avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Biblioteczka Gier - Raport #1

Biblitekczka, ekspozycja, Kolekcja Gier, nintendo

Wspominałem o planie budowy stałej ekspozycji gier w domu. Wczoraj cały dzień montowaliśmy regały. Z pozoru prosty montaż. Ale jak mówi prawo Murphy'ego, co ma się zrypać, to się zrypie.

Podczas montażu uszkodziliśmy instalację elektryczną. Trzy razy! Straciliśmy w ten sposób trzy godziny pracy. Demontaż, naprawa przewodów instalacyjnych, wywalone bezpieczniki, itp., itd. Po wiązkach bluzg i dawkach dobrego humoru udało się wszystko naprawić. Nawet jakoś nie byłem tą sytuacją mocno zdenerwowany. Przy okazji poprawiliśmy kilka mankamentów we wcześniej zmontowanej kuchni. Później wszystko poszło już gładko.

Abstrahując, znacie powiedzenie: "Trzymajmy się ramy, to się nie posramy"? W meblarstwie mają swój odpowiednik: "Trzymajmy się mebli, żeby nas nie je..." :D

Gdy już ekipa montażowa opuściła włości zabrałem się do wertowania kilku paczek i uzupełniłem troszkę regały. Wszystko tymczasowe oczywiście. Ostatecznej koncepcji jeszcze nie mam. Teraz kolej na kilka wycieczkę do magazynu i uzupełnienie pustych regałów. Postaram się zrobić to jak najszybciej.

Wspomnę tylko, iż większość półek ma możliwość regulacji co 32mm, a to pozwoli mi dobrze dostosować wysokości względem rozmiarów pudełek gier. Jest jeden feler, a mianowicie taki iż nadal nie zmieszczę wszystkiego. Szkoda. Będzie dużo segregacji growej. Koncentruję się mocno na grach Nintendo i wiele tytułów nie znajdzie tu miejsca.

2

2

2

Projektowi daleko do ukończenia i nie ma co zbytnio pokazać.

A u mnie? Mimo przedłużającej się grypy wszystko OK :) Masa planów i kilka gier do przejścia.

komentarzy: 2104 lutego 2012, 09:14

13 komentarzy do tego wpisu:


m1kel1 : 04 lutego 2012, 14:31

pogratulować :)
odpowiedz

NintendoPassion : 06 lutego 2012, 06:37

Podziękować :)
odpowiedz

charnjit013 : 04 lutego 2012, 15:51

Twoja kolekcja jest na prawdę do pozazdroszczenia. Masz może za nią jakieś nagrody? :P
odpowiedz

NintendoPassion : 06 lutego 2012, 06:38

Dziękować. Lata zbierania a na zdjęciu jeszcze nic nie widać. Nagrody? Gry są dla mnie nagrodami :)
odpowiedz

Marazm : 04 lutego 2012, 19:09

Nintendo, nintendo, a ja tu kolekcjonerkę Wieśka widzę :)
odpowiedz

NintendoPassion : 06 lutego 2012, 06:38

A i owszem. Od gier PC nie stronię. Wręcz przeciwnie.
odpowiedz

Bodzio-gracz : 04 lutego 2012, 19:17

Bardzo świetny,pomysłowy projekt, w którym pokazana jest kolekcja gierowo-sprzętowa.
Ja również planuję w swoim pokoju stworzyć atmosferę gierową, a dokładniej mam zamiar zawiesić na ścianie obrazy na płótnie z motywami z gier, które będą znajdowały się w eleganckich antyramach. Jeśli chodzi o gry, to trzymam je w szufladach w komodzie, ponieważ dzięki temu gry nie ulegają żadnemu zniszczeniu, nie kurzą się - jednym słowem mówiąc są w stanie kolekcjonerskim.
Twoja kolekcja jest przepiękna, duża i ciekawa - to samo mogę powiedzieć o swojej.
Gratuluję Ci gramowiczu świetnego pomysłu z przygotowaniem tak ogromnej "biblioteczki gierowo-sprzętowej " i życzę dalszych sukcesów w kolekcjonowaniu, oby te regały nabrały jeszcze większej barwy :).
Pozdrawiam :):).
odpowiedz

NintendoPassion : 06 lutego 2012, 06:41

W takim razie i ja z niecierpliwością będę czekał na jakieś sprawozdanie z Twojej kolekcji. Ciekaw jestem co u Ciebie tam się znajduje?
Szuflady też dobra sprawa, jednakże moim celem jest wyeksponowanie gier. Kurz będzie moim wrogiem.
odpowiedz

marcinpsx3 : 05 lutego 2012, 07:52

Każdy lubi inny styl i inaczej widzi swoje życie hobby i mieszkanie. Jeśli jesteś zadowolony to pogratulować. Tez planuje remont :) Po pudełkach widać jak je zabija czas, powinieneś je laminować VGA lub zgrzewarką do folii, a do tego pakować w pudełka szare wypchane styropianem albo pociętymi kartkami A4 na malutkie paski.
odpowiedz

marcinpsx3 : 05 lutego 2012, 07:53

Ja zanim zacznę odnowa kolekcjonować poczynię przygotowania do hobby. Na razie mam tylko pudełko na pady czarne w foliach niebieskich :) potem trzeba będzie je przełożyć w osobne ale na rok starczy i można się bawić :)
odpowiedz

NintendoPassion : 06 lutego 2012, 06:42

Na VGA mnie nie stać, a i nie mam takich cennych okazów aby je "zamykać". Folia i zgrzewarka to bardzo dobry pomysł. Może kiedyś???
odpowiedz

Prosiaq : 05 lutego 2012, 15:42

Kurwa przyjeżdżam niedługo.
odpowiedz

NintendoPassion : 06 lutego 2012, 06:39

No właśnie!
odpowiedz

Miqin : 05 lutego 2012, 18:14

Nie no całkiem fajnie zaczyna to wyglądać ;)
odpowiedz

NintendoPassion : 06 lutego 2012, 06:39

Zaczyna :) Teraz tylko wypełnić, a następnie ułożyć alfabetycznie.
odpowiedz

TitusCruz : 06 lutego 2012, 09:00

wow - bardzo ładnie. NES, SNES... piękne rzeczy.
odpowiedz

trenth : 06 lutego 2012, 22:45

To co robisz jest Panie krótko mówiąc genialne. Gratuluję także małżonki bo mało jest dam które na taką ekspozycję by pozwoliły a podejrzewam że PP sama pewnie też ma z tego trochę radochy :) nie będę już pisał że kolekcja piękna itd etc i tak wszyscy to wiedzą i widzą. Życzę powodzenia i czekam na kolejne raporty z projektu i finał aranżacji. Pozdrawiam! :)
odpowiedz

Karfein : 07 lutego 2012, 00:47

Wow, świetny pomysł, sam mam pomysł zrobienia takiego czegoś, ale gdzieś w pokoju na brzegu mieszkania/domu, nie tak w korytarzu, że tylko drzwi robią za przerwę na regale.
Ale zaskoczyła mnie wiadomość o tym, iż nie wszystko Ci się zmieści. U mnie do takiego stanu jeszcze daleko. Znaczy obecnie się nie mieści już, ale chwilowo na gry miejsca mam tyle, co na dwóch półkach głębokich - no i już jest syf :P
odpowiedz

marcinpsx3 : 07 lutego 2012, 01:18

Chyba się nie doceniasz :) Laminowanie VGA nie takie drogie. Ale każdy widzi inaczej swój kapitał to się zgodzę.
odpowiedz

xbary : 07 lutego 2012, 23:08

Witam i o zdrowie pytam :) ... jestem pod wrażeniem też. Może się znajdzie półeczka też na NASZ remake Super Mario Land (GB) ? dział PC .
odpowiedz

crash807 : 08 lutego 2012, 18:13

Ta... to pewnie żeś się sporo wykosztował biorąc pod uwagę, że przeciętna półka którą można sobie zrobić samemu kosztem maks 20zł, w takiej ikei kosztuje 150zł. Aż nie chce wiedziec ile cię to kosztowało :D No ale czego się nie robi dla swojej kolekcji ^^
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl