avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

Cóż porabia Mario?


Ciężko pracuje w pocie chleba na kawałek czoła.

Jak mylnie można podejść do stwierdzenia: Mieszkasz w Stanach Zjednoczonych. Na pewno ci lepiej. 

Lepiej? Od czego? Od kogo? Z punktu widzenia młodzieży, pewnie tak. Wszystko jest ogólnie dostępne na wyciągnięcie ręki. Mówiąc o świecie gier, konsol i komputerów to raj. Sklepy takie jak GameStop czy GameCrazy. Ponad 1700 placówek. Jest co odwiedzać.
Osobiście wolę odwiedzać sklepy, w których sprzedaje się gry retro, a tych coraz mniej. W Chicago bodajże jest jeden z krwi i kości.

* * *

Stolik pod konsole w połowie gotowy. Jestem dzięki Bogu manualnie uzdolniony. Wczoraj zakupiłem płytę MDF, coś jak płyta pilśniowa po polskiemu, tyle że jest wysokiej wytrzymałości. W sklepie dociąłem ją do odpowiednich rozmiarów. Za kilka dni złoże ją i pomaluję na błyszczący czarny kolor. Oto do czego mniej więcej zmierzam [stolik do tv]:

 

Lubię majsterkować. Stolik postanowiłem zrobić samemu z czystych przyczyn finansowych. Dzięki temu zaoszczędzę ponad $150. Posiadam także wszelkie potrzebne narzędzia elektryczne. Będzie to dla mnie w pewnym sensie zabawą. Nie hydraulik, ale stolarz.

Po ukończeniu całego projektu i podpięciu kilku konsol opiszę może kilka moich konsol, gier i kilku podobnych. Postaram się aby wszystko miało ręce i nogi.

* * *

Jednym z charakterystycznych znaków krajobrazu Ameryki są wieże ciśnieniowe. Gdzie się nie spojrzysz, to coś białego rujnuje błękitne niebo. W miejscowości Franklin Park, IL położonej zaraz na zachód od Chicago malują właśnie taką wieżę. Najpierw cała konstrukcja zostaje obleczona w kołnierz. Ma to zapobiec wydostaniu się jakichkolwiek odpadów, a także w pewien sposób służy to estetyce. Amerykanie bardzo lubią kablować na brudnych sąsiadów. Tyczy się to także i samych władz miast i wśi. Wszelkie prace są ogólnie nie widoczne dla oka. Jest czyszczona i malowana ponownie w segmentach.

 

Bardzo ciekawie to wygląda. Nigdy osobiście nie miałem okazji się temu przyjrzeć z bliska.

 

Domo arigato mister Roboto!

komentarzy: 3115 czerwca 2009, 03:18

31 komentarzy do tego wpisu:

początek poprzednie 1 - 20 z 32 następne koniec

krl_krl : 15 czerwca 2009, 12:58

O ile się nie mylę, to Mario był najpierw stolarzem. Potem stał się hydraulikiem.
odpowiedz

Jackaloppe : 15 czerwca 2009, 13:49

A poza tym ślusarz jest od zamków ;D Ale nie ma się czego czepiać, sam nie mogę tego ogarnąć. Jeżeli sam zrobisz taki stoliczek na konsole to wielkie gz. Powodzenia oczywiście życzę.
odpowiedz

Zimek1990 : 15 czerwca 2009, 14:07

To to jest wieża ciśnień? xD Ja zawsze myślałem że to są zbiorniki z wodą, nie wiem dlaczego, ale tak myślałem xD
odpowiedz

NintendoPassion : 15 czerwca 2009, 14:14

Widac jak brakuje mi polskiego. Poprawie na 'stolarz'.
W tych wiezach jest woda. Poprawcie mnie, ale czy to nie jest wlasnie wieza cisnien? Pewnie nie moja pierwsza i ostatnia pomylka.
odpowiedz

kitek0101 : 15 czerwca 2009, 14:35

Wiesz Mario, wydaje mi się, że za bardzo się przejmujesz tym gadaniem, że jest Ci lepiej. Przede wszystkim nie za często miałem okazję spotkać się z tego typu tekstami. No i, oprócz tego, jest w tym trochę racji, warunki ekonomiczne są lepsze w USA niż w Polsce.
Powodzenia przy majsterkowaniu, wrzuć jakieś zdjęcia, jak skończysz.
To coś na zdjęciu wygląda mi na wieżę ciśnień... :)
PS. Powiedziałem (odnośnie komentarza u mnie) :)
odpowiedz

agent00712 : 15 czerwca 2009, 15:23

Przyjechałbyś do Polski, to byśzobaczył, gdzie tak naprawdę jest źle :P Jeśli by cię nie okradli/pobili na dworcu (powiedzmy że jechałeśwłaśnie pociągiem), to "okradli" by Cię w sklepie (wszystkko drogie). W czasie trwania EURO 2008 do mojego kolegi przyjechała ciocia z niemiec. A jak wiadomo, Polska przegrała wtedy z niemcami. Tego samego dnia, którego odbył się mecz, samochód (Mercedes klasy.S) nie miał szyby...
Ech, ale w Ameryce, widać też nie jest tak różowo jak wszyscy mówią.
Pozdrawiam ;)
Agent00712

odpowiedz

NintendoPassion : 15 czerwca 2009, 15:36

We wrzesniu przekonam sie na wlasnej skorze o realiach w Polsce. Wiem jednak o czym mowisz.
odpowiedz

klimeq : 15 czerwca 2009, 17:46

A do jakiego miasta się wybierasz we wrześniu?
odpowiedz

Davw : 15 czerwca 2009, 17:51

Lepiej? Mi jest dobrze w Polsce, nie narzekam, ale tak jak mówisz, wszystko jest łatwiej dostępne. Dla mnie jest jeszcze jedna dobra strona USA, również związana z poziomem dostępności, chodzi mi mianowicie o ciuszki z DC. No cóż, taki styl mam i jest problem ;/.
***
Stoli super Ci się szykuje, a kto nie lubi sobie od czasu do czasu pomajsterkować ;).
***
Mam do Ciebie Mario prośbę. Powiedz mi jeśli możesz jak wygląda USA właśnie od strony czystości tj. czy na ulicach walają się śmieci etc. Imo jest tak jak w Polsce tj, im większe miasto tym większy syf, ale nie zawsze. Np. w Żywcu gdzie mieszkam jest dosłownie strasznie, jedno wielkie śmietnisko, ale znowu w Ogrodzieńcu (mieszkałem tam wcześniej a teraz odwiedzam sporadycznie, ponieważ dziewczyna moja tam mieszka) jest cud, miód i orzeszki. Zobaczyć jakiś papierek po za śmietnikiem to dosłownie graniczy z cudem.
odpowiedz

marcinpsx3 : 15 czerwca 2009, 17:52

Kiedy w Polsce chcę kupić stolik sony, czy na konsole ciekawy po prostu nie ma. W USA kiedy mają wszystko, robią sami żeby zaoszczędzić marne grosze. Nie ogarniam po prostu. Je****j Ikei u mnie nie ma! A 500zł za ten model bym nie dał jak za 1000zł jest SONY.
odpowiedz

marcinpsx3 : 15 czerwca 2009, 17:53

Davw: wpis! Cała Polska śmietnikiem stoi!!!!!! Pierwsza strona w grafice gogle :D
odpowiedz

NintendoPassion : 15 czerwca 2009, 18:02

@marcinpsx3:
Nie ogarniasz i nie ogarniesz. Sony nie robi stolików. Wszelkie tego typu meble są robione na zamówienie takich firm jak np. SAUDER. Później doklejają logo danej firmy. Więc nawet nie wspominaj o stoliku Sony.

http://www.sauder.com/

Nie doceniasz przyjemności majsterkowania. Jeżeli chcesz sprowadzić oryginalny stolik Sony, to napisz do mnie. Kiedyś pytałeś się o twardy dysk, czy coś w tym rodzaju. Zapytałeś się czy ci pomogę sprowadzić. Odpowiedziałem: TAK.
@Davw:
Zrobię ku temu może osobny wpis. Chicago ogólnie jest czystym miastem. W porównaniu z Nowym Yorkiem, to niebo a ziemia. Za zaśmiecanie są kary do $500 USD. Ostatnio jednak ze względów ekonomicznych miasto obcina wiele. Budżet miasta Chicago ma poważne deficyty sięgające dziesiątek milionów dolarów.

Nie zauważam pewnych rzeczy. Myślę że Ty, prędzej mógłbyś ocenić niż ja.
odpowiedz

queertin : 15 czerwca 2009, 18:13

Mi np. bardzo szkoda ,że tylko w Ameryce można zamówić prenumeratę Game Informer ,którego chętnie zamówiłbym prenumeratę :/
odpowiedz

Davw : 15 czerwca 2009, 18:17

Dzięki za szybką odpowiedź ;). Wpis to może sporo, ale na pewno nie pominę.
odpowiedz

Budo : 15 czerwca 2009, 18:18


Majsterkowaniu mówię nie- nie umiem i nie lubię, a może nie lubię, bo nie umiem :)
ps. wieże ciśnień w Polsce są ładniejsze :)
http://lh5.ggpht.com/ferronneria/R7...aCisnien.jpg
tylko że u nas już chyba wiekszość nieczynna...
odpowiedz

NintendoPassion : 15 czerwca 2009, 18:21

@queertin:
Już dawno nosiłem się napisać na ten temat. To jest możliwe. Drogie w porównaniu z polskimi czasopismami. Ale możliwe. Napiszę o tym.
@Davw:
"D
odpowiedz

NintendoPassion : 15 czerwca 2009, 18:25

@Budo:
Oczywiście że ładniejsze! Link nie robi :(
A tak, bardzo lubię majsterkowanie.
@kilmeq:
Kraków. Poznań. Jestem pyrą przecież :P
Zakopane. Kocham góry. Po raz pierwszy jadę do Polski tak dla siebie. Odpocząć. Pozwiedzać moją ojczyznę.
odpowiedz

Davw : 15 czerwca 2009, 18:33

To możesz zahaczyć o Żywiec ;], oprowadzę Cię po browarze.
odpowiedz

marcinpsx3 : 15 czerwca 2009, 18:41

http://img36.imageshack.us/img36/59...00llarge.jpg
.
http://i.gizmaniak.pl/2009/03/sony-stands-2.jpg
.
http://d3bbd215gfxk0q.cloudfront.ne...RHT_G500.jpg
.
http://img.okazje.info.pl/20/11471/1147103.jpg
Mów co chcesz, ja swoje wiem i to nie tłumaczy mi, że warto stolik z "drewna" robić samemu. Doceniam jeśli wychodzi z tego automat do gier, takie coś:
http://www.youtube.com/watch?v=2c3q9K4cHzY
Ale nie stolik aby zaoszczędzić. Nie mogę tego pojąć po prostu. Dla mnie są rzeczy których nie powinno się robić samemu, kiedy można kupić lepsze. Zrozumiał bym, jeśli to tymczasowe w celu odłożenia na np. normalny. Tak jak np. z projektorem, kupuje weźmy bez wieszaka i ekranu, półkę robię sam i maluje ścianę, ale potem kupuje ekran i wieszak jak odłożę trochę grosza.
odpowiedz

KrwawaMary : 15 czerwca 2009, 18:44

Budo---> A ja lubię majsterkować tylko niezbyt mi to wychodzi :D Chociaż, praktyka czyni mistrza :D
odpowiedz

początek poprzednie 1 - 20 z 32 następne koniec

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl