avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Dyktatorem muzyki chciałbym być

koncert, rynek, dyktator, muzyka klasyczna, na mieście

2

Na rynku.

Wczoraj spotkaliśmy się ze znajomymi na rynku pod parasolami. Kostka brukowa niczym złoto mieniła się od blasku słońca. Wikliniane fotele. Gwar.

Na scenie armia instrumentów pod dyktaturą batuty. Grano wiele znanych utworów. Od Gwiezdnych Wojen, przez Indiana Jones na Piratów z Karaibów kończąc. Siedzieliśmy bardzo blisko sceny.

Dreszcze przenikały nasze całe towarzystwo. Kiedyś przeczytałem, że Lenin nie lubił słuchać muzyki, bo powodowało to w nim rozrzewnienie które uważał za cechę słabości charakteru. Ja natomiast słysząc bębny, skrzypce, trąby doznawałem dziwnego odczucia. Jakbym został naszpikowany kryptonitem. To było tak dziwne uczucie, że wręcz wydawało mi się zaczynam się unosić dzięki potędze tej muzyki. Wydawało mi się, że nie ma rzeczy której nie potrafiłbym dokonać.

Po każdym utworze orkiestra była nagradzana gromkimi brawami. Dyrygent głęboko kłaniał się publiczności. Gdy skończył się koncert publiczność wstała z ławek i brawami zmusili muzyków do bisu.

I wtedy przyszła mi taka myśl dziwna do głowy. Że gdybym chciał opanować i podporządkować sobie świat, to właśnie uczynił bym to poprzez muzykę.

 

Dyktatorem muzyki chciałbym być

komentarzy: 4917 lipca 2011, 11:35

22 komentarze do tego wpisu:

początek poprzednie 1 - 46 z 50 następne koniec

Validus : 17 lipca 2011, 21:35

Sporo jest kawałków które wywołują takie właśnie odczucia jak opisałeś. Polecam spróbować z tym ;) http://www.youtube.com/watch?v=t9VlkqGXVUU
odpowiedz

NintendoPassion : 18 lipca 2011, 22:17

Przesłuchałem cały kawałek. Bardzo mi się podoba. Rozrzewniłem się. Zatem w oczach Lenina byłbym słaby. Dziękuję.
odpowiedz

Graszcz : 17 lipca 2011, 22:00

http://www.youtube.com/watch?v=Wgyu-g17xuI moja propozycja
swoją drogą, słuchanie muzyki przez YT to trochę bluźnierstwo
odpowiedz

Wiktor_Cegla : 18 lipca 2011, 13:20

Dlaczego?
odpowiedz

Graszcz : 18 lipca 2011, 21:11

bo pogarsza jakość dźwięku. ale do poznawania nowych rzeczy YT od biedy daje radę
odpowiedz

NintendoPassion : 18 lipca 2011, 22:19

Graszcz: kawałek który mi podesłałeś jest całkowicie inny od tego, który podesłał mi Validus. A jest świetny. Wybacz, nie chcę popełnić herezji, ale jest bardzo pinkflojdowski. Również dziękuję za poszerzenie moich horyzontów.
odpowiedz

NintendoPassion : 18 lipca 2011, 22:23

Często ciężko znaleźć utwory i YT rzeczywiście daje rade. Dla jednych to zło konieczne, dla drugich zbawienie. Dla mnie dobre narzędzie. Aczkolwiek staram się unikać tego pożeracza czasu.
odpowiedz

Graszcz : 19 lipca 2011, 20:35

Obczaj od razu cały album Earth "Angels of Darkness, Demons of Light I". A potem zapoznaj się z resztą dyskografii tego zespołu, bo naprawdę warto. Na zachętę: http://www.youtube.com/watch?v=mWb1ppSvSjY
Pinkflojdowskie porównanie nie uraziło mnie - może dlatego, że ja z kolei nie znam zbyt dobrze twórczości Pink Floyd.
I miło mi, że poszerzyłem muzyczne horyzonty kolejnej osobie. Lubię to robić
odpowiedz

NintendoPassion : 20 lipca 2011, 12:36

@Graszcz, nr2: Właśnie. Łapię się często na tym, że nie zgłębiam głębiej utworów danego zespołu. Ten weekend będzie dobrą okazją.
Ja znowu wiesz, wychowany na Pink Floyd, Queen Deep Purple, Iron Maiden i te inne. A z polskich to Armia, TILT, Kult i czasy pirackich kaset "FALA" (nie wiem czy słyszałeś). Dawno to było.
odpowiedz

NintendoPassion : 20 lipca 2011, 15:21

@wiktorcegła:
Bo takiego dyktatora jeszcze nie było. Gdyby istniał, ciekawe jak oceniłaby go historia.
odpowiedz

DireWolf : 23 lipca 2011, 00:02

śpiewająco
odpowiedz

MKRaven : 18 lipca 2011, 18:51

Wychodzisz ze, zadaje mi się, błędnego założenia, że wszyscy są równie wrażliwi na muzykę co ty ;) . Ja też tak myślałem, ale przekonałem się, że sporo ludzi to osoby, które nie słuchają. One po prostu słyszą. Innymi słowy ma se coś tam lecieć byle leciało, a co to i po co albo dlaczego to kogo już to obchodzi? ...
odpowiedz

Graszcz : 18 lipca 2011, 21:13

Sporo jest na świecie ludzi bez gustu muzycznego, którzy słuchają każdego gówna z radia/MTV które im wpadnie w ucho. Pewnie o nich właśnie mówisz
odpowiedz

NintendoPassion : 18 lipca 2011, 22:27

@Graszcz:
"Sporo jest na świecie ludzi bez gustu muzycznego, którzy słuchają każdego gówna z radia/MTV które im wpadnie w ucho. Pewnie o nich właśnie mówisz"

Tak, to prawda. Mnie Ameryka okradła z muzyki. Chociaż moja miłość do zespołu Armia, czy TILT nie wygasła.
Wiesz, myślę że z w/w osób są i tacy, którzy potrzebują kogoś aby ich ukierunkował. Ja po części też do nich należę.
Osłuchałem się tego i owego i też nie mogę patrzeć na to co pokazują w MTV/VIVA. Na samą myśl, że moje dzieci miały by się kształtować słuchając tych wypierdków w głowie mi się przewraca.
odpowiedz

MKRaven : 19 lipca 2011, 00:29

@NP:
Co do tego ukierunkowania to może masz rację, ja sporo zespołów słucham dlatego, że kiedyś (chcąc lub nie) musiałem ich słuchać przez ścianę od brata z pokoju, a kilka lat temu mi się przypomniały, odpaliłem kompa i neta, i odkryłem je sam, na nowo. Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, żeby ludzie sami nie potrafili odnaleźć się wśród tych muzycznych śmieci, skoro mają tak potężne narzędzie jak Internet i w nim dostęp praktycznie do wszystkiego.
Poza tym sam zobacz - takiej pseudomuzyki robi się coraz więcej. Wniosek jest prosty, czyli po prostu się sprzedaje. Myślę, że to nie jest takie proste ukierunkowanie ludzi tylko następuje ogóle spłycenie potrzeb ludzi, ogłupienie ich. Po części jest winny świat, nasz tryb życia itp., a po części sami ludzie. Głąb, za przeproszeniem, nie zrozumie i uzna "Ferdydurke" za głupią książkę bez sensu, w przeciwieństwie do człowieka inteligentnego, który znajdzie w niej drugie i trzecie, i... dno. To samo z muzyką, w końcu to sztuka nie zapominajmy. Jeden dostrzeże w utworze genialny głos, instrumentację, czy poruszający tekst (Ferdydurke odwołując się już do treści pisanych), a drugiemu wystarczy byle co byle by było (artykuł z Faktu czy innego SE). Pamiętaj, że tylko dwie rzeczy są nieskończone i o ile kosmos może i tak to, z dnia na dzień, coraz bardziej wierzę, że to drugie nie :) .
odpowiedz

Graszcz : 19 lipca 2011, 20:38

Jeśli o słuchanie "przez ścianę" chodzi, to u mnie działa wprost odwrotnie - dzięki mojej siostrze znienawidziłem polskie reggae i ska
odpowiedz

MKRaven : 20 lipca 2011, 12:08

Ja miałem przez ścianę zespoły takie jak Metallica, Iron Maiden, Aya RL, TSA... zostało mi jednak :P .
odpowiedz

NintendoPassion : 20 lipca 2011, 12:37

Masz trochę racji. Mam jednak kilku znajomych, którzy głębiej interesują się muzyką. Często dzielą się ciekawostkami, które dodają smaku do słuchanego kawałka. Nie ukrywam, że powinienem częściej przebywać w towarzystwie takich ludzi.
odpowiedz

NintendoPassion : 20 lipca 2011, 15:20

@MKRaven & Graszcz: Ja za dzieciaka miałem melinę i hałasy pijaków, stukanie o 3 rano po wódkę w moje drzwi, zamiast meliniarza.
odpowiedz

MSPRISON : 18 lipca 2011, 20:14

Witam. Muzyka to też dziedzina życia, czasem warto dany kawałek bardziej lub mniej przeanalizować, warto ; )
odpowiedz

NintendoPassion : 18 lipca 2011, 22:16

To prawda. Dzięki netowi, dzięki wielu z Was poznałem wiele "kawałków" o których pojęcia istnieniu nie miałem. Czasami człowiek nie wie, czego nie wie, a potem poznaje, że to co poznał jest piękne i powinien wiedzieć więcej. To prawda.
odpowiedz

marcinpsx3 : 19 lipca 2011, 04:01

Tak poza tematem. Jakie gry na Wii polecasz, bo mam tu dostęp do wypożyczalni, gamestopu i Wii jeszcze przez ponad albo miesiąc i same crapy oprócz mario gaalxy 1i 2. Nawet ten peper jakiś dziwny.
odpowiedz

NintendoPassion : 20 lipca 2011, 12:39

Z pewnością serię Metroid, o ile podobają Ci się takie klimaty. A Mario? Nie wiem czy spodoba Ci się bieganie po mini-globach. Mario Kart to już inna sprawa. Świetna zabawa.
odpowiedz

marcinpsx3 : 21 lipca 2011, 03:09

Podobać, no ujdzie. Nie wiem po co takie udziwnienia, żeby się obrócić mario trzeba potrząsnąć. Ze 30 gier już obleciałem, siostrzeniec ma ponad połowę i jedynie mario galaxy ujdzie. Wszystko niby fajnie ale w moim odczuciu crash 3 go kładzie prostotą i jasnością rozgrywki, kamerą i chodzeniem po sznurku. Wgl to na Wii jakieś dymki wyskakują zamiast np. prerenderowanych wstawek jak bym grał na gameboyu... Może się czepiam, ale jak zobaczyłem rozgrywkę i grafikę NFS HP, to mi ręce opadły. Przecież jak bym wydał na to 50 euro to bym złamał na czole... Także w mariany już zagrałem, ale chyba przejdę Crasha 3 na 103-106% bo Wii mi kompletnie nie podchodzi. Z wyglądu czarne cudo, widziałem w sklepie. Z działania fajnie, że ma system i chodzi GC. Tylko te gry. No ale ja nie pije, może nie czuje potencjału. Wole raczej zagrać w coś poważniejszego, pomęczyć się z bosem, a potem wyjść na fajkę. Nawet RE4 Wii Edition wziąłem, i celuje mi się gorzej niż na PS2 (ba obraz na CRT i padem miałem lepsze wrażenie w niby gorszej grafice). Fajnie, że ciągną serię mario, chciałbym tak Crasha, ostatni "normalny" skończył się na 4 odsłonie na PS2 (w wersji jap pisze CB4), ehh jeszcze zobacze to co poleciłeś. Niestety GC gier tu nie ma :/
odpowiedz

Net_com : 19 lipca 2011, 15:24

Jest kilka takich utworów , które po przesłuchaniu dają mi +100 do odwagi i innych takich.
odpowiedz

NintendoPassion : 20 lipca 2011, 12:40

Ja mam to samo podczas biegu. Niektóre kawałki działają jak adrenalina. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale na mnie działa.
odpowiedz

Woo-Cash : 19 lipca 2011, 21:10

Dobra, ja też chce być gwiazdą rocka.
odpowiedz

Graszcz : 19 lipca 2011, 21:30

Ja też. Z tego samego powodu co Lemmy z Motorhead: "Z taką mordą, musiałem zostać rock'n'rollowcem. Inaczej całą kasę wydawał bym w burdelu, a tak laski same pchają mi się do łóżka. "
odpowiedz

NintendoPassion : 20 lipca 2011, 12:40

Oj, gwiazdą NIE. Raczej człowiekiem-szarą-eminencją pociągającą sznurki.
odpowiedz

kuba9876543210 : 20 lipca 2011, 15:01

Znam i lubie to uczucie, mimo ze musze zgodzic sie z Leninem.
Muzyka jest jedna z niewielu slabosci, ktorych nie zamierzam sie wyzbywac.
odpowiedz

NintendoPassion : 20 lipca 2011, 15:20

Bez muzyki człowiek duchowo i intelektualnie umiera.
odpowiedz

DiegoTan : 21 lipca 2011, 02:09

http://www.youtube.com/watch?v=ye31ZhLDFUw
To jest jeden z moich ulubionych kawałków z gier w ogóle. Nie ten typ "zmuszający do refleksji i wzruszeń", lecz zawsze chce mi się biegać gdy go słucham :).
odpowiedz

NintendoPassion : 22 lipca 2011, 12:47

Przesłuchałem. Dzięki. Ciekawe rzeczy podsyłacie :D
odpowiedz

DiegoTan : 21 lipca 2011, 20:13

Tutaj za to ten "poruszający typ", również z gry: http://www.youtube.com/watch?v=8yCyysCmhlQ .

odpowiedz

meryphillia : 23 lipca 2011, 08:19

Ja tam już jestem nie tyle co "dyktatorem", a Progressivnym Mesjaszem Pana Naszego Mosznego. :3
odpowiedz

NintendoPassion : 23 lipca 2011, 11:16

Toteż do Ciebie o Panie w potrzebie uciekamy się :)
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 24 lipca 2011, 00:34

Z tym mogę podbijać świat:
http://www.youtube.com/watch?v=L0AiN8vrn9Y
Z "Fuck yea" na twarzy :)
odpowiedz

marcinpsx3 : 26 lipca 2011, 13:53

Grałem na 3DS szacun, ale brak gier. 3D jednak zmienia granie. Szkoda, że z PSP Vita nie poszli w 3D... Tylko czy to przetrwa jak wyjdą lapy 3D bez okularów, np. netbooki?
Ja bym chciał być wolny finansowo ;) Nawet bez przesadyzmu, tak by wyżyć i gonić inflacje... Leszek Czarnecki ma fajnie, jakieś ok. 9mln zł dzinnie jeśli wyrwał by 5,25% brutto. Mi wystarczył by 1/5-1mln zł tak na początek. Konsole i gry i tak są tanie.
odpowiedz

Axuwax : 28 lipca 2011, 13:57

Fajne zdjęcie x]
odpowiedz

cedricek : 30 lipca 2011, 22:52


Coś w tym jest. To muzyka gra na ludziach, dobra muzyka, poruszająca emocje. Czy można byłoby władać dzięki niej światem? Rzecz warta jest przemyślenia.
odpowiedz

NikiNicoo : 31 lipca 2011, 14:16

http://www.youtube.com/watch?v=WhBoR_tgXCI
DubFX jest swojego rodzaju dyktatorem muzyki...
W nieco nietypowy sposób, ale myślę, że powinien Cię zainteresować ;)
odpowiedz

green1992 : 02 sierpnia 2011, 12:47

Ten Dub FX faktycznie jest niezły ;) Radiohead ma fajne kawałki, polecam utwór Codex czy Karma Police :)
odpowiedz

Karfein : 13 sierpnia 2011, 12:28

Tak, to piękna wizja, dyktator muzyki. I spalić na stosie wszystkie te nastolatnie prefabrykowane kfiastki eMTiVi.
odpowiedz

Marta_Box : 17 sierpnia 2011, 15:28

świetnie dobrany obrazek :) miło się czyta twoje teksty Nintendo's:)
odpowiedz

crash807 : 19 września 2011, 16:46

Mam takie pytanie nie w temacie - czy zamawiałeś może kiedyś jakieś figurki ze Stanów? Bo jeżeli tak to może mógłbyś napisać ile płaciłeś cła? Bo ja kupiłem kilka figurek i zapłaciłem cło w wysokości 93zł co w moim odczuciu wydaje się być trochę wygórowaną ceną.
odpowiedz

NintendoPassion : 22 września 2011, 00:35

@crash807:
Zależy od sumy zakupu. 22% + opłaty.
odpowiedz

początek poprzednie 1 - 46 z 50 następne koniec

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl