avatar

RobeN Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/RobeN

"Stary, ale jarszy", czyli Gothic 3 - Enhanced Edition cz.9

zas na kolejny wpis już nadszedł. Czy będzie w nim wiele nowości? Raczej nie...

Jednak zawsze to coś, co pomoże niektórym zasnąć, a dla innych będzie powodem do dalszych rozważań i dysputy.

 

Podczas prac nad aktualizacją powstała myśl, by poprawić jeszcze więcej tekstur, by gra wyglądała jeszcze lepiej, by gracze mieli jeszcze więcej powodów, by jeszcze raz zagrać w Gothic 3! (to się nazywa Masło Maślane!!! :D )

Nie przedstawię obrazków ukazujących ostatnie zmiany (tak, tak... to tajemnica...), ale mogę pokazać kilka starszych w wysokiej rozdzielczości (te do pobrania po kliknięciu tutaj). Ich miniatury znajdziecie poniżej.

 

 

 

Według mnie, te mini zmiany wnoszą sobą do gry coś, co poprawia nastrój. Lepszy, uwydatniony efekt cieniowania sprawia, że oręż, czy pancerze prezentują się o sporo lepiej. Tego typu zmiany możemy również zaobserwować na niektórych teksturach drewna czy skał (czyt. otoczenia).

 

 

 

Wracając do samych prac, to nikt nie śpi. Obecnie trwają prace nad rosyjską czcionką - tam oryginalna sprawiała mnóstwo problemów z wydajnością gry (ale ten problem jest ogólnie znany). Polska czcionka, pomimo iż jest bazowana na tej oryginalnej, jest znacznie mniejsza w rozmiarze, co minimalizuje ryzyko lagów z jej winy.

 

 

 

W dalszej kolejności wprowadzane są ostatnie poprawki skryptów na podstawie zgłoszeń typu "NPC o imieniu X umiera zbyt szybko...", czy "X posiada tylko 1 miecz (a jest asasynem)", albo też "Y ma "zbroję-cień"". Dodatkowo wprowadzane są ostatnie poprawki w tekstach angielskich, niemieckich i hiszpańskich - tu mowa głównie o literówkach. Mogę nadmienić, iż polskie teksty są już zamknięte (mam nadzieję, że błędów nie ma), a dodatkowo :-) mogę uchylić rąbka tajemnicy: wszystkie przedmioty mają teraz opisy! Jak widać są to zmiany raczej kosmetyczne - w zasadzie wszystkie większe i wielkie zmiany są już zaimplementowane, sprawdzone i zatwierdzone.

 

 

komentarzy: 68513 lutego 2009, 23:48

685 komentarzy do tego wpisu:

początek poprzednie 1 - 20 z 686 następne koniec

krzysiek-77 : 14 lutego 2009, 00:03

hehe!! dzięki:D
odpowiedz

isentor_tg : 14 lutego 2009, 00:15

Z tymi opisami, ktoś wreszcie pomyślał.
odpowiedz

SpecShadow : 14 lutego 2009, 00:26

Gra wygląda lepiej ale to chyba dlatego że wyłączony jest ten paskudny HDR :]
Zdziwiłem sie że czcionka może zmniejszac ilość FPS o.o
Pozostaje nam czekać teraz na premierę.
Ale to nawet dobrze że się nie ukazał tak szybko, poprawki te sprawy :] (techniczne i na studiach).
odpowiedz

Gogenks : 14 lutego 2009, 08:04

Fajniuśkie xD Thanks. Kiedy następny wpis ?
odpowiedz

DaX8989 : 14 lutego 2009, 08:52

opisy dobry pomysł xD
odpowiedz

krzysiek-77 : 14 lutego 2009, 10:16

Jeszcze takie jedno pytanko.W G3 była pewna śmieszna rzecz,mianowicie przy uderzeniu mieczem w małe stworzenia (zając,jaszczurka) wylatywały one w górę,jakby straciły grawitację;a przecież bezi cisnął mieczem z góry na dół (dodatkowo uniemożliwiając tego typu sytuację).....nie wiem jak dużego wkładu wymagałyby takie zmiany,ale pewnie trzeba by ingerować w silnik gry/fizykę... wiem,że było wiele poważniejszych problemów do rozwiązania, na które z pewnością bardziej należało poświęcić czas;).Ale; czy udało się się coś zrobić w tej sprawie??....
odpowiedz

Trofix : 14 lutego 2009, 10:37

no na screenach nie widzę żeby coś się zmieniło ale jak na nie patrzę to aż chcę mi się zagrać w G3 ;) dobrze, że już najważniejsze rzeczy działają i są zatwierdzone może patch ukaże się już niedługo ;)
odpowiedz

czaplus : 14 lutego 2009, 10:40

krzysiek-77 na to akurat pytanie to i ja potrafię Ci odpowiedzieć. Niestety za póżno się z tym zgłosiłeś, jak to RobeN napisał teraz wprowadzane są kosmetyczne poprawki, niestety i stety nie dodaje się już nowych ,,poprawek" pozdro. A RobeN dzięki za nowy wpis.
odpowiedz

Trofix : 14 lutego 2009, 10:54

już nie przesadzajcie takie szczegóły w niczym nie wadzą, a ja to nawet robiłęm nieraz zawody, która kura dalej poleci ;D
odpowiedz

cezar39 : 14 lutego 2009, 11:29

A ja przypomnę to, co już kiedyś ktoś napisał. Dla mnie również może ukazać się w wakacje. Będę miał co wieczorami robić. A zmiany kosmetyczne czy nie, najważniejsze, że pracują nad tym ostatnim patchem i niech go wydadzą wtedy, kiedy uznają, że już czas na to przyszedł. Przecież Gothic 4 jest jeszcze odległy, a w Zmierzch Bogów nie da się grać, dopóki nie wydarzą poprawki jakiejś dobrej, więc CPT ma jeszcze sporo czasu na wydanie patcha. Tym bardziej , że to już ostatni patch.
odpowiedz

cezar39 : 14 lutego 2009, 11:30

Trofix- racja nie wadzą, ale komuś mogą umilić rozrywkę.
odpowiedz

krzysiek-77 : 14 lutego 2009, 12:54

nie no spoko,ten motyw z latającymi kurami to nawet śmieszny był,ale gdyby został rozwiązany to może trochę bardziej
realistycznie' by było....ale jak zostanie, to nic ;D....i tak wielki respekt dla RobeN'a i całego Community,za taką dobrowolną robotę :-)
odpowiedz

krzysiek-77 : 14 lutego 2009, 12:57

@cezar39@----ostatni wyszedł jakiś patch do Zmierzchu Bogów...jest na http://arcania.gram.pl/ ; narazie go nie testowałem.....czekam tylko na tego patch do G3:P... a ZB to już inna bajka...
odpowiedz

RobeN : 14 lutego 2009, 13:45

Co do patcha 1.08.9 do Zmierzchu Bogów:
Polska wersja patcha do ZB wyjdzie dopiero za jakiś czas - doszły dodatkowe pliki audio, które musimy nagrać - takty już są przetłumaczone. Mam nadzieję, że prace nie będą trwały zbyt długo.
odpowiedz

cezar39 : 14 lutego 2009, 15:17

Do Robena: zmień początek newsa, bo Czasna pisze się razem :-)
odpowiedz

mateuszd55 : 14 lutego 2009, 16:30

cezar38: OSOBNO się pisze -.-
odpowiedz

Hommicide : 14 lutego 2009, 16:33

Jestem bardzo ciekaw, czy w Wielkanoc będzie moża pograć. Chociaż bardziej obstawiał bym 2-3miechy czekania (ważne, żeby przed wakacjami można było "przygierczyć") xD
odpowiedz

LukeFlamesword : 14 lutego 2009, 16:58

Takie pytanko odnośnie tych nowych tekstur - one będą w tej samej rozdzielczości(tzn poprawiono tylko ich wygląd) czy też w jakiejś większej rozdziałce? Trochę się boję o wydajność, bo nie mam zbyt wybajerowanej karty graficznej...
odpowiedz

RobeN : 14 lutego 2009, 17:18

LukeFlamesword - nie można zwiększać rozdzielczości, gdyż gra takich nie łyknie.
odpowiedz

RobeN : 14 lutego 2009, 17:19

Uściślając - poprawiono jakość w sensie: wygląd oraz poprawiono Normale i Speculary :D Czyli to, co odpowiada za finalny wygląd w grze.
odpowiedz

początek poprzednie 1 - 20 z 686 następne koniec

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl