

NintendoPassion : 04 lutego 2013, 21:40

Te Fiaty zaczynają kosztować rękę i nogę. Ja obstawał bym przy zółtym BEZ oznakowań.
odpowiedz

lampard11 : 05 lutego 2013, 14:19

Oczywiście, że bez oznakowań. Po drodze do szkoły, na parkingu mijam zaparkowanego takiego fiata, tyle, że w kolorze bordowym, stan jak na oko idealny, bez żadnej rdzy. I stoi na takim samym miejscu, czyli nikt nim nie jeździ. Aż żal patrzeć jak tak stoi bez ruchu.
odpowiedz

NintendoPassion : 05 lutego 2013, 21:58

Goście biorą po 500zeta na weselu za jazdę w odrestaurowanym 125p. Wszak to nasza legenda. Przyznam, że z upływem czasu coraz bardziej mi się podoba. I nie za sprawą Zmienników.
odpowiedz

cedricek : 30 stycznia 2013, 04:12

Podpisuję się pod tym, co Joorg powiedział i nadpisuję własne :)
Trzeba będzie, bo jutro (!!!) szósta rocznica...
Fajnie, żeś jest, Mario. Żeś jest chop fajny, o!
I to prawda, wytworzyła się jakaś taka społeczność i... miło tu, no.
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:30

Ano miło. Pisz waćpan, bo muszę komuś komentami pospamować :P
odpowiedz

cedricek : 01 lutego 2013, 08:45

Pióro w dłoń, zatem :D
odpowiedz

Gorgonek : 30 stycznia 2013, 11:06

Czuję się wymieniony ;)
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:30

Wymieniony na co? ... :P
odpowiedz

Gorgonek : 04 lutego 2013, 11:59

Ostatnio to wymieniony na lepszy model, ale natłok pracy jaki włożyłem chyba zaoowocuje podwyżką ;)
odpowiedz

TitusCruz : 30 stycznia 2013, 11:21

jak będę chciał kiedyś kupić i ściągnąć auto z USA to już wiem kogo pytać ;)
Miło mi być wspomnianym w Twoim wpisie.
Gram ciekawie żyje społecznością. Czy tylko mi się wydaje, że Gram jakby "wydoroślał"?
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:33

Kumpel nie lubi się pierdolić w błahostki, rzeczowy ale BARDZO solidny. Znamy się od dziecka właściwie. Trza Ci kontaktu?

Czy wydoroślał? Nie wiem, ja z pewnością zaniżam...
odpowiedz

Bodasz : 30 stycznia 2013, 12:15

Oooooo jaaaaa, nie wymieniłeś mnie, no foch po prostu, o taki: http://www.chars-francais.net/new/i...-foch_01.jpg :P
A tak bardziej serio - wpis bardzo fajny, dobrze się go czyta. Mam wrażenie, że inicjatywa MyGramy sprawiła, że wzieło ludzi na wspominki gramowe ;)
W każdym razie ciesze się, że jesteś na gramie bo pozytywna persona z Ciebie ;)
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:35

Chociaż nic wspólnego z nimi nie mam, to jestem przekonany że ich inicjatywa przyniesie tylko same pozytywne rezultaty. A gram, jak gram. Jest po prostu fajnie.

Życie jest na tyle ciężkie, że nie ma sensu pisać o negatywach ponieważ tego w świecie pełno. Dzięki :)
odpowiedz

kindziukxxx : 30 stycznia 2013, 15:40

Tak już działają społeczności jak się do jakiejś w niknie to jest się w niej już na zawsze niezależnie od aktywności i innych pierdół, bo część każdego z nas została tutaj ukształtowana/zmieniła się.
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:36

Jedni zostają, drudzy odchodzą. Jak na razie nie mam zamiaru się nigdzie indziej ruszać. Ciepło i przyjemnie tutaj (z pewnymi małymi incydentami, o których nie warto wspominać).
odpowiedz

Graszcz : 30 stycznia 2013, 17:17

NIE WSPOMNIALES O MNIE SZCZELAM FOCHA

odpowiedz

NintendoPassion : 30 stycznia 2013, 19:16

Szczelasz FOCHY? O..o jesteś pewien? :P
Bo u nas FOCH = F.O.C.H. Wiesz od czego to skrót? :D:D:D
odpowiedz

Gorgonek : 31 stycznia 2013, 09:21

F.O.Ch. wiem, ale F.O.C.H.?
odpowiedz

Graszcz : 31 stycznia 2013, 09:48

NIE WIEM, DOEDUKUJ MNIE
odpowiedz

Ostrowiak : 31 stycznia 2013, 16:14

edukacji się zachciewa, a kto zapłaci
socjalisty
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:38

Aj tam ajtam Gorgonek :P, Sę kropkę niepotrzebnie wstawiłem, a Graszcz jak zwykle wszystko wyłapie. Pierun jeden! :)
odpowiedz

Graszcz : 31 stycznia 2013, 18:09

ale ze co wylapałem tym razem? kurde jestem taki spostrzegawczy, ze przez przypadek dostrzegam rozne rzeczy i nawet o tym nie wiem!
odpowiedz

Gorgonek : 04 lutego 2013, 11:58

Widzisz, to już spostrzegawczość podświadoma ;) Oni wiedzą, że Ty wiesz, ale nie wiedzą, że Ty nie wiesz że wiesz ;)
odpowiedz

Graszcz : 05 lutego 2013, 20:56

Kurde, strachłem. Może CIA mnie obserwuje czy coś
odpowiedz

Kraju : 30 stycznia 2013, 17:38

Szkoda, że redakcja gram.pl tak mało robi dla społeczności. Przynajmniej jesteśmy my i potrafimy się sami zorganizować. ;) Dlatego ta społeczność jest tak fantastyczna.
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:39

Może zamiast pytać:
"What Gram can do for you?"
Powinniśmy pytać:
"What we can do for Gram?"
odpowiedz

Kraju : 01 lutego 2013, 12:01

Niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć, ale na pewno wiele dobrego możemy sami zrobić dla community.
odpowiedz

Skayfer : 30 stycznia 2013, 19:53

Czymże byłby dzisiaj gram gdyby nie gs-y ? Na pewno byłby o wiele uboższy, nie byłoby okazji do poznania tylu fajnych ludzi i ich historii.
Nic tylko gratulować, że kiedyś dowiedziałeś się o tym zacnym serwisie.
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:41

Ożywienie jest na GSach. To miłe, że oprócz nauki/stjudjuff i grania są ludzie, którzy lubią pisać i czytać.

Ja z chęcią czytam np. jak ktoś coś u siebie w kompie coś wymienił, bo jestem graciarzem i sam to lubię robić. Czasami opinia jakiegoś gracza jest dla mnie cenniejsza niż recenzja gry X. No i ludziska są fajne.
odpowiedz

trenth : 31 stycznia 2013, 11:04

Jestem na gramie ponad 6 lat, mniej lub bardziej aktywny. Faktycznie jest tutaj coś takiego, że chce się wracać. Ani na forum ani na GieeSach nigdy nie doświadczyłem chamówy, której jest na bogato w innych miejscach. Tutaj są sami fajni ludzie z pasją, chcący się nią dzielić, którą wzajemnie się nakręcamy :)
odpowiedz

NintendoPassion : 31 stycznia 2013, 17:42

Zgadzam się. Ja za to bardziej na gramsajtach, niż forum siedzę... Może za 3 lata doczekam się własnego tytułu? :P
odpowiedz

Zosov : 31 stycznia 2013, 17:52

Dlaczego gram.pl... Nie ma takiego drugiego miejsca w necie. Tylko tutaj spędziłem tyle czasu. Tylko tutaj czytam czyjeś blogi. Tylko tutaj piszę na forum. Tylko tutaj poznałem "pisemnie" tyle osób, nawet jeśli nie było ich wiele. Można pluć, można trollować, hejtować, świrować pawiana, ale nikt nie powie, że na gram.pl nie jest i nie było w miarę fajnie.
Pamiętam ten plakat :D
Jak to dawno było niby...
odpowiedz

NintendoPassion : 04 lutego 2013, 22:30

Czas tak szybko leci a my nadal tutaj. Ciekawe czy z a 10lat będę na necie siedział?
odpowiedz

KrwawaMary : 31 stycznia 2013, 18:30

Haha :D Pamiętam nasze spotkania i też je miło wspominam :) To z Prosiaczqiem też :D Ale Prosiaq mnie nie lubi bo przyjeżdżał do Ciebie ale nawet nie chciał sie przywitać ze mną :P Miło mi że chwalisz moje zdjęcia ale ja uważam je za normalne foty ;)
odpowiedz

Prosiaq : 31 stycznia 2013, 18:34

Przesadzasz :<<<<<<<<<<<<<<<<<<
odpowiedz

KrwawaMary : 31 stycznia 2013, 19:38

Nie jestem ogrodnikiem :P
odpowiedz

Prosiaq : 31 stycznia 2013, 18:33

Jeżu drogi, popłakałem się przy tym wpisie ze śmiechu, a najbardziej z tych bąków, co to Mario czasem puści zamiast radia (hue, hue, jestem wieprzem i śmieszą mnie pierdy).
Marianku! Princesko! Wpadam i to niedługo, mam nadzieję, teraz czekam na zakończenie pewnego zamieszania u mnie w pracy i gdy tylko sytuacja zrobi się jasna czysta, przejrzysta i klarowna, to wpadam! Będę wycierał kurze (kotu i rybce też), będę pił piwo i będziemy palić szlugi na balkonie.
Ta jest!
odpowiedz

cedricek : 01 lutego 2013, 08:55

Aaach, nawet nie wiesz, jak bardzo też bym się chciał wyrwać na jakieś spotkanko. Dom mnie ostatnio strasznie... ciśnie ^^
odpowiedz

MartivaR : 01 lutego 2013, 06:58

Mario, piąteczka - po prostu! Wiesz, że dodajesz +5 do wszystkiego na GSach? Nie? No to już wiesz! :) A tak btw, wybacz, ale nie chciałbym chyba nigdy jechać z tobą samochodem, no wiesz, to radio, te bąki... :>
odpowiedz

NintendoPassion : 01 lutego 2013, 16:23

Oj tam, myślę że jestem w stanie kontrolować pewne procesy fizjologiczne. Ale wiesz, nie jest zdrowo tak wstrzymywać :P

A co do oceny, to dziękuję bardzo i odbijam piłeczkę do Ciebie :) Widać, że co raz kulturniej i żywiej się dzieje na gramie. A jak to cholernie cieszy! :)
odpowiedz

xbary : 02 lutego 2013, 02:28

I Ja wspomniany :) Ćwir jesteś chyba z takiego rocznika tzn twój rocznik jest taki jakby to powiedzieć NORMALNY ... Fazi, Misiu, Mrówa, Pank Łukasz Wyzuj a Cycek no i Ty jesteście ludziskami bardzo kontaktowymi.... Zmień tzn popraw troszkę coś wspomniał o mnie :) programista to raczej już nie amator, za to elektronik to amator LeveL 1 :D ... odwrotnie. A na granie ostanio przez kilkanaście lat brak nerwów mi :) hehe ale zrobić grę to jest to :) ...tak już mam... pozdrawiam serdecznie z krainy pętlaniny kabli, procesorków 8 bitowych mierników, wyświetlaczy i lutownic ... taaa ostatnio mi rezystor w bucie zabłądził...
odpowiedz

ManweKallahan : 02 lutego 2013, 18:11

Zastanawiam się co ja będę mógł powiedzieć o związku mojej osoby z gramsajtami po 6 latach.
odpowiedz

NintendoPassion : 04 lutego 2013, 21:41

Posiedzisz, zobaczysz. No chyba, że Ci się to znudzi po jakimś czasie. Jednak zachęcam do pozostania na gramie.
odpowiedz

początek poprzednie 1 - 57 z 73 następne koniec

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl