avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Początek roku 2008

No to od początku ...

Nowy rok planowaliśmy razem z Panią X i znajomymi. Po 'rozkładzie' na części pierwsze naszej znajomości wszystko runęło w gruz. Spędziliśmy go w gronie miłej rodzinki. Jej rodzina jest polsko-włoska tak więc przez cały czas rozmawialiśmy pół po polsku i pół po angielsku. Miałem dużą ochotę dać sobie w banię, ale niestety zjadłem więcej niż wypiłem. Nóżki się lekko chwiały. Nie prowadziłem auta, ale nabrałem dobrego humoru. Postanowiłem wejść w nowy rok z pozytywnym nastawieniem na nadchodzące mnie doświadczenia. Było trochę Jacka Danielsa i dobrej polskiej szynki z jakimś okrutnie ostrym serem. He he, paliło w gębę ale był tak dobry że nie moglem przestać jeść.

Czyli rok rozpoczął się w miłej i spokojnej atmosferze. Pani X i ja postawiliśmy dobre twarze do złej gry i cały czas udawaliśmy że wszystko jest OK. Po co się niepotrzebnie denerwować.

Na święta otrzymałem ciężki zegarek Fossil, kurtkę Fossil, bluzę grubą i coś tam jeszcze. Ciekawe bo nie nosiłem zegarka od ponad dziesięciu lat. Busola jednak tak mi się spodobała że noszę ją teraz cały czas. Pani X dostała ode mnie bieliznę, koszulę białą "kościelną" i sukienkę z Victoria's Secret. Przyznam że obydwoje jesteśmy zadowoleni z prezentów. :]

Od mojego starszego przyjaciela z pracy, Toma, otrzymałem jednak najlepszy prezent. Książkę!

I tutaj przytoczę to co napisałem wcześniej: "... najciekawsza książka jaką
[dotychczas] przeczytałem."

Nie jestem recenzentem, ale spróbuję. Oto moja skromna recenzja:

♦♦♦

Wtorek, Sierpień 29, 15:16 - 52 mile na południowy zachód od Manhattanu. Rosyjski samolot Aeroflot lot nr 6617 ze 137 pasażerami na pokładzie nagle zbacza z wyznaczonego kursu i kieruje się w stronę swojego nowego i ostatniego celu ... Białego Domu.

... Saddama Hussein nie żyje. Yasser Arafat także. Amerykański prezydent próbuje rozsiać wolność i demokrację na bliskim wschodzie. W trudzie uwikłań i intryg politycznych nowe 'zło' pojawia się na horyzoncie. W Rosji do władzy wspina się nowy i ambitny dyktator. Iran frywolnie powiększa swoje zasoby broni atomowej. Szatan ponownie wychodzi na Świat w postaci przywódców z Moskwy i Teheranu. W tym złomowisku ludzkich tragedii Jon Bennet i Erin McCoy - dwoje doradców międzynarodowych z Białego Domu - nagle stają oko w oko z Ciemnością Potęg Tego Świata aby odpowiedzieć sobie na przeszywające dreszcze pytanie: Czy Świat pędzi w kierunku nadchodzącej Apokalipsy przepowiedzianej przez proroka Ezekiela już ponad dwa i pół tysiąca lat temu?

... Zestrzelenie cywilnego rosyjskiego samolotu pasażerskiego kilkanaście mil od Białego Domu rozpoczęło początek Końca Świata! 

 

Czytając tą książkę w mojej głowie oglądałem najlepszy film jakiego nigdy nie nakręcono. Nie przesadzam.

♦♦♦

W tej książce jest wszystko: miłość, wywiad, kontrwywiad, wiara, morderstwo, tortury, polityka, chciwość, walka muzułmanizmu z chrześcijaństwem, szatan i Bóg. Akcja dzieje się kilka lat w przyszłości. Jeżeli nie czytasz dużo, ale interesują cię powyższe tematy to bardzo gorąco polecam tą książkę tym którzy lubią czytać. Uwaga! Wydanie jest w języku angielskim i nie wiem czy została wydana z jęz. polskim.

A oto kilka ciekawostek z którymi chciałem się z wami podzielić. Znajdziecie je tutaj:

http://joelrosenberg.com/ezekiel.asp

http://www.grazingsheep.com/artp/duch/old/izra1948.htm

http://mesjasz.pun.pl/viewtopic.php?pid=603

♦♦♦

Nasza-Klasa!

Chłopakom z www.nasza-klasa.pl chciałem serdecznie podziękować za to że dzięki nim nawiązałem kontakt po latach z wieloma znajomymi. Bliskimi i dalszymi. To po prostu genialny pomysł i nie będę narzekał że serwery codziennie są obciążone. To mała cena za to co dzięki nim otrzymałem!

Oto zdjęcie jednej z moich koleżanek z liceum z Polski.

 

Piękniejszą od niej są tylko jej serce i charakter.

♦♦♦

Wreszcie otworzyłem konto z Bandai Japan/USA! Pierwsze kroki będą mozolne i trudne ale wiem że na pewno sobie poradzę. Uparty jestem. Cudów nie mogę nikomu obiecać i cen z kapelusza też wyciągać nie będę. Krytyki pewnie będzie sporo ale nie przejmuje się tym bo przynajmniej coś robie w tym kierunku a nie siedzę i biadolę.

 

I tak mam nadzieję że powoli się wszystko ułoży i większość zainteresowanych będzie zadowolona. Zawsze jestem otwarty na porady i tzw. 'konstruktywną krytykę'

 

A na koniec zostawiam was z tym video Daft Punk 'Bodies' które bardzo lubię.

komentarzy: 611 stycznia 2008, 05:47

6 komentarzy do tego wpisu:


AdZero : 12 stycznia 2008, 09:11

Łoł, książka brzmi nadzwyczaj ciekawie, poszukam, może jednak wydali ją w Polsce. <;
odpowiedz

NintendoPassion : 13 stycznia 2008, 08:24

Na prawdę warto! Ja nie polecam, ja nalegam! Przeczytaj!
odpowiedz

Docent14 : 13 stycznia 2008, 09:32

Powodzenia z biznesem
===================2 Dollars====================
odpowiedz

melixsa : 21 stycznia 2008, 12:36

Jeśli podobają Ci się podobne teorie, to polecam Teorię Chaosu Mastetona. Tam opisano istnienie grupy Nakasu(?), która od czasów biblijnych inicjowała najsłowniejszego zamachu na rzecz życia teorii. Cholernie mocna książka.
Widzę, że powieść Rosenberaga mocno podziałała Ci na wyobraźnię. I dobrze. Choć to tylko fikcja literacka, zbyt mało osób zastanawia się dokąd zmierza ten świat. Z jednej strony anielsko piękny, utopijnie szczęśliwy. Skoro mieszkasz za granicą, to sam możesz dużo powiedzieć o wspaniałej mentalności-amerykańskiego snu, gdzie każdy może odnieść sukces. Z drugiej strony, niewiele osób chcę wiedzieć, że przemysł militarny jest najbardziej rozwinięty ze wszystkich przemysłów na świecie. Że potrafimy roznieść ziemię 17 razy na kawałki, że gdybyśmy te niezliczone pieniądze przeznaczyli na badania naukowe najpewniej przedłużylibyśmy życie o co najmniej 50 lat i pokonali 90% nieuleczalnych dziś chorób. Czasami, gdy ktoś o tym pomyśli dłużej, może mieć wrażenie, że świat czeka niechybnie zbliżająca się Apokalipsa. ja posunęłabym się jeszcze dalej mówiąc, że Bóg przegrał sprawę o nasze zbawienie i najpewniej żyjemy w świecie, który często nazywamy, nie myląc się- piekłem.
To taka krótka próba oddania tematu, tak poza tym nie jestem nawiedzona :).
odpowiedz

NintendoPassion : 23 stycznia 2008, 05:18

@melixa: nie jesteś nawiedzona. dziękuje że poszperałaś w starszych wpisach, bo wiem że nikt tego prawie nie robi. wiesz, z przyjemnością porozmawiałbym z tobą więcej, ale wezmę twoją poradę i poszukam 'Teorie Chaosu' bo poważnie mnie to interesuje. A świat? Bóg dał ludzkości wolną wole od samego początku. My sami kreujemy swoją przyszłość. Fakt, zbrojenie to jest priorytet tego obecnego świata. Nic jak widać więcej się nie liczy dla władców tego świata.
odpowiedz

Emeraldar : 19 stycznia 2009, 15:17

Do mnie zawsze lepiej trafiały obrazy niż słowa, dlatego książek "fabularnych" mam w pokoju dosłownie kilka. I mimo, że historia której kawałek tu przedstawiłeś widaje się mocna, to raczej wątpię, bym kiedykolwiek poznał ją w całości.
Sam nie mam konta na Naszej Klasie, a to dlatego, że gdy kiedyś wszedłem na nią na koncie kolegi, w moich klasach, z podstawówki, liceum i gimnazjum, było po nie więcej niż 5 osób :P Poczekam, może kiedyś uzbiera się ich więcej, wtedy się dołączę. Ale jest to na pewno świetne miejsce na odgrzebanie starych znajomości.
Filmik do kawałka Daft Punk został już usunięty, ale widziałem go kiedyś w Sieci i naprawdę kawał dobrej roboty odwaliły te dziewczyny :) Jest też podobny filmik, tyle że fragmenty tekstu piosenki napisane są na dłoniach.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl