avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Środki Masowego Wrażenia

Icewind Dale II, kinect, poradnik gta IV, loki, play_extra

Info dla zwycięzców konkursu layoutu.

Wszystkie nagrody rozesłane i mam nadzieję, że już do Was dotarły. Princess Peach już zainstalowała szatę graficzną i rozpoczęła swoje pisanko. Serdecznie dziękujemy za udział :)

 

1. Kinect. Za drogi.

$149.99. Wspaniale dla Microsoftu, nie tak bardzo dla nas. Cena zbyt wygórowana za urządzenie dodatkowe, które cierpi na kryzys tożsamości. Nie jest konsolą, jest kontrolerem dla którego twórcy chcą promować dedykowane gry. Czy podzieli losy popularności Xbox Live Vision? Wielu z Was zapewne stać na ten dodatek, ale ilu z Was kupi?

2. Grand Theft Auto IV Strategy Guide PL (Brady Games)

2

Uparcie kolekcjonuję poradniki do gier. Kilka dni temu na jednym ze stoisk zauważyłem czasopismo PLAY Extra #01/2009 z załączonym poradnikiem oraz czterema pełnymi wersjami gier za 19.99zł. Poradniki w języku polskim to raczej rzadkość. Z przyczyn czysto finansowych jest to mało popularne w kraju i zapewne niewielu z Was inwestuje w takie dodatki. Dla mnie to część kolekcjonowania i zawsze szukam sposobnych okazji.

Bogato ilustrowany poradnik w pełnej wersji polskiej rozszedł się jak świeże bułeczki, rozreklamowany na własnej stronie http://www.gta4poradnik.pl/ w cenie 29.99zł. Wg mnie, to bardzo dobry ruch w kierunku polskich graczy, którzy po raz pierwszy mieli styczność z profesjonalnym przewodnikiem. Nie chcę tutaj poruszać tematu konieczności takiej publikacji. Wszystkie porady na temat gier są dostępne w sieci, a tego rodzaju oferta jest przeznaczona dla osób kochających stary, dobry druk.

Tutaj pragnę zwrócić uwagę na drobny fakt. Publikacja jest chroniona krajowym Kodeksem wydawców, który zabrania sprzedaży detalicznej poniżej ceny wyznaczonej przez wydawcę, a sam poradnik kosztuje 29.99zł. Jedynym wytłumaczeniem takiego posunięcia jest to, że PLAY Extreme i wspomniany przewodnik należą do tego samego wydawnictwa axel springer.

3. Cztery pełne wersje gier

  • Icewind Dale II
  • Loki
  • Port Royale 2
  • Twierdza: Krzyżowiec

Same gry mają wartość około 60-80zł co sprawia, że wydatek 19.99zł jest w zupełności korzystny i usprawiedliwiony.

4. Loki

Nie miałem nigdy wcześniej styczności z tą grą i nie specjalnie byłem nią zainteresowany. Icewind Dale II nie potrzebuje reklamy, a że już kiedyś w nią grałem postanowiłem zainstalować Loki. I tutaj zostałem miło zaskoczony. Przyjemna gra w stylu Diablo. Nie będę się tutaj zbytnio rozwodził. Gram na razie kilka godzin, zdobyłem poziom 11, w kiesie nagromadziło się troszkę złota, którego nie mam na co wydać. Gram w trybie śmiertelnika. Gra ma trochę mankamentów natury technicznej. Drobne bugi, bohater i wrogowie czasami potrafią utknąć w nieprzewidzianych miejscach. Powoduje to utratę życia gdy nie można uciec z pola walki w skutek poniesionych uderzeń. Lub odwrotnie, wykorzystując taki bug wrogowie mogą być rażeni z odległości np. łukiem. Muzyczka przyjemna i nie nudzi się zbytnio. Nie jest to oczywiście Diablo, ale gra jest darmowa no i mój lapek sobie z nią radzi całkiem nieźle. Na razie nie mam zdjęć z gry, ale postaram się dorzucić przy następnej sposobności.

5. Warszawa

Coś się szykuję, nie mówię dokładnie co ale w następnym tygodniu jadę do stolicy na spotkanie. Jestem pozytywnie nastawiony. I to najważniejsze. Pozytywne myślenie przyciąga pozytywne rezultaty. I tego się trzymać.

komentarzy: 4721 lipca 2010, 07:00

21 komentarzy do tego wpisu:

początek poprzednie 1 - 45 z 48 następne koniec

bardek : 22 lipca 2010, 12:07

Ja poradników nie kupuję, zawsze można przecież przeczytać w internecie. Chociaż, mam jeden, dostałem gratis do Xboxa 360 i bardzo często po niego sięgałem grając chociażby w Fallout 3. Ale jakoś nie czuje potrzeby kupowania większej ilości poradników. Co innego jak ktoś kolekcjonuje.
Z tych gier zainstalowałbym Twierdzę i Icewind Dale II. Loki to straszne gówno, jak dla mnie. Wolał bym pograć jednak w Diablo po raz setny lub ew. w Titan Quest. Nic mnie nie ciągnie by zagrać w Loki.
Eee, tam Warszawa. A w Poznaniu byłeś? To jest piękne miasto.
odpowiedz

NintendoPassion : 22 lipca 2010, 12:10

Byłem w poznaniu :) Wielokrotnie. A co do Loki, to gram bo z braku laku, dobry kit.
odpowiedz

MSPRISON : 22 lipca 2010, 12:12

1. Wszelkiego rodzaju bajery póki co mnie nie interesują, zostaje przy PC.
2. Świetny zestaw w niskiej cenie - dobry interes, tym bardziej dla Ciebie, jako kolekcjonera prawdopodobnie wszystkiego, co związane z branżą gier.
3. Dwa pierwsze tytuły sam posiadam, ale przyznam, że jeszcze nie grałem - chyba nie przemawiają do mnie tego typu produkcje.
4. Jak wyżej.
5.Wiary w siebie na pewno Ci nie zabraknie, powodzenia.
odpowiedz

NintendoPassion : 22 lipca 2010, 12:28

Dziękuje za miłe słowa i rzeczowy komentarz :)
odpowiedz

trenth : 22 lipca 2010, 12:51

Odnośnie gier w czasopismach to od jakiegoś czasu z roku na rok jest coraz lepiej. Nie tak dawno temu można było dorwać w jakiejś gazecie Baldur's Gate i Arcanum. Dla mnie osobiście największym hitem dołączonym do gazetki był Fallout II lata lateczne temu w CDA a ostatnio DMC4. Co do Icewind Dale II polecam grę jedną postacią a nie 4 jak sugeruje gra :) kiedyś jak miałem dużo czasu i zapału udało mi się ją przejść Zaklinaczem a potem drugi raz Tropicielem.
Pozdrawiam :)
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:13

I ja najczęściej gram tylko jedną postacią. Gry w gazetach to w USA rzadkość. Zapewne mają to do czynienia prawa autorskie. To mi się w Polsce podoba.
odpowiedz

Kradziej : 22 lipca 2010, 16:17

Sprostowanko: to nie pierwsza dla Polaków okazja do zetknięcia się z profesjonalnym poradnikiem - dawno temu mieliśmy oryginalny poradnik do Pokemonów Red/Blue/Yellow w naszym pięknym języku ;)
odpowiedz

NintendoPassion : 22 lipca 2010, 16:31

O! Nie wiedziałem o tym! Bardzo dziękuję za sprostowanie :)
odpowiedz

Baluk25 : 23 lipca 2010, 11:28

I w kolekcjonerce ,,World of Hitman" był wielki obszerny poradnik do wszystkich 4 Hitmanów ;).
odpowiedz

krak2610 : 23 lipca 2010, 21:04

Toż to pewnie w nie jednej grze był poradnik. Chłopaki z tego co wniosokuję mówili o osobno wydawanych poradnikach.
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:04

Dzięki za sprostowanie. O tym również nie wiedziałem, chociaż to nadal tylko margines rynkowy.
odpowiedz

Baluk25 : 24 lipca 2010, 09:43

Krak: Tego poradnika z Hitmana było można dostać tylko w kolekcjonerce :P.
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 22 lipca 2010, 17:27

Pograj w Port Royale. Niestety nie miałem przyjemności graćw 2. część ale grałem w pierwszą laaata temu i pokochałem ten tytuł. walki galeonów wyglądały wspaniale, przez mgłę pamięci kojarze coś super czadwoego, ale obawiam się, że 1. PR to mizeria pod tym względem ;D ale gra dawała sporo radości.
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 22 lipca 2010, 17:30

@Up
Pamiętam ten poradnik! W czasach jak wyszedł to była poważna sprawa. Jednak teraz... Pierwsze poki to pikuś, teraz to już trzeba mieć wiedzę jeśli chce się coś zdziałać w rozgrywkach PvP ;)
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:05

Dzięki, ale szczerze, nie przymierzam się do tej gry jak na razie. Najpierw Loki a potem ID2.
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:06

Poki PvP! To brzmi jakoś tak majestatycznie.
odpowiedz

Tom_pl : 22 lipca 2010, 21:49

O tak też lubię kolekcjonować ale już tylko cyfrowo ;) ot takie skrzywienie.
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:07

Są różne rodzaje kolekcjonowania. Nie zaśmiecam sobie zbytnio dysku, za to mieszkanie jak najbardziej :)
odpowiedz

Sandro : 22 lipca 2010, 21:52

Ja do dzisiaj mam swój pierwszy i jedyny profesjonalny poradnik w języku polskim - Heroes of Might and Magic IV. Była to jakaś seria poradników, która ukazywała się regularnie, bodajże co miesiąc, ale z braku zainteresowania pomysł ten został pogrzebany już po trzecim wydanym poradniku. Pierwszy dotyczył Icewind Dale II albo Baldur's Gate 2, drugi właśnie Heroesów, a trzeciego niestety nie pamiętam. Były to oczywiście prawdziwe grube poradniki do gier, nie jakieś rozszerzone wersje branżowych magazynów. Taka tam ciekawostka :)
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:51

Dobrze wiedzieć. Nie znam się na rynku gier w Polsce, więc każda taka ciekawostka jest dla mnie cenna.
odpowiedz

I_dont_know : 22 lipca 2010, 23:01

Rzeczywiście Kinect jest trochę za drogi ;-(, dla tych którzy są nadal chętni na zakup, mogą mieć za argument to, że nie jest on zabawką na jeden raz tylko na długi okres.
I, że w przyszłości powinno pojawić się więcej gier. Także można się pocieszyć tym, że w zestawie jest gra o wartości 50dolarów/euro, więc cena po odjęciu wynosi 100dol/eur a to jest 400zł(przy przeliczeniu z euro na pln). Być może będzie właśnie taki zestawik z samym Kinectem :).
Natomiast jeśli chodzi o poradniki to w tej kwestii nie jestem kolekcjonerem, prędzej jakieś figurki, naklejki, przywieszki etc...
Z tym kolekcjonowaniem bajerów jest tak, że nie mam za bardzo gdzie tego kupować, może będzie lepiej kiedy wreszcie wyjadę za granicę i tam będzie większa ilość sklepów z akcesoriami.
odpowiedz

trenth : 23 lipca 2010, 12:06

Ty marzysz o wyjeździe a Mario dopiero co wrócił :P
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:56

Inny rynek niestety i wszystko trudniejsze do zdobycia. Prawda, prawda.
odpowiedz

I_dont_know : 22 lipca 2010, 23:03

Właśnie wpadłem na pomysł, że można popatrzeć nawet na "głupim" allegro xD.
ps.kiedyś wchodziłem na amazona i widziałem tam pełno akcesoriów.
odpowiedz

Net_com : 23 lipca 2010, 13:43

I nad tym ubolewam , wszędzie w Europie jest od groma takich poradników itd ... (choćby w Niemczech) , a u nas jak się jakiś zdarzy to święto ...
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:10

Taką jeszcze mamy ekonomię w kraju. Polakom nie da się wcisnąć wielu rzeczy, a wiele z nich jest dobrych.
odpowiedz

Danio237 : 23 lipca 2010, 17:57

Ja nie cierpię używać poradników, czuję się wtedy tak jakbym grał na cheatach, więc to że w Polsce ich nie ma wcale mi nie przeszkadza. A co do Playa to dzisiaj kupiłem nowego, dla Tormenta, zobaczę czy faktycznie jest taki wspaniały. Miłego wyjazdu! :)
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:09

Nie trzeba z nich korzystać. Rozumiem, Twoje podejście powiela chyba większość graczy. Dla mnie poradnik to coś więcej niż ściąga. To dodatek, który jest mało doceniany. Tutaj, zakupując poradnik płacisz tym, którzy namęczyli się w grze zęby wszystko opisać, w przeciwieństwie do w większości darmowych informacji w necie.
odpowiedz

Frytkasis : 23 lipca 2010, 18:58

Muszę poszukać i upolować ten poradnik, jest bardzo fajnie wydany, a ja nigdy nie miałem pieniędzy jak był w zasięgu ręki ;P
odpowiedz

NintendoPassion : 24 lipca 2010, 09:03

Nie namawiam, ale jest wydany przepięknie. To dobra okazja zobaczyć czym karmią innych graczy od lat.
odpowiedz

DonSzabla : 24 lipca 2010, 09:58

Jak dla kogoś kto lubi GTA to dobry pakiet. Poradnik obszerny trzeba przyznać.
A sam Play? Dał dobre pełne wersje ale bez szału. LOKI są strasznie słabe moim zdaniem. Lepiej kupić Titan Questa z dodatkiem.
odpowiedz

NintendoPassion : 28 lipca 2010, 11:48

Miałem kiedyś TQ. Sprzedałem :(
Loki jest mozolne, ale uparłem się na ukończeniu tej gry.
odpowiedz

kaczek93 : 24 lipca 2010, 13:06

1. Jak dla mnie tan Kinect to totalny niewypał nasuwa się pytanie po co to komu?. Już chyba lepiej prezentuje się Play Station Move, ale Kinect ma chyba tylko tą przewagę że jest to bardziej zaawansowana technologia. A cena tego drugiego jak na razie bardzo wysoka.
2. Widziałem kiedyś na wycieczce do Wawy ten poradnik, ale tylko przez szybę.
4. Loki, mam dosyć tej gry, nienawidzę jej. Grałem jak dali w CDA i nawet przeszedłem. Ale ludzie, co za debil nawalił tam tyle mobów, których zabijanie wszystkich nuży okropnie! Czasami wręcz przebiegrałem przez nich bo nie chciało mi się już walczyć a czasami stali w miejscu i się nie ruszali. Do tego na maxa spieprzeony interfejs ekwipunku i mapy o płaszczyźnie kwadratu z małymi lokacjami z wieloma przejściami jakby nie można było zorbić dużych map jak w diablo.
odpowiedz

kaczek93 : 24 lipca 2010, 13:07

Już lepiej pograć w Torchlight.
odpowiedz

NintendoPassion : 28 lipca 2010, 11:49

Kto wie, może kiedyś zagram w tą grę. Obecnie jednak muszę ukończyć w to co gram, chyba że gra okaże się poważnie kiepska.
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 24 lipca 2010, 13:07

(Nie wiem czemu, ale nie mogę odpowiedzieć Ci w zaczętym dialogu)
Poki PvP to już wyższa szkoła, a zwłaszcza jeśli mówimy o grze 2 vs 2, trzeba pamiętać o wszelkim dopełnianiu się poków, o wykorzystywaniu takich ataków, które dopompują partnera. Np Abomasnow + Glaceon, Abomasnow jak wchodzi do gry wywoluje zamiec, a Glaceon dostaje bonusy za to, że jest zamieć i takie tam :D
Poki w PvP to już co innego ;)
odpowiedz

deusER4 : 24 lipca 2010, 18:10

Loki mnie rozczarował, odpychająca, nurząca z beznadziejną pracą kamery gra.. Dungeon Siege co innego :) ..a jak interesujesz się mitologią grecką to koniecznie w Titan Quest: IT zagraj, ale pod warunkiem wcześniej wymienionym, to solidny H'n'S, nic poza ;] ..narazie "odpoczywam" od tego rodzaju gier, nabierając coraz większej ochoty na trzecie Diabełko.. tak wiem, poczekam :D
odpowiedz

Dark_ziom : 25 lipca 2010, 16:59

Widziałem ten poradnik w Empiku - robi wrażenie, profesjonalna robota. A z gier grałem w Lokiego, który mnie zanudził i wolę już do niego nie wracać ;).
odpowiedz

NintendoPassion : 28 lipca 2010, 11:49

Kolejne negatywne wrażenie? Ale ktoś musi grać w słabe gry, żeby je ocenić.
odpowiedz

Spolskee : 29 lipca 2010, 09:37

Zasadniczo hack'n'slash to nie moja działka. Klik, klik, klik, klik....zieeeeeew...... Nudne to Panie. Zobaczymy, czy moje podejście do tematu zmieni Diablo III.
odpowiedz

NintendoPassion : 29 lipca 2010, 09:47

Diablo 3 raczej jest bezkonkurencyjne.
odpowiedz

Kaleka_Mentalny : 26 lipca 2010, 15:38

A ja z poradników prawie nie korzystam, więc są mi zbędne. Jak gdzieś się zatnę to zawsze przyłażą internety z pomocą.
odpowiedz

NintendoPassion : 28 lipca 2010, 11:50

Zgodzę się, że poradniki są przeznaczone dla węższego grona graczy. Ja lubię takie dodatki.
odpowiedz

Perry_Cox : 26 lipca 2010, 23:48

Miałem sobie kiedyś sprawić ten poradnik...
odpowiedz

NintendoPassion : 28 lipca 2010, 11:50

Przy obecnej cenie 20zł to nie majątek.
odpowiedz

początek poprzednie 1 - 45 z 48 następne koniec

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl