avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Game Stop. Od wewnątrz.

IMG_3758

Sobotni dzień zaczął się rzeczywiście miło i nastrojowo. Ciepło.

Dzięki Waszemu zainteresowaniu i uprzejmości firmy GameStop powstał dzisiejszy wpis. Jak pisałem we wcześniejszych notkach, GameStop nie zezwala na fotografowanie sklepów od wewnątrz. Wiąże się to ściśle z ochroną interesów. Jednakże po skontaktowaniu się z Jennifer z działu PR dostałem pozwolenie. Poproszony zostałem o podanie kilku informacji, powodu wizyty i kilku innych danych.

Wybór padł na sklep w miejscowości Mt. Prospect, IL. Dlaczego? Jest to powierzchniowo największy sklep w okolicy. Jennifer zapewniła mnie że pracownicy zostali już poinformowani o mojej wizycie.

IMG_3760Wyjechałem przed południem. Sklep położony jest około 17km od Chicago. Sama podróż była spokojna. Towarzyszył mi dobry nastój i wiadomości radiowe. Tak, tak. Śmierć Michael'a Jacksona. praktycznie na wszystkich kanałach. Jak to Graszcz skomentował: Chillout. Prawdą jest, że cenie sobie. Nie trzeba być Bóg wie kim, i Bóg wie co mieć. Najważniejsza jest organizacja i możliwość cieszenia się w życiu najprostszymi rzeczami. 

Wchodzimy.

W oknach wita nas neon OPEN. Kilka plakatów informuje o nadchodzących nowościach i obecnych ofertach. Otwierając drzwi, dzwonek informuje sprzedawcę o kolejnym gościu. Coraz częstszym zjawiskiem jest nazywanie klientów gośćmi. Bo to my, pod wpływem tylko nam znanym postanawiamy zagościć w ich progach. Stąd jesteśmy ich Gośćmi. Zatem również i Wy.

Interactive units.

Zaraz przy wejściu umieszczone są w pełni działające kioski z obecnymi konsolami. Na tyle przyciszone, aby zwrócić naszą uwagę a nie zakłócać spokoju innym klientom. Po lewej stronie pięknie się prezentuje PS3.

IMG_3665

Można spokojnie podejść i grać w cokolwiek sprzęt został wyposażony. Po przeciwnej stronie Wii i Xbox 360. Jak można zauważyć, sprzęt jest w miarę zabezpieczony przed wandalizmem, a same kontrolery są mocowane na stałe. A jakie gry są? Wszystko zależy od promocji. Z reguły nie można wkładać w konsole co się żywnie podoba sprzedawcom. GameStop posiada umowy finansowe z firmami na pewne okresy czasu. W zależności od premiery gry, czy też jakiejś innej promocji, konsole są zaopatrywane w to, co sponsor zażyczy. 

Czy są ograniczenia czasowe? Raczej nie. Możesz przyjść i grać cały dzień. Sprzedawca nie ma prawa zwrócić ci uwagi że grasz zbyt długo. Niektóre jednak kioski z konsolami mają wbudowane urządzenia resetujące konsole co jakiś czas. Osobiście nie spotkałem się tutaj z takimi. Jako ciekawostkę dodam, że przy kiosku PS3,konsola to atrapa. Pusta obudowa. Rzeczywista konsola znajduję się niżej, w dolnej połowie całej wystawy.

IMG_3710

Ścinany pomieszczenia są wyłożone pustymi opakowaniami od gier. Sklep ciągle ulega zmianom i jest dostosowywany do obecnie panującego rynku. Nie znajdziesz już tutaj konsol i gier retro z czystego braku miejsca.

Sekcje konsol podzielone są na dwie części. Nowe i używane, tzw. pre-owned. Firma GameStopstara się nie używać wyrazu used. Gry pre-owned brzmi bardziej profesjonalnie.Wszystkie gry są oczywiście puste. Guts, bo tak potocznie się mówi, czyli wnętrzności gier, są trzymane osobno, za ladą w szufladach.

IMG_3702

Dlaczego stosowane są takie praktyki? To proste. Sklepy ogólnie są bardzo małe powierzchniowo i nie mają zaplecza.  Nowe od używanych można łatwo rozróżnić po żółtych etykietach cen.

IMG_3738

Co zrobić gdy klient upiera się na nowej grze w folii? W idealnym przypadku, sprzedawca podaję jedną z kilku jeszcze nowych gier dostępnych za ladą. A gdy i takowej brakuje. Zależy od klienta. GameStop oczywiście gwarantuję każdą grę, nową czy też używaną na okres trzydziestu dni po dacie zakupu. Zdarza się jednak że klient po prostu wychodzi ze sklepu, ponieważ chce zakupić TYLKO grę w folii. Jest to spotykane i jak do dzisiaj nie ma na to zbytnio lekarstwa. Niestety. Trzeba pamiętać, że GameStop jest sklepem specjalistycznym. Przy tak ogromnej liczbie gier, nie są w stanie zaspokoić każdego z graczy. Nie zapominajmy także o samej obsłudze. 95% przyjemności i satysfakcji z zakupów zależy od samej osoby po drugiej stronie lady. Ton On/Ona jest odpowiedzialny/a za naszą obsługę. Z przyjemnością mogę Wam potwierdzić, że obsługa w tym danym sklepie była bardzo przyjemna. Podczas mojej wizyty był chłopak i dziewczyna. Oboje bardzo mili i służyli poradą. Zapewne to nie pierwsza i nie ostatnia moja wizyta w tym sklepie. No ale wracajmy do opisu.

Gry PC

Tutaj niestety widoczne są braki. Większość dochodu sprzedaży to gry konsolowe. Mniejsze sklepy czasami nawet nie posiadają sekcji z grami PC, co na pewno w Polsce byłoby nie do przyjęcia.

IMG_3696 IMG_3752

Tutaj sekcja ograniczyła się do małej, dwustronnej wystawy szerokości około metra. Selekcja ogranicza się do najbardziej sprzedających się tytułów. Ciężko klasyki. Przypominam Wam, że wszystko zależy od lokalnego rynku. Są sklepy GameStop gdzie ilość graczy PC jest większa. Tam można spotkać większą selekcję. W okolicach Chicago dominują konsole. Po większą selekcję PC trzeba skierować się do strony internetowej http://www.gamestop.com/pcgames. Warto wspomnieć że sieć połączyła siły z producentem komputerów Alienware.

IMG_3683

Zaraz przy tej wystawie napotykamy się na malutką sekcję audiofilów. Słuchawki Steel Series przeznaczone dla graczy, a także kilka myszek i klawiatur Z-Board o tematyce World of Warcraft.

Przy każdej z sekcji, jest także mała część przeznaczona na akcesoria. Te tańsze i te droższe. Oficjalne i tzw. third party. Third party to ogólne określenie w języku angielskim za wszelkie produkty nie produkowane przez oryginalnego producenta. Często są one tańsze. Mogą jednak być produkowane na licencji. Częstym przykładem się np. panele frontowe do konsoli Xbox 360,

Akcesoria Xbox 360

IMG_3703

PlayStation 3

IMG_3681

Nintendo Wii

IMG_3730

IMG_3731

W Polsce rynek używanych gier, konsol i akcesoria w sklepach z krwi i kości na pewno nie jest jeszcze rozwinięty do tego stopnia co w USA, ale myślę że to tylko kwestia czasu. Pamiętajmy, ten rynek zaistniał już za czasów gier Atari, Commodore i Nintendo NES. Dla rodaków z za oceanu jest to całkiem normalne i ogólnie przyjęte. GameStop również wspiera używane gry, akcesoria i systemy gwarancją, którą za opłatą można przedłużyć.

Osobiście posiadam np. konsolę PlayStation 3 Metal Gear Solid 4 Edition.

mgs480gbps3-002

Nie tylko jest to konsola z twardym dyskiem 80GB, ale posiada wtórną kompatybilność. Przy dopłacie $40USD przedłużyłem sobie gwarancję producenta o następny rok. Jak dla mnie sensowna decyzja biorąc pod uwagę obecny koszt konsoli.

Nad ladą widnieje tablica informacyjna z nadchodzącymi premierami.

IMG_3717

Tutaj można dokonać wpłaty, popularnie zwanej pre-order. Aby zamówić jakikolwiek dostępny tytuł należy wpłacić tylko pięć dolarów. W przypadku konsol jest to suma dwudziestu dolarów. Suma oczywiście podlega pełnemu zwrotowi w razie zmiany zdania przez osobę. Wiele osób w ten sposób odkłada sobie na przyszłe gry. Jest to bardzo popularne w przypadku młodszych osób nie posiadających stałego zarobku. Dzieci, które często przychodzą do sklepu z rodzicami wpłacają w ten sposób swoje kieszonkowe. 

(Bosze! Kieszonkowe! Nigdy w życiu nie dane mi było zrozumieć co to znaczy)

IMG_3719

Dodatkowym przydatnym narzędziem każdego sklepu jest folder, w którym GameStop drukuje planowane daty premier gier. Dodam tylko, że podczas mojej wizyty nadal naliczyłem ponad 30 tytułów na PlayStation 2!

Obok lady również widać atrapy pudełek konsol, tzw. display boxes. Akurat jeżeli chodzi o systemy, to wszystkie firmy przeważnie zaopatrują GameStop w prawdziwe puste pudełka konsol. Często używane do dekoracji sklepu i wielu różnorakich promocji. Na niektórych (szczególnie Microsoft'u) można dostrzec się napisu DISPLAY BOX. Dla przeciętnego człowieka to tylko pudełko, dla kolekcjonera to materiał marketingowy ogólnie niedostępny dla publiki. Często promocyjne standy są rozdawane klientom. Inaczej, kończą normalnie w śmietniku.

IMG_3704

IMG_3705

Bargain Bin

To kosze z grami poniżej pewnej ceny. Kopalnia złota dla osób lubiących grzebać w starociach. Gry poniżej $9.99.

IMG_3686

IMG_3687

IMG_3753

A także gry poniżej 4.99. Tutaj raczej niczego ciekawego nie znajdziemy. Dominują stare gry sportowe.

IMG_3691

 Strategy Guides

IMG_3673

IMG_3684

Częścią premiery większości gier towarzyszą poradniki do gier wideo. Osobiście kolekcjonuję z czysto walorów drukowo-artystycznych. Korzystam z nich bardzo mało. Są dla mnie one częścią zestawu gry, szczególnie w przypadku gier RPG. Przy zakupie gry i poradnika razem, poradniki często są tańsze o 10-30% procent. Wiem że nie jest to opcja dla każdego, ale warto wiedzieć że ma się właśnie taką opcję.

Guitar Hero i RockBand

Gry które nie potrzebują specjalnego opisu. Cieszą się ogromną popularnością, co odbija się dosyć dużą obecnością w sklepie. Dużo akcesoriów nowych i używanych.

IMG_3735

IMG_3734

IMG_3736

Dla fanów gier muzycznych absolutny raj. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Gier multum. Nowych. Używanych. Akcesoriów. Dla każdego coś miłego.

IMG_3716

IMG_3700

IMG_3697

Gift Cards.

IMG_3697

Ameryka szaleje na punkcie Gift Cards. Kurcze brakuje mi słownictwa. Coś w rodzaju pieniężnego rezentu. Tyle że możesz wydać tylko w tej sieci. Nie wiem czy w Polsce jest to popularne, ale tutaj bardzo. W krytycznej sytuacji, gdy nie wiesz co kupić, zawsze możesz podarować Gift Card. A co sobie kupi osoba, to już nie twoja sprawa. Podobno liczy się intencja?

Filmy UMD

Tutaj krótko. Kompletny niewypał ze strony Sony. Wiele tytułów w cenie $4.99-9.99 USD.

IMG_3712

SWAG

Mówicie gadżety. Też poprawnie. Slangowo tutaj mówią SWAG. Pierdółki, dodatki i wszystko co nie potrzebne, a co możesz lubić. Dla mnie bajka. Bo szczerze, między prawdą a Bogiem, bardzo lubię. Czapki, naklejki, sprzączki, paski przypinki i inne tego typu rzeczy.

IMG_3667

IMG_3668

I tutaj bardzo dziwne zjawisko. Wy wychowaliście się na PS, a "my" na Atari 2600 i Nintendo NES. Wszytko co z tym związane bardzo dobrze się sprzedaje. Nintendo szczególnie. Może nie lubisz retro, ale takie rzeczy pośród graczy zawsze łamią bariery i bardzo szybko skłaniają do rozmów o grach.

IMG_3722

Pamiętajcie że GameStop różni się diametralnie od sklepów takich jak Best Buy, gdzie obecnie sprzedaje się tylko nowe gry, konsole i akcesoria tylko w oryginalnym opakowaniu. Ceny są te same, aczkolwiek przyjemność zakupu inna.

Choć wpis nie jest wyczerpujący, mam nadzieję że naświetli wam troszeczkę jak w rzeczywistości wyglądają owe sklepy. Pamiętajcie, połowa zadowolenia to okiełznana, uprzejma i miła obsługa. Wiadomo, ich zadaniem jest sprzedaż. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli mam wydać jakąś sumę, to dlaczego nie można zrobić tego z przyjemnością. Koncept dla wielu nie do ogarnięcia.

 

Dziękuje za wizyty wszystkim odwiedzającym! Miłej Niedzieli!

 

Pełny zestaw zdjęć z GameStop pod tym adresem:

http://www.flickr.com/photos/nintendopassion/sets/72157620643628388/

Pozdor!

 

* * *

Special thanks to: GameStop Co., Jennifer W. from PR and team at store #403 for allowing me legally to photograph the store.

All images are property of NintendoPassion.pl. Taken with permission.

komentarzy: 6427 czerwca 2009, 17:13

64 komentarze do tego wpisu:

początek poprzednie 1 - 20 z 65 następne koniec

kaczek93 : 28 czerwca 2009, 05:04

Jestem pełen podziwu. Spore poświęcenie aby zrobić te foty. Mozna wiedzieć jak sie wytłumaczyłeś jeśli chodzi o robienie zdjęć?
Bardzo fajny wpis, szkoda że w polsce nie am czegoś takiego. Podobają mi się te poradniki do gier.
Pozdro
odpowiedz

Caymanpl : 28 czerwca 2009, 09:47

Szkoda że w Polsce nie ma takiego "tematycznego" sklepu gdzie znajdziemy tylko gry, a nie tak jak w Empiku książki, muzykę itp. Tak jak kaczek jestem pełen podziwu, że w ogóle masz chęć coś takiego zrobić i przedstawić gramowiczom GameStop.
Pozdrawiam:)
odpowiedz

k0nrad : 28 czerwca 2009, 10:02

Wyglądem nie różni się bardzo od działów komputerowych w Empikach czy innych MM, ale tutaj jest WIĘCEJ stuffu. Na szczęście w Empikach Megastore'ach zaczynają pojawiać się osobne piętra na gry i konsole, które wyglądają podobnie ;)
odpowiedz

k0nrad : 28 czerwca 2009, 10:03

uh, trochę się zagmatwałem w tej wypowiedzi, na obóz zaraz jadę (do Zakopanego , polecam ;)), upraszczając: wygląda świetnie, na szczęście w Polsce pojawiają się podobne rzeczy :D
odpowiedz

Carnage13 : 28 czerwca 2009, 10:28

No i to jest prawdziwy sklep dla graczy. Czegoś takiego właśnie brakuje w Polsce.
odpowiedz

Graszcz : 28 czerwca 2009, 11:25

O proszę, jestem Chosen One :D
Obejrzyj Fight Club, to zmienisz zdanie co do piosenki :)
Wybacz, że nie podniecam się GameStopem tak jak cała reszta gramowej społeczności, ale od kiedy w grudniu zrypał mi się komp w sposób uniemożliwiający granie (i umożliwiający korzystanie z internetu zarazem :D), przestałem być graczem. Zresztą gry w zasadzie nigdy nie stanowiły dla mnie czegoś więcej niż rozrywki odrywającej mnie od codziennej rutyny
odpowiedz

Jackaloppe : 28 czerwca 2009, 11:38

Ciężko mi cokolwiek napisać. Zbyt szczegółowo wszystko opisałeś.
Lecz zbiorę się i napiszę to co chcę ;)
Po pierwsze - GameStop to sieć wspaniałych sklepów. Podoba mi się to, że przystosowują ilość gier w sklepie na daną platformę w stosunku do tego ile ludzi w danej okolicy z niej korzysta. Wielki plus! Muszą być obeznani w okolicznym rynku ;p
Po drugie - Świetne zdjęcia! Ale wiadomo, dostałeś wielką szansę, więc nie żałowałeś sobie. Mam wrażenie, że z okazji Twojego przyjazdu wysprzątali sklep ;D
Po trzecie - W Polsce nie znajdziesz takiego miejsca. Niestety ;/ Na pewno nie będziesz miał takiego wyboru. Od gier na wszystkie platformy, po growe akcesoria.
Po czwarte - Jak argumentowałeś to, że chcesz zrobić zdjęcia w ich sklepie ? ;D
***
Mógłbym tak pisać i pisać, ale nie chcę Ci spamu tu robić.
Może jeszcze coś w mail'u dopiszę :P
***
Trzymaj się i czekam na dalsze wpisy!
odpowiedz

ppoz93 : 28 czerwca 2009, 12:28

Bardzo interesujący wpis. Szkoda, że w Polsce takich sklepów nie ma, no ale może kiedyś(Nadzieja matką głupich?). Ja pewnie znając życie przesiedziałbym najdłużej w sekcji z akcesoriami do PC albo przy gadżetach, gry na razie są na drugim planie, może się to kiedyś zmieni, jak kupie konsole(w co wątpię).
Trzeba podziękować za taki wpis, świetne zdjęcia i treść:)
odpowiedz

LordTyrranoos : 28 czerwca 2009, 12:41

Dżizas Krajst... Czemu takich "centrów" nie ma u nas? Mamusia i siostra do odzieżowych/obuwniczych/jublierskich, ja ze starszym do tego sklepu. Ehhh, tylko marzenia... :/
odpowiedz

trenth : 28 czerwca 2009, 13:20

Fantastyczny artykuł :) wielka szkoda że w Polsce czegoś takiego nie mamy. Kiedyś w mojej rodzinnej miejscowości otworzyli coś podobnego, nazywało się Świat Gier o ile mnie pamięć nie myli. Oprócz elektronicznej rozrywki sprzedawali tam też planszówki i papierowe rpg, jednakże szybko splajtowali. Szkoda.
Co do gift card's to w Polse ta praktyka też jest znana. Sprawdza się w salonach typu empik i sam kiedyś nawet taką kartę dostałem :)
Pozdrawiam :)
odpowiedz

radosiewka : 28 czerwca 2009, 13:38

Świetnie się czytało i oglądało zdjęcia:D Ja chcę taki sklep u nas;( TE drobiażdżki, poradniki, pełen wybó gier nowych i używanych...
Gift Cardy też są w Polsce - chociażby w salonach prasowych Empik albo dużych sklepach z odzieżą.

odpowiedz

Fenrir_CFX : 28 czerwca 2009, 13:57

Jakbym widział brytyjskie GAME, w którym miałem okazję gościć podczas wakacji w Londynie... Pamiętam jakie wrażenie wywarła na mnie naturalnej wielkości figurka Big Daddy'ego z BioShocka... U nas były (i nadal są) jedynie kartonowe displaye 2d, i to nieraz koszmarnie małe. Raj panie kolego, raj tam masz. Z resztą, wiadomo nie od dzisiaj że Polska jest 120 lat za murzynami w kwestiach gier. Ja ubóstwiam Media Markt w moim mieście, bo są tam standy z PS3 i X360. Tylko że jak się hołota dorwie, to próbują pady kraść. Wieś. Dlatego Xbox nie działa, PS3 jest w Demonstration mode. Daleko nam jeszcze do zachodniej kultury grania, oj daleko.
Gratuluję materiału, świetnie opisane, zdjęcia I klasa ^^ Jak będę w okolicy (kiedyś może...) to wpadnę :P
Pozdro ^^
odpowiedz

master_matrox : 28 czerwca 2009, 14:00

Przede wszystkim należą się podziękowania dla Ciebie za taki wpis - w końcu musiałeś raz - załatwić pozwolenie na robienie zdjęć, dwa - wybrać się osobiście i zrobić fotki. Miło z Twojej strony!
.
Chyba nie będę powtarzał za innymi, że chciałbym taki sklep w Polsce. To logiczne - tam, gdzie jest spora grupka Graczy, potrzebne są tego typu miejsca, dedykowane wyłącznie dla nich.
.
Gamestop po prostu oszałamia swoją ofertą. Potężna ilość gier, a do tego masa gadżetów, atrakcyjne oferty dla stałych klientów (chociażby Edge Card) i podejście do klienta. Co tu się dziwić - chyba największa sieć sklepów z Grami w USA.
.
Niestety, co mnie boli, to poobklejane gry. Wiesz, kupując grę - hipotetycznie idę do Gamestopu z zamiarem pozyskania jakiegoś nowego tytułu, przykładowo Ghostbusters - płacę te 59USD i grę w folii otrzymuje tylko, jeżeli poproszę i jeśli takowa znajduje się "za ladą". Bardzo nie podoba mi się to podejście - skoro wybulam sporą kwotę, to chcę otrzymać towar faktycznie nowy. Dodatkowo te naklejki na pewno zostawiają ślad - chyba, że stosują jakiś naprawdę łatwo "odlepialny" klej. A może zdejmują je przy kasie?
.
Gry używane. W ich przypadku dobre jest to, że sami możemy przebuszować wszystkie egzemplarze i wybrać sobie taki, który - naszym zdaniem - jest w najlepszym stanie. Kupując w sieci nigdy nic nie wiadomo. Zdjęcie wykonane pod kątem eliminuje odbicia światła z pudełka i wygląda jak nowe. Ba, niektórzy nawet dają rzekome *real photo*, znajdując je w sieci. Sam ostatnio trafiłem na aukcję, gdzie było wykorzystane >moje< zdjęcie. Niestety, nie byłem w stanie wygrać sprawy, bo nie było na nim żadnego znaku wodnego, co udowodniłoby, że ja je zrobiłem.
.
Liczę, że w Polsce coś drgnie i jakaś osoba zdecyduje się na otworzenie ogólnokrajowej sieci sklepów z grami. Jeżeli ktoś dobrze by to przemyślał, nawiązał korzystne dla klientów umowy z dystrybutorami, zajął się także sprzedażą gadżetów, wdrożył atrakcyjny system sprzedaży / kupna "używek", robiłby turnieje - mogłoby to odnieść sukces, a wręcz musiało!
odpowiedz

CzarnyPan : 28 czerwca 2009, 14:56

Świetny wpis - szczególnie dziękuję Ci za zdjęcia 'kącika' z grami muzycznymi - to wygląda przecudnie ^^ W nadchodzący czwartek odbędzie się otwarcie GameStop'u w mojej okolicy (aha, jak co to mieszkam w Niemczech)- zajrzę po szkolę i zobaczę co ciekawego będę mieli ;] Jeszcze raz dzięki za wpis i pozdrawiam :)
odpowiedz

kitek0101 : 28 czerwca 2009, 15:36

Przyznaję, że dobra obsługa jest bardzo ważna. Sam odwiedziłem w zeszłym roku sklep Bard (sklep głównie z grami planszowymi i RPG) w Krakowie. Pracowało tam dwóch strasznie zabawnych gości, którzy świetnie znali się na swojej pracy i widać było, że to też ich pasja. Miałem ochotę wrócić, serio!
Chętnie zobaczyłbym Game Stop, wygląda rzeczywiście ciekawie.
odpowiedz

milusass : 28 czerwca 2009, 16:28

O Boże! Dajcie mi coś takiego w Warszawie! Jest niby Świat Gier który prowadzi sprzedaż, wymianę, gry w rozliczeniu, karty stałego klienta itp, ale jak mówisz Mario że GS ma mały metraż, to ŚG można nazwać jedynie klitą mniejszą od mojego pokoju ;P
To byłaby dla mnie naprawdę mekka! Ceny są bardzo dobre z tego co widzę (teraz, kurs niekorzystny 3.2 - chyba że są one dla mnie jak czasem dostanę od rodzinki parę zielonych Benjaminów ;D ), a w dodatku obsługa nie traktuje cię jak śmiecia i barana którego można zrobić 'vhoia'. Jeśli chodzi o Gift Card's. Są one obecne nawet w Pizzy Hut ;) Pozdrawiam ;]
odpowiedz

Lukiwwo94 : 28 czerwca 2009, 18:13

No to chyba najfajniejszy wpis jaki u ciebie czytałem w sklepie zdecydowanie moim zdaniem brakuje gier na PC, w Polsce na szczęście nie ma z tym problemów wystarczy pojechać do najbliższego empiku i tam na pewno się coś znajdzie jak już mowa o empikach to w nich również jest Gift Card o wartości 25, 50 i 100 zł. No ale sklepik ogółem bardzo fajnie się prezentuje
odpowiedz

ZO_S_O : 28 czerwca 2009, 20:04

Powiem, że jeżeli o elektroniczna rozrywkę chodzi to USA jest góra nad wszystkimi... Może oprócz kitajców. Anyway, spotkałem się z tym, że konsolki tak jak tutaj stoją i reklamują gry, ale... przeważnie są wyłączone a obsługa niezbyt chętnie uruchamia je na prośbę "gościa"
odpowiedz

Docent14 : 28 czerwca 2009, 20:33

Mario - no żal dupę ściska w porównaniu z takim Empikiem czy innym MediaMarktem. Ciężko nawet rozpocząć porównanie.
odpowiedz

twi : 28 czerwca 2009, 21:35

GameStop to chyba najlepszy sklep w USA z grami przynajmniej z wlasnych wrazen tak mi sie wydaje . Jak bylem w orlando wszedlem do podobnego gamestopu oniemialem tam nie wiadomo co wybrac , chyba ze ktos ma jakas gre upatrzona bierze i wychodzi ;) Czasami jak sie wchodzi do empiku i nie ma gry ktorej chcialo sie kupic to mozna oszalec ... ostatnio dostalem nawet porysowana ;o
Fajny wpis , ladne zdjecia az milo popatrzec i poczytac ;)

odpowiedz

początek poprzednie 1 - 20 z 65 następne koniec

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl