avatar

NintendoPassion Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/NintendoPassion

1chip MSX. Metal Gear 2: Solid Snake. Gracze.

Pasjonuję się grami i kulturą od bodajże siedemnastu lat. Będąc małym dzieckiem, pamiętam jak przeglądaliśmy z bratem niemieckie katalogi z takich sklepów jak Otto czy Quelle. W każdym z nich była sekcja z grami wideo. Sega Master System, Mega Drive i Nintendo. To wszystkie było takie magiczne. Graliśmy w naszej wyobraźni, a kolekcje rosły tylko w miarę poznawania nowych tytułów gier. Wmawiałem sobie, że kiedyś będę je miał. Że kiedyś będę w nie grał. O dziwo, nigdy to we mnie nie umarło.
Dziś, mając pracę i dzienne obowiązki choć mało mam czasu, staram się w coś grać, fotografować i skanować. Cały czas coś z grami jest związane.
Mimo iż mam najnowsze konsole, więcej radości sprawia mi 16-bitowa grafika niż najnowsze efekty 3D. Przede wszystkim poświęcam się grom. Nie konsolom. Kiedy mówię że lubię Nintendo, to nie mówię o Wii. Mówię o Nintendo jako o stylu bycia. Kulturze.

Gry jednak to nie tylko Nintendo. Nie wszystko co dobre pochodzi z Domu które N zbudowało. I tu właśnie polega sztuka doceniania... no właśnie, sztuki. Gry takie jak Ico to dosłowne dzieła sztuki. Można po prostu rozglądać się po plenerze. Zastanawiać się, dla czego projektanci gry stworzyli taki, a nie inny świat.Po co to jest? Czemu tam stoi to drzewo? Przecież ono niczemu nie służy. I na tym polega geniusz gier. Tak jak w naszym prawdziwym świecie. Poco to drzewo tu stoi? Po co tu jest?

Pseudo gracze

Nie reaguję na komentarz typu:

"Nintendo jest dziecinne... nie będę grał ,w Mario czy w te kanciaste kolorowe krasnoludki z Zeldy,a może w następne Pokemony"

(zacytowane z maila jaki otrzymałem od jednego z użytkowników gramu, który nie wiedział jak odpowiedzieć) 

Nie reaguję, ponieważ ŻADEN prawdziwy wykształcony i znający się na rzeczy gracz nigdy nie wypuściłby ze swoich ust tak nierozwiniętych stwierdzeń. I co najciekawsze, pada to często z ust graczy którzy posiadają najnowsze softy w PSP umożliwiające odpalanie najnowsze gry z Memory Stick. Słowa padające z ust graczy, którzy posiadają najnowszy chip w PS2 z twardym dyskiem 300GB na których pielęgnują swoje kopie-jki. I ty, się nazywasz graczem? A gdzie szacunek do developerów? Gdzie twoja prawdziwa pasja do prawdziwych i legalnych gier? Jesteś graczem? Doceń to co dobre. Nie ograniczaj się do swojej platformy.


O ile zatem bardziej szanuję osoby, posiadające trzy gry na krzyż bo je kochają, a obecnie nie stać ich na więcej. Osoby, które nie mają rodziców z kasą, nie mają kieszonkowego, nie mają zaskórniaków. Osoby, które muszą w młodym wieku bardzo dużo kombinować na najprostsze tytuły. I choć pewnie mało kto z Was się do tego przyzna, to na pewno tacy się tutaj znajdą. Wiem, bo sam tak kiedyś zaczynałem. Wiem co to znaczy. Wiem i dla tego szanuję to co mam. Lubię spoglądać na forum i oglądać wasze kolekcje. Choć mało z Was ma gry starsze tak jak ja, to nadal widać że jesteście z nich dumni i pięknie się prezentują na waszych regałach i biurkach.
Preferujesz Xbox 360 lub PS3 lub PC. Spoko. Nie mniej jednak pogardzanie inną platformą gier jest ogromnym brakiem znajomości tematu i doświadczenia. Choć lubię Nintendo, sekretnie rozpierdalam na Halo. Dla tego mam Xbox. Choć lubię Nintendo nie wyobrażam sobie gier bez Final Fantasy. Dla tego mam PlayStation. Nie zapominam również o PC, choć nie najszybszy, to w co nie co się popstryka.

Zawsze wychodzę z założenia:

NIE MA GŁUPICH PYTAŃ, TYLKO LUDZIE KTÓRZY JE ZADAJĄ!

 

 

 Metal Gear 2: Solid Snake na konsoli 1chip MSX

To że przebrnąłeś przez MGS4 to nie znaczy że coś wiesz o Wężu. Sam nie roszczę sobie żadnych do tego tytułów. Po prostu lubię serię. Autorytetem w tej dziedzinie jest KUL, o którym już niejednokrotnie wspominałem.
Tkwi we mnie jednak ciekawość. Chciwość wręcz dotknięcia choć raz prawdziwej rzeczy. Dla tego kolekcjonuję to i owo. Zagrać w to, to nie wszystko. Trzeba mieć. Dla tego nie jestem wielkim zwolennikiem kupowania gier pobieranych na dysk [np serwis w USA: Direct2Drive] Rozumiem że wiele wydań starych gier ma nowe sterowniki kart graficznych, itp, itd, ale mieć prawdziwą grę w dłoni to jest to. Szperam po necie cały czas. Bardzo długo polowałem na konsol 1chip MSX. Jest to wznowiona produkcja konsoli MSX, która powstała dzięki inicjatywie MSX Association. Krótko, jest to nowoczesna wersja konsoli MSX / MSX2+. W pełni można ją programować praktycznie do dowolnych celów. Technicznie rzecz biorąc mogłaby uruchamiać pliki Nintendo NES/Famicom i czegokolwiek programiści mogą wymyślić z języku VHDL.Osobiście nie znam się na programowaniu, więc mogę tylko gdybać, co można na nią stworzyć. Konsola obsługuję oryginalne kontrolery do konsoli MSX jak również klawiaturę i muszkę USB. Samą konsolę można dorwać na eBay w ograniczonych ilościach za dość wysokie sumy. Wyprodukowano tylko 5000 sztuk na Japonię. Były plany na Europę, niestety z braku wsparcia finansowego i przeszkód lokalizacyjnych projekt nigdy nie został zrealizowany.Konsolę zdobyłem za dosyć przyzwoitą cenę. Z grą to już inna historia.
Na grę Metal Gear 2: Solid Snake, która jest prawdziwą drugą częścią przygód Snake'a polowałem kilka lat. Nigdy nie nadarzyła się sposobna okazja. A jak już była, to gra szła za horrendalne sumy. Po długim czasie poszukiwań nadarzyła się okazja. I to jeszcze jaka?! Udało mi się wyrwać oryginalną grę z autografem samego Hideo Kojima!

 

Pierwsze zdjęcia opublikowałem najpierw na forum serwisu mgs.gram.pl tutaj

Nie muszę zatem podkreślać, że gra jest dla mnie bezcenna. Nie na sprzedaż. Śmiga oczywiście na MSX pięknie i bez zarzutu. Wiem, że dla większości istnieje tylko możliwość emulacji, ale powiem bez ogródek. Powiew historii.  Tego uczucia nie da się zastąpić. To trzeba przeżyć.
To właśnie sprawia, że kolekcjonowanie gier, które kupuję za ciężko zarobione pieniądze sprawia tak ogromną przyjemność i satysfakcję.

Graczu! Nie przestawaj! Szukaj, poluj i powiększaj kolekcję jak tylko możesz!

A co u mnie?

Cóż może być ciekawego? Twardy dysk zawalony zdjęciami. W głowie pomysły na kolejne fotki z wycieczki. Może jakiś lokalny wpis o samym Chicago?
W życiu codziennym zwykłe zmagania się z rzeczywistością i złośliwością rzeczy martwych. Ale tak już bywa. Może dodam tylko że miałem możliwość sfotografowania moich gier na Nintendo 64. Wrzucałem na forum tutaj, ale podam jeszcze raz, bo co tu dużo mówić. Dla niektórych N64 to niewypał. Dla mnie to magia jak cholera!

 

To na razie towarzysze!

 

komentarzy: 3630 marca 2009, 05:17

36 komentarzy do tego wpisu:

początek poprzednie 1 - 20 z 37 następne koniec

Jackaloppe : 15 maja 2009, 08:04

MSX. Nie mam pojęcia co to jest, ale po Twoim opisie tej konsolki pałam do niej miłością :) Szanuję wszystkie konsole. Nie dzielę ich na lepsze i gorsze, starsze i nowsze. Każdy ma swój styl gry. Ja na przykład wolę handheld'y. I nie mówię tutaj o Nintendo DS czy PSP. Ja sobie spokojnie gram na moim zasłużonym GBA :) Wpis bomba, jak każdy u Ciebie.
odpowiedz

Caelethi2 : 15 maja 2009, 08:56

o_O Reaktywowałeś sajta? ;]
odpowiedz

Sharaqus : 15 maja 2009, 12:02

Wiesz co? Nigdy nie potrafiłem odpowiedzieć na zgryźliwe pytania typu: 'Po grzyba kupujesz oryginały? Nie lepiej władować w grafikę nową do kompa? -.-'
Teraz będę miał w końcu dobry cytat do obrony. A właściwie cały akapit o pseudo-graczach ;]
odpowiedz

Cirno : 15 maja 2009, 13:19

Ja mam same oryginały, i powiem Ci że też jestem cholernie dumny z mojej kolekcji :)
odpowiedz

kitek0101 : 15 maja 2009, 15:18

Wiesz co? Myślałem sobie co dla mnie będzie w życiu ważne. Rodzina? Miłość? Dobrze płatna i ciekawa praca? Może po prostu szczęście? I pomyślałem, że życie bez pasji musi być beznadziejne... (do konkretnych wniosków nie doszedłem :)) I oby wszyscy kochali coś robić tak jak Ty kolekcjonować gry!
A mi wydaje się, że jednak zdarzają się głupie pytania ;)
odpowiedz

Mithrandir : 15 maja 2009, 17:33

To jest prawdziwy pasjonat gier! Wszystkich.
A piraci są kiepy. Dla mnie lepiej poczekać pięć lat, aż będzie mnie na grę stać(bo stanieje), albo nie mieć w ogóle niż ją ściągać przed polska premierą. Tak. Bo szanuje twórców. A jak zrobią słabą grę, to nie kupuję, i tyle.
odpowiedz

Mithrandir : 15 maja 2009, 17:37

P.S. W kilkanaście dni po reaktywacji bloga znów jesteś na szczycie popularności GS'ów. Gratulację!!!
odpowiedz

queertin : 15 maja 2009, 20:50

Gry i granie w nie (nie ważne jakie) to po prostu piękna pasja ,której niektórzy nie umieją docenić ,a czasem wręcz ośmieszają. Z takimi ludźmi po prostu lepiej nie prowadzić żadnych konwersacji ,bo i tak nas nie zrozumieją ,a szkoda naszych nerwów. Czasem spotykam się z komentarzami typu:
Co ty widzisz w tych kolorowych pikselach wyświetlanych na tym monitorze
a no widzę za tym wspaniałą historię która jest używką dla mojego szalonego umysłu
,i nie wyobrażam sobie bez niej żyć.
Nie ważne w co się gra ,ważne by być z tego dumnym i nie wstydzić się swojej pasji.
PS.
Moim zdaniem dużą rolę w przyjemności czerpanej z grania spełnia psychiczne wczucie się w danego bohatera/postać z gry i zrozumienie jego sytuacji.
PS .
Cóż ,jak widzisz użyłem do stworzenia swojego avatarka twojej czcionki, mam nadzieję ,że nie naruszyłem zbytnio twoich copyright-sów
PS.
To na Nintendo 64 wyszedł Quake II ?
Pozdrawiam
queertIN

odpowiedz

krl_krl : 15 maja 2009, 21:57

Zauważ jednak, że granie na PSP w gry z karty pamięci wydłuża czas pracy na baterii.
odpowiedz

Sharaqus : 15 maja 2009, 22:58

...szczególnie jak grasz, gdy jesteś podłączony do prądu xP
odpowiedz

Prosiaq : 16 maja 2009, 00:05

Mario...
Napisałbym więcej, ale słów mi brak, ach!
odpowiedz

AdZero : 16 maja 2009, 08:43

Wreszcie, NP, odblokowałeś nam możliwość pisania! ;>
Zachwyt wszak jakoś trzeba wyrazić - ja sam długo posiadałem N64, ot, po prostu żeby zobaczyć najlepsze tytuły, wręcz legendy, jakie wyszły na tą platformę. Z przyjemnością pykałem w Super Mario i uznawaną przez wielu za najlepszą grę wydaną kiedykolwiek The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Było naprawdę znakomicie, a ani cena konsoli, ani gier nie była zbyt wygórowana. Warto! <;
odpowiedz

Gorgonek : 16 maja 2009, 09:37

YaY ^_^ Wróciłeś :D
Cieszę się niezmiernie, że postanowiłeś dalej pisać :)
odpowiedz

NintendoPassion : 16 maja 2009, 11:41

Postanowiłem nadal pisać, bo coś we mnie jeszcze siedzi. Nie najlepiej mi to wychodzi, ale piszę to co myślę. Miło że jesteście i czytacie moje widzi mi się.

Na komentarze postaram się odpowiedzieć może we wtorek, bo to mój pierwszy wolny dzień. Jestem lekko zapracowany. W rodzinie same nieszczęścia. Chodzą zawsze parami.
odpowiedz

KrwawaMary : 16 maja 2009, 13:21

"Nie najlepiej mi to wychodzi, ale piszę to co myślę."

Mario, właśnie, że dobrze Ci to wychodzi. Bardzo lubię czytać Twoje wpisy i cieszę się, że znów się pojawiają :)
odpowiedz

jedrek221 : 16 maja 2009, 14:09

Wróciłeś! A ja myślałem że odeszłeś :( No ale fajnie że wróciłeś :)
odpowiedz

filip1-1 : 16 maja 2009, 16:48

Dobrze że wróciłeś Mario :)))
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 17 maja 2009, 01:14

Tak, czekaliśmy na Ciebie :)
odpowiedz

kuba9876543210 : 17 maja 2009, 14:21

Welcome back, brother Mario!
qrcze, jest ktos kto ma wieksza kolekcje od Ciebie?!
Ja bym nawet miejsca na to nie mial, dlatego w klasyki gram na emulatorach na PSP; tu masz zreszta do nich linka:
http://dl.qj.net/Emulators-PSP-/catid/111

odpowiedz

LittleBigLegend : 17 maja 2009, 18:38

Brawo powrót ;]
Tak zgadzam się co to za typ co mówi że nie będzie w to i owo grał bo to jest dla dzieci, nintendo nie jest dobre itp. jak można tak powiedzieć ?
Ja bym nie śmiał, widzę że to najlepiej sprzedającą się konsola/e (Wii i DSi)
Sam bym pograł w te gry z Wii tylko szkoda kasy.
MGS - klasyk i to jeszcze na takim sprzęcie w to grac - bajka ;]

odpowiedz

początek poprzednie 1 - 20 z 37 następne koniec

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl