avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Japońskimi nożyczkami - czyli papierowy MGS Rex

MGS, papercraft, rex, wycinanki, twin snakes

2

To nie polska wycinanka folklorystyczna, ale nożyczki będą potrzebne. Tak ostre jak niewyparzona gęba sąsiada z pobliskiej meliny.

O czym mowa? O papierowym modelu Rex'a z serii Metal Gear Solid. A dokładniej, z Metlal Gear Solid Twin Snakes (Nintendo GameCube). Otóż z okazji premiery na tę konsolę Konami sprezentowało nielicznym szczęściarzom bardzo ekskluzywny prezent w postaci media kit*, o którym chociaż w sieci pełno informacji i zdjęć (słabej jakości), to mało kto to tak naprawdę widział.

0

W pięknym, trzy-stronicowym tekturowym folderze z motywem wijącego się węża znajduje się brązowa koperta, a w niej siedem stron wycinanek. Piszę w liczbie mnogiej, ponieważ oprócz modelu REX'a zawarty w niej jest model MGS Shagohod (Шагоход), tajemniczo określonego jako Classified Mech 3. Osobą odpowiedzialną za nożyczkową wersję robocika jest niejaki artysta Keiji Matsumoto, który projektował już podobne modele dla takich serii jak Ghost in the Shell czy 3x3 Eyes.

I teraz takie małe sprostowanie sieci. A dokładnie skali modelu owej dwunożnej puszki. Skany MGS REX krążące w sieci (kudos dla osoby, która to zeskanowała i opublikowała) jest mniejszy, niż rzeczywisty model Pana Matsumoto. Dlaczego? Ponieważ skany w necie zostały zredukowane do rozmiarów A4, tak aby pasowały do naszych ciągle psujących się drukarek (moja psuje się rzadko, a Twoja?) natomiast oryginalny press kit jest rozmiaru A3. Pomijam już fakt, że skany nie są najwyższej jakości. Gdy jednak opróżnimy zawartość koperty, wyłonią nam się takie oto piękne wycinanki.

0

Jak to się znalazło w mojej kolekcji? Prawda jest taka, że miałem więcej szczęścia niż rozumu (a nie mam, bo mój mózgojad cierpi na wzdęcia głodowe, stąd to zapełnienie komory). Naczytałem się o tym materiale promocyjnym na różnych forach i często zerkałem na eBay. Nadarzyło się kilka okazji, z których skorzystałem. Mówiąc krótko w moim posiadaniu znajdują się obecnie dwa takie zestawy. Jedne z nich nosi autograf Hideo Kojima. Tutaj zdecydowanie miałem więcej szczęścia... no i może szybkie łącze internetowe i częste odświeżanie strony z aukcją.

W rękach uzdolnionych edwardów nożycorękich czy adamów słodowych płaskie powierzchnie przybierają pięknych efektów.

0

0

Ja niestety nigdy nie ukończyłem swojego...

2

Model wydaje się prosty, ale trzeba poświęcić na niego kilka godzin. Ciągle wmawiam sobie, że go skończę, ale brakuje mi motywacji. Minęło sporo czasu od ostatniego razu kiedy nad nim pracowałem, a i pliki graficzne szlag trafił gdy upał mi HDD. Musiałbym ponownie się do tego zabrać, skanować, retuszować, wycinać i kleić. Mozolność tego przedsięwzięcia utwierdza mnie w przekonaniu, że jestem cholernym leniem. A oprócz satysfakcji nic więcej z tego mieć nie będę.

Dlaczego wywlokłem takie dziwactwo na stronę bloga? Po świadomie poszukuję podświadomej motywacji. Drugą sprawą jest (może) wzbudzenie zainteresowania wśród fanów MGS i dziwactw z tym tematem związanych. Może rzeczywiście powinienem się zabrać za skanowanie stron w oryginalnej skali i puścić to w internet? Może ktoś z Was ma jakieś pomysły?

Gdy wpiszecie frazę papercraft połączoną np z nintendo lub star wars zobaczycie ile ciekawych rzeczy gugl wypluje. MGS REX jednak nadal należy do tych składanek papierowych, której poprawnej kopii nadal nie ma. Czy warto spędzić kilka godzin na skanowanie i obróbkę ku uciesze kilku fanów w internecie? Kto wie?

 

*media kit - zwany też press kit http://en.wikipedia.org/wiki/Press_kit

komentarzy: 1222 marca 2011, 08:45

6 komentarzy do tego wpisu:


Muradin_07 : 22 marca 2011, 18:54

No to po prostu zbierz się w sobie w wolnym czasie i pokaż co z tego wyjdzie... Ja do takich rzeczy nie mam nigdy cierpliwości... :/
odpowiedz

NintendoPassion : 23 marca 2011, 10:36

Już raz go złożyłem, z internetowych zdjęć. Nie byłem zbytnio zadowolony i go zniszczyłem.
odpowiedz

Cascad : 22 marca 2011, 18:58

podeślij mi te skany! zdecydowanie bardziej wolę operować młotkiem, wiertarką i piła, ale REXa i shagohoda to bym skleił stojąc na głowie.
odpowiedz

NintendoPassion : 23 marca 2011, 10:37

Masz jakieś remonty w chacie? :P Przyjadę wesprzeć cię psychicznie.
odpowiedz

DireWolf : 22 marca 2011, 21:08

wygląda nieźle, powodzenia
odpowiedz

NintendoPassion : 23 marca 2011, 10:37

Dzięki za zachętę!
odpowiedz

Snafu : 23 marca 2011, 10:24

Przy składaniu takiego czegoś, dostał bym szału i wszystko zgniótł(później wyrzucił, zapewne), mimo że lubię serie MGS(ale podobnie jak Ty, nie mam cierpliwości :P)
odpowiedz

NintendoPassion : 23 marca 2011, 10:37

No właśnie, cierpliwość to słowo kluczowe!
odpowiedz

Alehor : 23 marca 2011, 14:50

Zdecydowanie warto, ja jestem fanem MGS i dla mnie sklejenie takiego modelu to było by ewerlasting satysfekszyn ;]
Jeśli zaciśniesz poślady, posiedzisz nad tym "chwilkę", a produkt końcowy umieścisz w widocznym miejscu i wrzucisz parę zdjęć do sieci... ehh taki morale boost :P
odpowiedz

NintendoPassion : 23 marca 2011, 18:56

Tego właśnie potrzebuję. Może masz jakichś kolegów, którzy byliby zainteresowani? Puścisz jakieś słowo w świat i dostanę takiego boosta że ho ho!
odpowiedz

fortunek : 23 marca 2011, 16:15

Taka mała uwaga: jeżeli skany krążące po internecie są mniejsze, niż oryginał, to znaczy, że oryginał ma rozmiar A3 a nie A5 :)
odpowiedz

NintendoPassion : 23 marca 2011, 18:55

Bardzo dziękuję za wytknięcie błędu. Już poprawiłem.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl